Přeposlat Samsung Galaxy S Lightray 4G

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung Galaxy S Lightray 4G

10.08.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Prvním chytrým telefonem s podporou nové služby Dyle Mobile TV je právě Samsung Galaxy Lightray 4G. Jeho velkou předností je zejména krásný velký a kvalitní displej, výborný fotoaparát a množství zajímavých doplňků. Na druhé straně však odrazuje jeho příliš vysoká cena. Kromě toho tento komunikátor nabízí pouze starý a pomalý procesor a je zahlcen množstvím bloatware. Ani chytré vychytávky nemohou zachránit příznivé hodnocení tohoto příliš drahého kousku technologie.

Samsung Galaxy S Lightray 4G

Z externího pohledu je Lightray téměř dokonalou kopií modelu Samsung Droid Charge. Jde o značně velký smartphone, jehož rozměry činí 130 x 68 x 12 milimetrů a hmotnost 138 gramů. Je tedy prostorově výraznější, přitom ale ne nadměrně těžký. Přední straně Lightray dominuje velký Super AMOLED Plus displej o úhlopříčce 4,3 palce (10,9 cm) a rozlišení 800 x 480 pixelů. Pod displejem se nachází čtyři fyzická ovládací tlačítka. Plastová zadní strana zahrnuje také kvalitní 8megapixelový fotoaparát, který je chloubou tohoto přístroje. Na spodním okraji těla komunikátoru je malý „bradový výběžek“. Jak bývá u AMOLED displejů běžné, jeho barvy jsou poněkud přesycené. Součástí externího designu komunikátoru je také anténa Dyle TV.

Samsung Galaxy S Lightray 4G

Hlasová kvalita hovoru je plně adekvátní, rozhodně však není hvězdná. Hlasitost celkově pokulhává, ale telefon má poměrně silné reproduktory, dostačující pro využití i v hlučném venkovním prostředí. Funkce potlačení hluku na pozadí je však slabá, což kvalitu hovoru v takovém prostředí může výrazně snížit. Hlasové vyzvánění pracuje naopak skvěle. Výdrž baterie představuje 7,5 hodiny kontinuálního hovoru, je však výrazně nižší například na síti LTE (kde může představovat jen pouhé 3 hodiny). Rychlost stahování dat se u Lightray pohybuje v rozmezí 1 až 3,5 Mbps.

Samsung Galaxy S Lightray 4G

Operačním systémem je u Lightray zastaralý Android 2.3 s pomalým jednojádrovým procesorem o frekvenci 1 GHz. Šance na update k Androidu 4.0 nebo dokonce nejnovější verzi Android 4.1 je přitom velmi malá. Procesor v testech skutečně pokulhává a některé náročnější operace zvládá jen za cenu trhání obrazu a nepříjemného zpomalení chodu celého komunikátoru. Nepříjemný je také všudypřítomný bloatware, kterého je velké množství a někdy působí poněkud ofenzivně (vyskakování reklamních oken). Naštěstí je většina tohoto obsahu smazatelná.

Samsung Galaxy S Lightray 4G

Přehrávání hudebních a filmových souborů je vysoce kvalitní, jak je na telefonech od Samsungu běžné. Volná vnitřní paměť s kapacitou 1,2 GB je doplněna 16 GB paměťovou kartou MicroSD – vytváří tedy dostatek prostoru pro multimediální soubory. Přehrávány jsou video soubory prakticky ve všech formátech – MPEG4, H.264, Xvid, DivX i WMV – avšak pouze do rozlišení 720 pixelů. Rozlišení 1080p již umožněno není. Přehrávány jsou také hudební soubory WMA, AAC, MP3 a OGG, a to v dobré kvalitě. Fotoaparát o rozlišení 8 megapixelů je skvělý a nedá se mu nic podstatného vytknout. Snímky jsou detailní a vypadají dobře i při pořízení v horším světle. Video pořizuje při HD rozlišení 720 pixelů a snímkovací rychlosti 30 rámečků za vteřinu, a to v širokém spektru podmínek. Jediným drobným nedostatkem fotoaparátu je pomalejší závěrková prodleva, která činí 0,7 vteřiny. Frontální kamera je poněkud slabší, ale svému účelu také plně postačuje.

Samsung Galaxy S Lightray 4G

Samsung Galaxy S Lightray 4G rozhodně není nepovedený smartphone – má skvělý fotoaparát, velmi hezký displej a nabízí množství doplňků a užitečných aplikací. V rámci své vysoké ceny však přece jen nedostačuje nejsilnějším konkurentům podobných cenových parametrů. Vzhledem k slabému procesoru a nepříjemnému bloatware nejspíš nelze Lightray považovat za komunikátor z kategorie doporučených.

Samsung Galaxy S Lightray 4G

 

Základní údaje:

Rozměry: 130 x 68 x 12 milimetrů

Hmotnost: 138 gramů

Typ vnitřního displeje: Super AMOLED Plus

Úhlopříčka displeje: 4,3 palce (10,9 cm)

Rozlišení displeje: 800 x 480 pixelů

Volná vnitřní paměť: 1,2 GB

Rozlišení fotoaparátu: 8 megapixelů

Výdrž baterie: Asi 7,5 hodiny nepřetržitého hovoru

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung Galaxy S Lightray 4G


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.