Přeposlat Samsung I600 - Hyper recenze

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung I600 - Hyper recenze

27.12.2006 | Jozef Cmar | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Samsung je známý především množstvím navzájem podobných véček. Modelem T600 ale ukazuje, že dokazuje, že umí vyrobit také kvalitní telefon s mnoha funkcemi a navíc s operačním systémem Windows Mobile.

Design, konstrukce:

Jeho rozměry jsou 113 × 59 × 12 milimetrů. Je tedy poznat, že i oblast komunikátorů zasáhla mánie v podobě honby za co nejtenčími telefony. Musím uznat, že 12 milimetrů je skutečně úctyhodné číslo, na druhou stranu ( aspoň v mém případě) se mi takto tenké telefony neovládají již tak dobře. Optimální tloušťka se je dle mého někde kolem 15 milimetrů. Zajímavostí telefonu je to, že není rovný, ale je jakoby prohnutý. Na první pohled budí telefon zdání nějaké placky, ale čím déle se na něj budete dívat, tím víc se vám bude líbit. Na levé straně zařízení se nachází kolébkové tlačítko ovládání hlasitosti, pod ním je systémový konektor. Na pravé straně naleznete slot pro paměťové karty MicroSD a také kolečko JogDial, které si Samsung vypůjčil z telefonů Sony Ericsson. Osobně ale protestuji proti jeho umístění na pravé straně. Pod ním naleznete tlačítko sloužící pro návrat zpět. Na vrchní straně telefonu pak naleznete vypínací tlačítko. Na zadní straně pak naleznete čočku vestavěného fotoaparátu.

Samsung I600 - Hyper recenze, fotka

Pohled zepředu, zboku

Design se mi celkově velmi líbí, telefon se výrobci povedl. Hlavní část přední strany zabírá klávesnice. Jde o klasickou QWERTY klávesnici s 37 tlačítky. U chytrého telefonu ji rozhodně vítám, usnadní vkládání delších textů. Je jasné, že jednotlivá tlačítka nejsou příliš velká, ale není to na škodu. Kromě QWERTY zde naleznete také 6 funkčních tlačítek a čtyřsměrové kruhové tlačítko s potvrzovacím středem. Všem se sice QWERTY klávesnice u tohoto telefonu nelíbí, podle mě je ale skoro každá QWERTY lepší než potupné vyťukávání písmenek. Nad klávesnicí naleznete displej.

Samsung i600 disponuje aktivním TFT displejem orientovaným na šířku. Displej má rozlišení 320 × 240 bodů a zobrazí až 65 000 barev. Podle mě jsou jeho parametry i rozměry naprosto dostatečné, ale mohl být přeci jen o něco větší. Co mně ale docela nemile překvapilo je fakt, že není dotykový. Někdo by mohl namítnout, že není dostatečně velký aby se to vyplatilo, ale já mám zažitý názor, že každý komunikátor s WM5 by měl mít dotykový displej.

Samsung I600 - Hyper recenze, fotka

Práce:

Telefon je na práci jako stvořený. Všechny důležité vlastnosti souvisí s operačním systémem Windows mobile 5. Telefonní seznam využívá sdílené paměti a má tak prakticky neomezenou kapacitu. Telefon samozřejmě podporuje všechny druhy zpráv. Díky otevřenému operačnímu systému si vše, co vám v základní výbavě chybí nebo nevyhovuje můžete doinstalovat. Hlavní výhodou telefonu je tak jeho obrovská rozšiřitelnost. Ve spolupráci s kvalitní QWERTY klávesnicí, rychlými daty a velkým displejem je telefon přímo předurčen pro brouzdání internetem, vyřizování elektronické pošty a podobně.

Trochu nemile mně překvapilo, že v telefonu není přeinstalován žádný kancelářský balík. Možnost prohlížet a editovat Office dokumenty beru za jednu z hlavních výhod chytrých telefonů. Aplikaci tedy budete muset dokoupit, což příliš nepotěší, navíc vestavěné prohlížeče často komunikují s telefonem výrazně lépe než aplikace třetích stran. Výhradu si však neodpustím. Opět se setkáváme s procesorem o taktu pouhých 200 Mhz. Ne že by zařízení s tímto procesorem nefungovalo nebo se nedalo používat, ale uvítal bych nějaký silnější procesor.

Samsung I600 - Hyper recenze, fotka

Zábava:

Díky podpoře paměťových karet telefon poslouží především jako mp3 přehrávač. Díky možnosti doinstalovat spousty různých přehrávačů si jistě vyberete ten pro vás nejlepší. Díky stereoreproduktorům hraje telefon velmi dobře. Telefon nabízí také vestavěný digitální fotoaparát. Zatím ale není jasné, jaké rozlišení budou mít prodejní kusy. Půjde o rozlišení buď 2 megapixely nebo 1.3 megapixelu. Kvalita fotografií není nijak zázračná, potěší ale široké možnosti nastavení a také funkce snímání vizitek. Rádio v telefonu bohužel chybí.

Připojení:

Nabídka propojení s vnějším světem je dokonalá, jinak to prostě říci nelze. Na krátkou vzdálenost se můžete s PC spojit pomocí kabelu nebo technologie Bluetooth. Na delší vzdálenost pak v telefonu naleznete GPRS, EDGE a také podporu 3G. Ta je navíc doplněna o technologii HSDPA, takže surfování s tímto telefonem bude skutečně bleskové. Pouze ale za předpokladu, že se rozšíří její pokrytí a tuto technologii začnou nabízet všichni operátoři. Nechybí ani Wi-Fi, takže na mnoha místech budete moci surfovat zdarma. Chybí infraport, takže přijdete o možnost ovládat televizi, což mi ale ve srovnání s výše uvedenými technologiemi přijde jako naprostá drobnost, která telefonu nijak neubírá na komunikačních schopnostech.

Klady:

  • Vzhled
  • EDGE, UMTS, HSDPA a Wi-Fi
  • Pohodlné ovládání
  • Otevřený operační systém Windows Mobile

Zápory:

  • Malá tlačítka
  • Možná až příliš tenký
  • Pomalý procesor
  • Nestandardní konektor

Závěr:

Musím uznat, že této model se Samsung skutečně povedl. Může za to především jeho datová konektivita, která zahrnuje EDGE, UMTS, HSDPA a Wi-Fi. Také vzhled hodnotím jako povedený a funkční. Někomu se nebudou zřejmě líbit malá tlačítka QWERTY klávesnice, ale není možné vyrobit malý telefon s velkým displejem a kompletní klávesnicí s velkými tlačítky. Výhrady se přesto najdou. Chybějící infraport mi přijde jako detail, horší je to ale s procesorem. Takt 200 Mhz mi stále přijde jako nedostatečná hodnota. Práci s telefonem to moc neomezuje, ale vyšší výkon by nebyl od věci hlavně při využívání navigace a Wi-Fi. Trochu rozporuplné dojmy pak mám z absence dotykového displeje. V zařízeních s WM ( a zvlášť u komunikátorů) mi přijde jako samozřejmost, takže jsem zvědavý, co na jeho absenci řeknou zákazníci.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 17

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung I600 - Hyper recenze


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.