Přeposlat Samsung Jitterbug Plus

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung Jitterbug Plus

04.07.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Předchůdce dnešního recenzovaného modelu, mobilní telefon Samsung Jitterbug J, měl premiéru již před více než třemi lety. Za tu dobu samozřejmě spatřilo světlo světa množství dalších jednoduchých mobilů, mezi nimi také již představované modely jako je Snapfon ez ONE-c nebo zmiňovaný Just5 J509. Tyto přístroje stále zůstávají skvělou volbou pro všechny technofoby, ačkoliv nenabízí zdarma 24 hodin každodenní asistence operátora a další služby, jenž naopak Jitterbug poskytuje. Jeho přednostmi jsou také jednoduchost užívání, velká a přehledná klávesnice i dobrá hlasová kvalita hovoru. Přes drobné nedostatky je tak nepochybně jedním z nejlepších zástupců kategorie „jednoduchých“ telefonů.

Samsung Jitterbug Plus

Tři roky jsou ve světě technologií takřka celou érou. Samsung Jitterbug Plus ovšem navazuje na dobrou tradici svého předchůdce a stejně jako on nabízí velmi jednoduché ovládání, ovšem v kombinaci s množstvím nových a užitečných služeb či aplikací. Mezi ty patří také fotoaparát a související možnost nahrávat fotografie přímo na internet, což ocení i lidé techniku příliš nemilující. Oproti verzi Jitterbug J má také delší výdrž baterie a znatelně lepší zvukovou kvalitu hovoru.

 

Samsung Jitterbug Plus

 

Z hlediska designu se oba mobilní telefony velmi podobají. Jitterbug Plus je pouze mírně menší a také lehčí. Jeho rozměry činí přesně 98 x 51 x 19 milimetrů, hmotnost pak zhruba 109 gramů. Jedná se vlastně o design standardního „véčka“, pokrytého kvalitním lesklým plastem. Dostupné barvy jsou červená a šedá. Stavba těla mobilu je precizní a působí dojmem velmi vysoké kvality, oproti Jitterbug J je Plus také štíhlejší a působí elegantněji.

 

Samsung Jitterbug Plus

 

Vnější displej nese úhlopříčku 1,3 palce a zobrazuje údaje o čase a datu. Vnitřní displej je jako obvykle větší (úhlopříčka 2,2 palce) a nabízí oproti předchozímu modelu také vyšší rozlišení (320 x 240 pixelů). Díky tomu se text při pohledu zblízka jeví jako ostřejší a podstatně méně „kostičkovaný“. Uživatelské rozhraní je jednoduché, založené čistě na textu. Na horní straně displeje je zobrazeno vaše vlastní číslo, pod ní jsou pak základní součásti uživatelského rozhraní. Navigace po tomto menu je jednoduchá, usnadněná také velikostí a přehledností klávesnice. Za zmínku nepochybně stojí i velmi dobrá zvuková kvalita hovoru, uskutečněného s tímto mobilním telefonem.

 

Samsung Jitterbug Plus

 

Na pravé straně mobilu Jitterbug Plus naleznete standardní 3,5 mm vstup pro stereofonní sluchátka. Výdrž baterie je však pouze průměrná, činí jen asi 5 hodin a 37 minut nepřetržitého hovoru. Jitterbug skutečně vyniká jednoduchostí ovládání. Každá akce podnítí operační systém, aby se uživatele dotázal „ano“ nebo „ne“. Podobný způsob práce s telefonem sotva umožní udělat chybu i velmi nezkušeným osobám. Pokud by však přesto bylo třeba, vytočení čísla „0“ vás spojí s některým z operátorů, připraveným poskytnout svoji službu 24 hodin denně.

 

Samsung Jitterbug Plus

 

Práce s textovými zprávami je rovněž zjednodušena. Při obdržení nové sms telefon konstantně pípá, dokud není zpráva otevřena. Odpovědět můžete buď klasickou klávesnicí se třemi písmeny na jedné klávese nebo využít některou z dvaceti předvolených odpovědí – většinou poměrně šikovných a dobře využitelných. Nejlepší novinkou je však přítomnost fotoaparátu a tedy i možnost pořizovat snímky. A nejen to, snímky mohou být přímo nahrávány na internet. Fotoaparát o rozlišení 1,3 megapixelu samozřejmě nepořizuje nejkvalitnější fotografie, ale jsou vcelku využitelné i pro zveřejnění online. Nahrát je můžete na službu Facebook, Picasa nebo Shutterfly.

 

Samsung Jitterbug Plus

 

Jedinou nepříjemností s Jitterbug Plus je absence indikátoru stavu baterie. Při poklesu pod 30% se pouze ozve výstražný signál, jinak je však jediným způsobem zjištění přesného stavu baterie informace přímo v hlavním menu. Přes tento malý nedostatek je však Samsung Jitterbug Plus výborným mobilním telefonem, nabízejícím jednoduchost ovládání, vysokou kvalitu hovoru, dobrou výdrž baterie a četné doplňky či aplikace, které jeho předchůdce neposkytoval. Je samozřejmě určen pouze méně náročným uživatelům, ti však s tímto podařeným mobilem budou zřejmě spokojeni.

 

Základní údaje:

 

Rozměry: 98 x 51 x 19 milimetrů

Hmotnost: 109 gramů

Vnější displej: 1,3 palce (3,3 cm)

Vnitřní displej: 2,2 palce (5,6 cm), TFT LCD

Rozlišení vnitřního displeje: 320 x 240 pixelů

Počet barev: 262 000

Rozlišení fotoaparátu: 1,3 megapixelu

Výdrž baterie: 5 hodin a 37 minut nepřetržitého hovoru

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung Jitterbug Plus


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.