Přeposlat Motorola V547 - Hyper recenze

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Motorola V547 - Hyper recenze

27.12.2006 | Jozef Cmar | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Motorola V547 vychází z úspěšného modelu V500. Novinka má ale pár funkcí navíc a také vzhled se trochu změnil.

Design, konstrukce:

Konstrukce je kvalitní a pevná, nikde se nic nehýbe ani nevrže. Se svými rozměry 89 × 49 × 25 milimetrů není nejmenší, obzvláště tloušťka mi přijde zbytečně velká. Co mi ale vadí výrazně víc je externí anténa. Pokud má véčko trčící anténu tak u mě automaticky ztrácí docela dost bodů. Telefon je zakulacený ve všech směrech, ostré hrany rozhodně nehledejte. Pokud jste příznivci oválných tvarů, pak je Motorola určena právě pro vás. Na přední straně naleznete vnější informační displej, čočku vestavěného digitálního fotoaparátu a také zrcátko sloužící k pořizování autoportrétů. Vnější displej je pouze monochromatický a má rozlišení 96 x 32 pixelů. Hlavní je ale fakt, že je skvěle čitelný a to i na přímém sluníčku. Na pravém boku najdeme tlačítko pro ovládání hlasových poznámek a aktivaci hlasového vytáčení, na levém boku je pak klasické kolébkové tlačítko pro zesilování a tlačítko pro aktivaci spouště fotoaparátu. V menu telefonu ale můžete tomuto tlačítko přiřadit jinou funkci, vzhledem ke kvalitám fotoaparátu to doporučuji. Po otevření telefonu vás oslní velký displej s jemným rozlišením 176 × 220 bodů. Je aktivní a dokáže zobrazit 65 tisíc barev. Pod displejem se tradičně nachází klávesnice. Na první pohled zde najdete velké množství tlačítek. To však neubírá na jejich přehlednosti. Podstatná se ale jejich kvalita. Jsou velká, snadno se mačkají a jsou velmi pohodlná. Tady si Motorola zaslouží velkou pochvalu.

Motorola V547 - Hyper recenze, fotka

Práce:

Telefony od Motoroly nikdy nebyly typicky pracovní a není takový ani model V547. Telefon přesto má rozsáhlý vícepoložkový telefonní seznam. Vejde se do něj až 1000 jmen a ke každému můžete přiřadit až 9 položek. Telefonu nechybí vyzváněcí profily a skupiny volajících. Pochvalu si zaslouží i za sdílenou kapacitu pro SMS zprávy. Zdůrazňuji to u každého telefonu a zdůrazním to i teď, podle mě je sdílená paměť na SMS jedna z důležitých věcí, navíc pro výrobce nepředstavuje takřka žádný technologický problém. Telefon podporuje i MMS, jejich maximální velikost je však pouze 100 KB. Vzhledem k oblíbenosti MMS v naší zemi mi to ale nepřijde jako nevýhoda. Nechybí dokonce ani emailový klient, který umí pracovat s přílohami. Na dobré úrovni jsou organizační funkce, v telefonu najdete opakovaný budík, kalendář využívající sdílenou paměť a kalkulačku. Přesto budu v této oblasti především kritizovat. Menu mi přijde uspořádané poněkud nelogicky, rozdělení nejdůležitějších funkcí je nepřehledné a i samotný vzhled mně moc nenadchnul, co se grafiky týče.

Motorola V547 - Hyper recenze, fotka

Pohledy ze všech stran

Zábava:

Telefon podporuje technologii Java, takže si do něj můžete podle libosti doinstalovávat hry a aplikace. Omezeni budete ale docela výrazně vnitřní pamětí, která má velikost pouhých 5 MB a nelze ji rozšířit pomocí paměťových karet. Všechny věci se tak budou muset vejít do této nikterak závratné hodnoty. Sem se budou ukládat také fotky a videa pořízená vestavěným digitálním fotoaparátem. Fotografie mají rozlišení 640 x 480 pixelů, což je v dnešní době naprosto podprůměrná hodnota a pro nic jiného než MMS se fotografie nedají použít. Kvalita nahrávaného videa je na tom pak velmi podobně ( tedy podprůměrně). Telefon sice přehrává MP3, ale vzhledem k malé paměti lze skladby použít pouze jako vyzvánění.

Připojení:

Na kratší vzdálenost můžete posílat data přes Bluetooth. Infraport chybí, pro mě to ale nepředstavuje žádnou nevýhodu. Bluetooth je lepší ve všech směrech. Co se dat týká, telefon nabízí GPRS třídy 10 a také EDGE třídy 4. EDGE podle mého rozhodně mohlo být rychlejší, třída 4 není žádný zázrak. Na druhou stranu je nutno uznat, že lepší EDGE třídy 4 než nic.

Klady:

  • Kvalitní displej
  • Bluetooth
  • Podpora EDGE

Zápory:

  • Neintegrovaná anténa
  • Horší fotoaparát
  • Slabá funkční výbava
  • Chybějící rádio

Motorola V547 - Hyper recenze, fotka

Závěr:

Motorola V547 je rozhodně zajímavý telefon, který se však bohužel nevyhnul spoustě chyb. Tou, která je vidět na první pohled je externí anténa, která v kapse docela zavazí. Dále je to tradiční bolístka všech telefonů značky Motorola, kterou je uspořádání menu. Příznivci této značky jsou jistě zvyklí, ale leccos by se zde dalo vylepšit. A také funkční výbava mohla být o poznání lepší, ve srovnání s předchůdci nenabízí model V547 kromě podpory EDGE žádné zásadnější inovace. Na druhou stranu však lze tento telefon koupit za velmi příjemnou cenu.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 3

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Motorola V547 - Hyper recenze


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.