Přeposlat Samsung Galaxy Attain 4G

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung Galaxy Attain 4G

11.06.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Mezi širokou základnu smartphonů střední kategorie patří také zajímavý model z dílny Samsungu, Galaxy Attain 4G. Mezi jeho přednosti můžeme započítat zejména pohodlný způsob práce i držení tohoto komunikátoru a dále výbornou podporu multimédií. Slabší je naopak hlasová kvalita hovoru a také horší displej. Ten představuje spíše spodní část spektra výkonnosti a kvality displejů v rámci chytrých telefonů na současném trhu.

Samsung Galaxy Attain 4G

Tělo Galaxy Attain měří 117 x 66 x 13 milimetrů, hmotnost činí zhruba 107 gramů. Jde tedy o lehký přístroj, přesto působí poněkud mohutným dojmem. Na první pohled se může zdát, že Attain v sobě ukrývá výsuvnou klávesnici QWERTY, tak tomu ale není. Tělo je vytvořeno z lesklého šedého plastu s texturovaným zadním panelem. Dotykový LCD displej má úhlopříčku 3,5 palce (8,9 cm) a rozlišení 320 x 480 pixelů. Působí velmi hezkým dojmem, ale rozhodně by mu slušelo vyšší rozlišení. Psaní na obrazovkové klávesnici je vcelku pohodlné a spolehlivé, ovládací tlačítka pod displejem však působí svou odezvou poněkud opožděně.

 

Samsung Galaxy Attain

 

Příjem signálu je dobrý, hlasová kvalita hovoru však zaostává za očekáváním. Zvuk z telefonu zní čistě, plně a je dobře srozumitelný. Na druhé straně však příjemce slyší hlas volajícího pouze zkresleně a jaksi tence. Funkce potlačení hluku na pozadí je také spíše nedostatečná. Telefon není pořádně hlasitý pro použití v hodně rušném venkovním prostředí, což je jistě menší negativum. Výdrž baterie je naopak velmi slušná, představuje totiž víc než 8 hodin času nepřetržitého hovoru.

 

Samsung Galaxy Attain

 

Operačním systémem je již lety prověřený Android 2.3.6 (Gingerbread). Zatím není známo, zda bude v budoucnu tento systém updatován na pokročilejší Android 4.0 (Ice Cream Sandwich). Uživatel může přepínat mezi sedmi základními obrazovkami. K dispozici je samozřejmě množství stažitelných aplikací (na službě Android Market již kolem 400 tisíc), bohužel však také bloatware, který nelze zcela smazat. Procesorem je silný Snapdragon S2 MSM8655 s frekvencí 1 GHz. Je dostatečně výkonný, aby si poradil prakticky se všemi operacemi, které budete na svém chytrém telefonu provádět.

 

Samsung Galaxy Attain

 

Podpora multimédií je silnou stránkou Galaxy Attain, který mimochodem nabízí zhruba 1,41 GB volné vnitřní paměti. Slot pro paměťovou kartu microSD se nachází pod krytem baterie a umožňuje tuto paměť bez problémů navýšit (dobře se pro tento účel hodí karty SanDisk o kapacitě 32 nebo 64 GB). Hudební i filmové soubory jsou reprodukovány velmi kvalitně. Video může být přehráváno až do rozlišení 720 pixelů. Fotoaparát má rozlišení 3 megapixely a jím pořízené snímky jsou až překvapivě kvalitní. V rámci daného rozlišení jsou detaily i vyváženost barev na velmi vysoké úrovni. Kamera natáčí video v rozlišení 720 x 480 pixelů a skvělé snímkovací rychlosti 30 rámečků za vteřinu (venku i ve vnitřním prostoru). Jako obvykle máme k dispozici také 1,3 megapixelovou dopředu směřující kameru pro osobní portrétní snímky a videochat.

 

Samsung Galaxy Attain

 

Samsung Galaxy Attain 4G je velmi kvalitní smartphone střední kategorie, který dnes ale ničím výrazně neoslní. Kdyby nabízel lepší kvalitu hovoru a displej s vyšším rozlišením, mohl by být alespoň ve své výkonnostní třídě mezi prvními. Takto ale zaostává například za modelem LG Esteem, LG Marquee nebo Huawei Mercury. Je však pravděpodobné, že i se svými zmíněnými nedostatky si Attain vděčné příznivce najde.

 

Základní parametry:

Rozměry: 117 x 66 x 13 milimetrů

Hmotnost: 107 gramů

Displej: Dotykový LCD

Velikost displeje: 3,5 palce (8,9 cm)

Rozlišení displeje: 320 x 480 pixelů

Procesor: Snapdragon S2 MSM8655 s frekvencí 1 GHz

Operační systém: Android 3.5.6 (Gingerbread)

Volná interní paměť: 1,41 GB

Rozlišení kamery: 3 megapixely

Výdrž akumulátoru: Přes 8 hodin (nepřetržitý hovor)

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 3

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung Galaxy Attain 4G


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.