Přeposlat Samsung Transform Ultra

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung Transform Ultra

06.06.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Samsung Transform Ultra je velmi kvalitní smartphone, nabízející skvělou výkluznou QWERTY klávesnici a celkově dobrou výkonnost. Jeho slabinou je však nižší rozlišení displeje a spíše průměrná hlasová kvalita hovoru. Celkově však lze tento androidový komunikátor vřele doporučit, a to i přes zmíněné drobné nedostatky. Pojďme si Samsung Transform Ultra nyní blíže představit.

Samsung Transform Ultra

Tělo tohoto přístroje měří 114 x 61 x 15 milimetrů a dosahuje hmotnosti 139 gramů. Je tedy mnohem větší a mohutnější než jeho příbuzný Samsung Galaxy Prevail. Na poměry telefonu s klávesnicí to však není zase tak moc. Zadní strana vykazuje texturovaný povrch, vyvedený v tmavě šedém plastu. Leskle stříbrný pás obíhá okraje přístroje a odděluje přední a zadní stranu. Přední strana je vyvedena v tmavě šedém odstínu a obklopuje skleněný dotykový LCD displej o úhlopříčce 3,5 palce (8,9 cm). Jeho rozlišení činí 480 x 320 pixelů, což působí u dnešních smartphonů již poněkud zastarale a nedostatečně. Jak je obvyklé, pod displejem se nachází čtyři fyzické ovladače.

Samsung Transform Ultra

Velkým pozitivem Transformu je jeho skvělá, čtyřřadá výkluzná QWERTY klávesnice. Klávesy jsou sice trochu ploché a mezerník je umístěn napravo od středu, když si však na psaní zvyknete, bude vám připadat velmi pohodlné. Transform Ultra pracuje na síti EV-DO Rev. A (800/1900 MHz) a nabízí také 802.11a/b/g/n Wi-Fi. Příjem signálu je průměrný, hlasová kvalita hovoru však spíše pokulhává. Celkově lze konstatovat, že komunikátor je z hlediska kvality volání přinejlepším průměrný. Výdrž baterie je obstojná, dle testů činí asi 5 a půl hodiny doby nepřetržitého hovoru.

 

Samsung Transform Ultra

Operačním systémem Transformu Ultra je klasický Android 2.3.5 (Gingerbread). Procesor Qualcomm Snapdragon  S2 MSM8655 o frekvenci 1 GHz je vcelku rychlý a pracuje spolehlivě. Veškeré operace stíhá bez problémů, snad jen s výjimkou graficky náročnějších her. Prohlížení webu je komfortní a zcela bezproblémové. K dispozici jsou také všechny standardní aplikace a doplňky, nechybí ani přístup na službu Android Market se stovkami tisíc stažitelných aplikací.

 

Samsung Transform Ultra

Pod krytem baterie najdeme slot pro paměťovou kartu microSD (karta o kapacitě 2 GB je již předem vložena). Volná vnitřní paměť činí asi 942 MB. Standardní 3,5 mm vstup pro sluchátka umožňuje využít Ultra jako kvalitní přehrávač s téměř jakýmkoliv typem sluchátek. Androidový přehrávač podporuje soubory ve formátu AAC, MP3, OGG, WAV a WMA, nikoliv ale FLAC. Také přehrávání video souborů je kvalitní. Bez problémů jsou přehrávány například formáty H.264, MPEG-4 a XviD, a to až do rozlišení 800 x 480 pixelů. Podporován však není formát DivX.

Samsung Transform Ultra

Fotoaparát o rozlišení 3 megapixelů je vybaven LED bleskem a má poměrně rychlou závěrkovou prodlevu. Přestože nejde o vyloženě skvělý fotoaparát, je rozhodně krokem vpřed, alespoň co se srovnání s Prevailem týče. Opticky kvalitnější jsou snímky pořízené ve venkovním prostředí, neboť jsou méně rozostřené a nejasné. Video je natáčeno až do VGA rozlišení 640 x 480 pixelů a při snímkovací rychlosti 29 rámečků za vteřinu jsou záběry také velmi hezké a plynulé. Samsung Transform Ultra je vcelku zajímavý a technologicky kvalitní smartphone, který má však i své nepřehlédnutelné nedostatky. V záplavě skvělých přístrojů v současnosti rozhodně není mezi prvními, které by šlo uživatelům přímo doporučit.

 

Základní údaje:

Velikost: 114 x 61 x 15 milimetrů

Hmotnost: 139 gramů

Typ displeje: TFT LCD, dotykový

Úhlopříčka displeje: 3,5 palce (8,9 cm)

Rozlišení displeje: 480 x 320 pixelů

Procesor: Qualcomm Snapdragon  S2 MSM8655 o frekvenci 1 GHz

Operační systém: Android 2.3.5 (Gingerbread)

Volná vnitřní paměť: 942 MB

Rozlišení fotoaparátu: 3 megapixely

Rozlišení videa: 640 x 480 pixelů

Výdrž baterie: 5 hodin a 30 minut (nepřetržitý hovor)

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung Transform Ultra


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.