Přeposlat Kyocera DuraCore

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kyocera DuraCore

01.06.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Kyocera DuraCore je jedním z velmi odolných „véček“, mobilních telefonů stavěných na přežití různých nehod a práce v prostředí nevhodném pro jakoukoliv elektroniku. V tomto směru se podobá svým výrobním bratránkům typu Kyocera DuraPlus (která již byla na tomto webu recenzována) a Kyocera DuraMax. Kromě zmíněné odolnosti jsou přednostmi DuraCore také dobrá klávesnice a uspokojivá hlasová kvalita. Na straně negativ je naopak zastaralé uživatelské rozhraní a absence fotoaparátu. Při srovnání s DuraMax je také o přece jenom podstatně méně odolná. Kyocera DuraCore je solidním telefonem, pokud od něj však nečekáte nic víc. Nenabízí rozhodně velké množství doplňků a „vychytávek“, běžných u nákladnějších smartphonů. Jde o klasický push-to-talk typ telefonu, vhodný pro základní komunikaci v prostředí, vyžadujícím odolnější typ přístroje.

Kyocera DuraCore

Stejně jako v případě DuraMax vypadá i tento mobilní telefon velmi pevně a masivně. Jeho tmavě pogumovaný obal je odolný proti poškrábání a dobře se drží v ruce. Rozměry mobilu činí 99 x 51 x 23 milimetrů, jeho hmotnost pak 125 gramů. Přestože je stále trochu mohutný, v rámci odolných mobilů patří k těm, které se snáze dají nosit v kapse. Jak je u amerických „rugged“ mobilů běžné, i DuraCore splňuje vojenskou specifikaci 810G. Je tedy odolný mimo jiné proti prachu, extrémním teplotám, dešti, slaným výparům, nárazům a vibracím. Na rozdíl od DuraMax ale není odolný proti ponoření do vody, což je dobré mít na paměti.

 

Kyocera DuraCore

 

Vnější displej je monochromatický a má pouze jednopalcovou úhlopříčku. Jeho rozlišení činí 96 x 64 pixelů a zobrazuje údaje o stavu baterie, datum, signál a aktuální čas. Vnitřní LCD displej má rozlišení 320 x 240 pixelů a působí až překvapivě ostře. Jeho úhlopříčka činí pouhé 2 palce (5,1 cm), ale v rámci účelu tohoto přístroje je dostačující. Přednastavená velikost písma je spíše nedostatečná, ale můžete ji snadno změnit. Klávesnice je velkou předností telefonu. Je velká a prostorné klávesy jsou vyvýšené a dobře oddělené. Byla stavěna tak, aby bylo možné psát a vytáčet čísla i v pracovních rukavicích.

 

Kyocera DuraCore

 

Kyocera DuraCore pracuje na síti EV-DO Rev. A (850/1900 MHz), nemá ale Wi-Fi. Příjem signálu je průměrný, ale hlasová kvalita hovoru vysoká. Vzhledem ke svému zamýšlenému účelu – sloužit například lidem pracujícím na stavbách – je také dostatečně hlasitý pro použití v hlučném prostředí. Při rozevření však působí trochu křehce a volající nemá pocit, že mluví přímo do správného místa na mobilu. To jsou však jen drobné nedostatky, které se na kvalitě hovoru nijak výrazně nepodepisují. Životnost baterie je nadprůměrná; činí téměř sedm hodin doby nepřetržitého hovoru. Slabinou je pouze zastaralé uživatelské rozhraní, které bude nejspíš vyhovovat jen skutečně méně náročným uživatelům.

 

Kyocera DuraCore

 

Vstup pro sluchátka tvoří nestandardní 2,5 mm konektor na pravé straně přístroje. Mobil však nenabízí žádný hudební ani filmový přehrávač, chybí také fotoaparát či kamera. Proto fakt pouhých 64 MB vnitřní paměti a nepřítomnost slotu pro paměťové karty microSD nebude rozhodně velkým problémem. Pokud je vaším přáním levný a jednoduchý, ale velmi odolný push-to-talk mobilní telefon pro využití na pracovišti, může být Kyocera DuraCore dobrou volbou. O něco dražší Kyocera DuraMax nabízí ještě vyšší odolnost (včetně odolnosti proti vodě), slot pro paměťové karty a slušný fotoaparát. Stojíte-li také o odolný telefon s poněkud větším množstvím doplňků, můžete zvážit koupi Motoroly Admiral. Tento androidový smartphone také hodně vydrží, přitom však nabízí velkou škálu aplikací a multimédií, nemluvě už o více než 400 000 aplikací na službě Android Market. Velmi hlasitým a solidním odolným mobilem je rovněž Motorola Brute i686.

 

Kyocera DuraCore

 

Základní údaje:

Rozměry: 99 x 51 x 23 milimetrů

Hmotnost: 125 gramů

Typ vnitřního displeje: TFT LCD

Velikost vnitřního displeje: 2 palce (5,1 cm)

Rozlišení vnitřního displeje: 320 x 240 pixelů

Počet barev: 262 000

Velikost vnějšího displeje: 1 palec (2,5 cm)

Rozlišení vnějšího displeje: 96 x 64 pixelů

Volná vnitřní paměť: 64 MB

Výdrž baterie: Zhruba 7 hodin nepřetržitého hovoru

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Kyocera DuraCore


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.