Přeposlat Snapfon ez ONE-c

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Snapfon ez ONE-c

30.05.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Mobilní telefony samozřejmě přichází v mnoha variantách a typech, které počínají těmi nejjednoduššími a končí smartphony poslední generace s úžasným spektrem dovedností. V dnešní recenzi se ale podíváme na jeden model z té prvně zmiňované skupiny. Je jím jednoduchý, i když konstrukčně zajímavý mobil Snapfon ez ONE-c. Jeho technologický předek Snapfon ez ONE byl ještě zatížen množstvím drobných nedostatků, které byly z větší části odstraněny a nový mobil je tak skutečně skvělou volbou zejména pro seniory a technofoby. Jeho ovládání je velmi jednoduché a nabízí například i skvělou dobu výdrže baterie. Je také velmi levný. Negativem je snad jen nutnost nastavovat ručně čas a dále fakt, že jeho hlasitost je poměrně nízká.

Snapfon ez ONE-c

Snapfon ez ONE-c je samozřejmě určen pro uživatele, kteří nejsou zběhlí v zacházení s elektronikou. Již samotný manuál pro uvedení přístroje do chodu je proto psán s tímto vědomím. Tělo mobilu je tvořeno temně šedým plastem, na jedné straně se pak nachází nápadné červené SOS tlačítko. Rozměry mobilu činí 102 x 51 x 13 milimetrů a hmotnost pouhých 77 gramů. Přístroj vypadá do značné míry jako kalkulačka, ale to jen na první pohled. Měl by se dobře vejít do každé kapsy. LCD displej jantarové barvy má úhlopříčku 1,6 palce (4,0 cm) a rozlišení 128 x 48 pixelů. Údaje na něm ukazují stav baterie, datum, dostupnost signálu a čas.

 

Snapfon ez ONE-c

 

Klávesy jsou v poměru ke klasickým mobilům značně velké. Důvodem je samozřejmě ohled na cílovou skupinou, kterou mohou být zejména hůře vidící senioři. Jsou tvořeny matně šedým plastem a číslice na nich jsou velké a bílé. Díky tomu je možné mačkat je s vysokou mírou přesnosti. Tři základní tlačítka nad klávesami slouží prakticky jen k přijetí a ukončení hovoru a (prostřední z nich) k navigaci jednoduchým menu. Co stojí za zmínku je však zejména skvělá výdrž baterie – ta činí až jedenáct a půl hodiny nepřetržitého hovoru.

 

Snapfon ez ONE-c

 

ONE-c je klasickým jednoduchým telefonem, který nenabízí Bluetooth, zabudovaný fotoaparát nebo internet. Příjem signálu je dobrý a hlasová kvalita hovoru obstojná. Hlas zní ale trochu tence a maximální nastavení hlasitosti je trochu nedostatečné (alespoň pokud nedržíte mobil přímo pevně na svém uchu). Na levé straně mobilu najdeme ovládání hlasitosti a tlačítko pro FM Rádio. To je však málo hlasité pro poslouchání z přístroje, proto je lepší použít 3,5 mm sluchátka. Na pravé straně nalezneme LED svítilnu, která dle výrobce umožní osvětlit okolí až do vzdálenosti 6 metrů. Na pravé straně je také tlačítko pro zablokování kláves (zabraňující například nechtěnému vytáčení čísel při umístění v kapse).

 

Snapfon ez ONE-c

 

Psaní textových zpráv je díky velkým klávesám snadné. Telefon má však omezenou vnitřní paměť, proto pojme jen asi 100 textových zpráv a zhruba 200 kontaktů najednou. Bohužel také nenastavuje automaticky datum a čas, což je menší nepříjemnost. Již zmíněné SOS tlačítko je dobrou pojistkou pro případ nutného přivolání pomoci. Při stisknutí a držení po dobu 5 vteřin se ozve výstražný signál a mobil automaticky vytáčí 4 naprogramovaná čísla, dokud se na některé nedovolá. Přitom automaticky posílá také textovou zprávu s prosbou o pomoc. Telefon lze naprogramovat také k automatickému vytočení čísla nejbližší záchranné služby.

 

Snapfon ez ONE-c

 

Také v kategorii těchto jednoduchých telefonů je dnes na trhu silná konkurence. Mezi nimi lze zmínit například model Samsung Jitterbug J SPH-A310 nebo Just5 J509. Snapfon ez ONE-c sice postrádá některé doplňky těchto svých konkurentů, celkově je však levnější, snáze se s ním pracuje a z hlediska své cílové skupiny je velmi efektivní. Je tedy dobrou volbou a nejspíše splní většinu očekávání do něj vkládaných.

 

Základní údaje:

Rozměry: 102 x 51 x 13 milimetrů

Hmotnost: 77 gramů

Typ displeje: LCD

Úhlopříčka displeje: 1,6 palce (4,0 cm)

Rozlišení displeje: 128 x 48 pixelů

Kapacita paměti: Asi 100 SMS, 200 kontaktů

Výdrž baterie: 11:30 hod. nepřetržitého hovoru

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Snapfon ez ONE-c


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.