Přeposlat Pantech Verse

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Pantech Verse

21.05.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Pantech Verse je vlastně dalším mobilním telefonem pro méně náročné uživatele, stojící spíše o přístroj pro volání a psaní textových zpráv. Jeho největší předností je kompaktní klávesnice typu QWERTY, která vypadá i funguje skutečně velmi dobře. Celkový vzhled přístroje je rovněž elegantní, i když zřejmě nenadchne úplně každého. Tím ale výčet kladů bohužel končí. Verse nemá standardní vstup pro sluchátka, takže média jsou v podstatě nevyužitou oblastí. Fotoaparát a kameru je vzhledem k jejich kvalitě lepší příliš často nevyužívat. Americký operátor U. S. Cellular v současné době umožňuje připojení pouze přes pomalé 2 G sítě, takže ani rychlost stahování dat na internetu není velkou výsadou tohoto mobilu. Za stejnou cenu je nepochybně k dispozici mnoho lepších voleb.

Pantech Verse

Verse je poměrně krátký a jakoby shora zmáčknutý telefon. Měří 94 x 66 x 15 milimetrů a váží zhruba 116 gramů. Celý je vyroben z černého plastu s pogumovaným a vzorkovaným zadním panelem, zatímco okraje jsou orámovány neonově zeleným proužkem. Tento zajímavý design ale nemusí vyhovovat všem, protože je poněkud křiklavý. Malé rozměry a štíhlost nicméně umožňují zastrčit Verse i do té nejmenší kapsy, takže je dobře přenosný.

 

Pantech Verse

 

LCD displej má úhlopříčku 2,4 palce (6,1 cm) a slabší rozlišení 320 x 240 pixelů. Vysouvací klávesnice QWERTY pod displejem je skutečně jediným větším pozitivem tohoto mobilu. Na jeho nevýraznou velikost působí překvapivě rozměrně. Klávesy jsou poněkud plošší, ale když si na ně zvyknete, bude se vám psát dobře. Verse pracuje na síti 1xRTT (frekvence 850/1900 MHz) a je bez podpory Wi-Fi. Na pomalejší 2 G síti to znamená také velmi pomalé stahování dat a loudavé prohlížení webu. Orientace v menu a zacházení s telefonem je nicméně velmi snadné a vcelku pohodlné. Uživatelské rozhraní je však poměrně chudé a nepříliš propracované.

 

Pantech Verse

 

Příjem signálu je dobrý a hlasová kvalita hovoru pouze průměrná. Hlas zní ve sluchátku tence a trochu zrnitě, ale slovům je dobře rozumět a hlasitost odpovídá všem požadavkům. Funkce potlačení šumu na pozadí funguje uspokojivě a telefon je dostatečně hlasitý i pro využití v rušném venkovním prostředí. Právě v této oblasti má uživatelům co nabídnout. Velkou slabinou je ale nedostatečná výdrž baterie, která činí pouze lehce přes 3 hodiny nepřetržitého hovoru.

 

Pantech Verse

 

Vnitřní paměť telefonu činí jen 42 MB, může však být navýšena paměťovými kartami (například SanDisk o 32 nebo 64 GB). Hudební soubory jsou přehrávány ve formátech AAC, MP3 a WMA, Verse má však pouze nestandardní 2,5 mm vstup pro sluchátka. Z filmových souborů lze přehrát H.264 a MPEG-4, a to při nepříliš oslnivém rozlišení 320 x 240 pixelů, navíc za značně špatného zvuku. Fotoaparát o rozlišení 2 megapixelů postrádá blesk i automatické zaostřování. Závěrková rychlost je sice slušná (asi 0,5 vteřiny), ale kvalita samotných snímků velmi pokulhává. Barvy vypadají přinejlepším průměrně a detaily zcela chybí. Kamera je pak dokonce ještě horší. Maximální rozlišení natočeného videa činí jen 176 x 144 pixelů a vypadá vybledle a rozmazaně. Snímkovací rychlost představuje jen 14 rámečků za vteřinu, takže kameru je skutečně lepší vůbec nepoužívat.

 

Pantech Verse

 

Pantech Verse je zkrátka mobilním telefonem pouze pro volání a zejména pro psaní textových zpráv. Ale i v této oblasti nalezneme rozhodně lepší volbu. Jsou jí například konkurenční modely LG Saber s ladnějšími proporcemi nebo dotykový Samsung Character, případně ještě jednoduchý LG Wine II nebo levný androidový smartphone Samsung Mesmerize.

 

Základní údaje:

Velikost: 94 x 66 x 15 milimetrů

Hmotnost: 116 gramů

Displej: TFT LCD

Velikost displeje: 2,4 palce (6,1 cm)

Rozlišení displeje: 320 x 240 pixelů

Počet barev: 262 000

Rychlost procesoru: 480 Hz

Kapacita vnitřní paměti: 42 MB

Výdrž baterie: 3 hodiny a 7 minut

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Pantech Verse


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.