Přeposlat Samsung Gusto 2

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung Gusto 2

30.04.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Samsung Gusto 2 je následníkem stejnojmenného mobilního telefonu, ke své vlastní škodě však nepřináší mnoho nového. S výjimkou vylepšené kamery a mírně novátorského vzezření je prakticky nemožné zaznamenat více změn. V jistém smyslu je to dobrá zpráva – Gusto 2 zůstává velmi jednoduchým telefonem s dobrou zvukovou kvalitou. Je tedy dobrou volbou zejména pro ty, kteří chtějí se svým mobilem převážně jen volat. Více ostatně Gusto 2 takřka nenabízí.

Samsung Gusto 2

Rozměry tohoto telefonu činí 96 x 48 x 20 milimetrů (výška x šířka x hloubka) a hmotnost dosahuje pouhých 110 gramů. Na povrchu je tvořen pouze matným šedým plastem, který je vylepšen černým texturovaným pruhem, pokračujícím při rozevření mobilu dovnitř. Konstrukčně se jedná o klasické „véčko“, působící elegantně. Vnitřní dvoupalcový (5,1 cm) LCD displej nabízí rozlišení pouhých 160 x 128 pixelů, což je standardní, ale nikoliv oslňující údaj. Pasivní vnější displej má úhlopříčku 1,1 palce (28 mm) a rozlišení 96 x 96 pixelů. Působí poněkud zastarale a spoře, nabízí ale údaje o čase, stavu baterie, příjmu signálu a několik dalších užitečných informací. Numerická klávesnice je poměrně přehledná a šikovně řešená, takže patří k silnějším stránkám mobilního telefonu.

 

Samsung Gusto 2

 

Samsung Gusto 2 pracuje na síti 1xRTT (frekvence 850/1900 MHz), bez podpory Wi-Fi. Hlasová kvalita, jak již bylo zmíněno, patří k jasným pozitivům. Při hovoru je hlas čistý a dobře srozumitelný, pouze při nejvyšší hlasitosti zní trochu zkresleně. Velmi kvalitní je také potlačení hluku v pozadí. Funkce postranního tónu nás upozorní na to, abychom do telefonu příliš nekřičeli (volající slyší sám sebe). Telefon je navíc dostatečně hlasitý, aby jej bylo možno použít i v rušném venkovním prostředí. Výdrž baterie je slušná, činí asi 6 hodin a 57 minut nepřetržitého hovoru.

 

Samsung Gusto 2

 

Uživatelské rozhraní telefonu je vcelku příjemné a zejména velmi přehledné. Samsung Gusto 2 je jednoduše telefon pro každého, kdo potřebuje jednoduché ovládání a rychlý přístup k základním funkcím. Aplikace a multimédia však nejsou jeho silnou stránkou. Například prohlížení webu je velmi pomalé a trhané. Gusto 2 nenabízí hudební ani filmový přehrávač a neposkytuje víc než 24 MB volné vnitřní paměti. Konektor pro sluchátka tvoří jen nestandardní 2,5 mm vstup. Pokud tedy vyžadujete mobilní telefon s mnoha zábavnými prvky a multimédii, určitě obraťte svoji pozornost jinam.

 

Samsung Gusto 2

 

Fotoaparát vykazuje rozlišení 1,3 megapixelu a oproti původnímu VGA u předchozího modelu jde určitě o krok vpřed. Fotografie sice nejsou ničím extra výjimečným, ale postačí pro občasný náhodný snímek na památku. Gusto 2 nenabízí žádný slot pro kartu microSD, proto jediným způsobem, jak dostat fotografie z mobilu, je služba e-mail, MMS nebo Bluetooth. Opět zde platí, že telefon v tomto směru uspokojí pouze ty nejméně náročné uživatele.

 

Samsung Gusto 2

 

Samsung Gusto 2 v podstatě sdílí naprosto stejné přednosti i slabiny se svým předchůdcem. I to samozřejmě vypovídá o nedostatečné úrovni jeho vylepšení. Dá se nejspíš konstatovat, že jde o dobrou volbu pro nenáročné uživatele, kteří chtějí zejména jednoduchý a snadno ovladatelný přístroj pro volání. V rámci jeho ceny, která se v USA pohybuje kolem 70 dolarů (zhruba 1300 Kč) je však svou kvalitou a nabízenými parametry nedostatečný. Dobrou volbou v rámci podobných parametrů jsou také modely LG Extravert nebo LG Cosmos 2. Ty nabízejí lepší klávesnici pro psaní textových zpráv a o něco více možností práce s multimédii, na druhou stranu však neposkytují tak snadné ovládání. Podobnou cenu a design jako Gusto 2 má také LG Revere, který je v této kategorii rovněž vcelku dobrou volbou.

 

Základní údaje:

Rozměry: 96 x 48 x 20 milimetrů

Hmotnost: 110 gramů

Externí displej: úhlopříčka 1,1 palce (2,8 cm), rozlišení 96 x 96 pixelů

Hlavní displej: TFT LCD, 262 000 barev

Rozměry displeje: 2 palce (5,1 cm)

Rozlišení displeje: 160 x 128 pixelů

Rozlišení fotoaparátu: 1,3 megapixelu

Vnitřní volná paměť: 24 MB

Výdrž baterie: 6 hodin 57 minut hovoru

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 4

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung Gusto 2


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.