LG


Přeposlat LG Rumor Reflex

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

LG Rumor Reflex

27.04.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Před dvěma lety zaujal zákazníky amerického operátora Sprint mobilní telefon LG Rumor Touch. Ekologický Rumor Reflex je jeho decentní následovník, ale ke své škodě přišel s více než ročním zpožděním. Nabízí nicméně rozměrnou a pohodlnou klávesnici, vhodnou pro uživatele píšící množství textových zpráv. Špatné zobrazování při širokém úhlu pohledu, nevýrazná kamera, limitovaná podpora videa a zastaralé uživatelské rozhraní však nedovolují doporučit tento produkt takřka nikomu jinému.

LG Rumor Reflex

Rozměry Rumor Reflex činí 106 x 53 x 15 milimetrů, hmotnost pak zhruba 133 gramů. Tělo tohoto mobilního telefonu je celé tvořeno z hladkého černého plastu s texturovanou síťovinou na zadní m panelu. Jeho barva může být bílá nebo šedá, kdyby však byla červenomodrá, považovali byste „pavučinovou“ zadní stranu za variaci na „Spidermanskou“ tematiku. Třípalcový dotykový LCD displej o rozlišení 400 x 200 pixelů je rychlý a má dobrou odpovědní reakci, extrémně limitované úhly pohledu však nedovolují více než 15° účinný úhel pohledu.

 

LG Rumor Reflex

 

Pod displejem naleznete tři ovládací tlačítka, která vám umožní vybírat, vracet se nebo vstupovat do funkcí na obrazovce. Vytáčení čísel na displeji je jednoduché, k dispozici je však také rozměrná čtyřřadá QWERTY klávesnice. Klávesy jsou dostatečně velké a vyvýšené, takže psaní na klávesnici je skutečně pohodlné. Text je dobře čitelný a vždy rozeznatelný. Rumor Reflex pracuje na síti dual-band EV-DO Rev.0 (850/1900 MHz), nedisponuje ale Wi-Fi. Rychlost sítě bohatě stačí na plnohodnotnou textovou komunikaci, může však být nedostatečná při prohlížení webu.

 

LG Rumor Reflex

 

Příjem signálu je dobrý, kvalita hovoru ale pouze průměrná. Hlas zní ze sluchátka poněkud slabě a zrnitě. Hlasitost příjmu lze výrazně zvýšit, potom je ale příchozí zvuk deformován. Použití tohoto telefonu také nelze doporučit v hlučném venkovním prostředí. Výdrž baterie je pouze průměrná, činí zhruba 5 hodin a 41 minut nepřetržitého hovoru. Rumor Reflex však zaslouží uznání z hlediska ekologické šetrnosti. Jeho kryt je tvořen plnými 31% pouze z recyklovaného materiálu a je rovněž plně recyklovatelný. Tělo přístroje neobsahuje látky a prvky, zatěžující životní prostředí (například beryllium, halogen, nikl, PVC nebo BFR). Také akumulátor je ekologicky šetrný, odebírá velmi malé množství energie. Operátor Sprint na svém webu přesně uvádí, jak správně recyklovat staré přístroje.

 

LG Rumor Reflex

 

Uživatelské rozhraní je nedokonalé a poněkud chladné. Informace na domácí obrazovce mají podobu textu, ubíhajícího svisle na šedém pozadí. Rumor Reflex nabízí 262 MB volné vnitřní paměti, kterou lze doplnit klasickými microSD kartami (slot pro paměťovou kartu je umístěn pod krytem baterie). Podporovány jsou hudební soubory formátů AAC, MP3, WAV a WMA, ne však FLAC nebo OGG. Z videosouborů jsou podporovány MPEG-4 a H.264 při rozlišení pouhých 320 x 240 pixelů, což je samozřejmě velmi nízká kvalita. Kamera o rozlišení 2 megapixelů postrádá automatické ostření i blesk. Závěrková rychlost je velmi slušná (0,5 sekundy), ale kvalita fotografií pokulhává. Natočená videa jsou přehrávána při snímkovací rychlosti pouhých 15 rámečků za vteřinu.

 

LG Rumor Reflex

 

Pokud je vaším přáním zejména mobilní telefon pro psaní textových zpráv, stojí LG Rumor Reflex za zvážení. Podobným modelem je třeba Samsung Trender s lepším designem i kvalitou hovoru, přestože jeho dotykový displej není skvělý. Pokud však od svého telefonu očekáváte víc než časté psaní SMS zpráv, doporučit lze například Samsung Transform Ultra nebo množství jiných přístrojů této kategorie.

 

LG Rumor Reflex

 

Základní údaje:

Velikost: 106 x 53 x 15 milimetrů

Hmotnost: 133 gramů

Typ displeje: TFT LCD

Úhlopříčka displeje: 3 palce (7,6 cm)

Rozlišení displeje: 400 x 240 pixelů

Frekvence procesoru: 480 MHz

Rozlišení kamery: 2 megapixely

Výdrž baterie: 5 hodin 41 minut hovoru

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku LG Rumor Reflex


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.