LG


Přeposlat LG Nitro HD

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

LG Nitro HD

30.03.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

LG Nitro HD je velmi kvalitním komunikátorem, jehož přednostmi jsou kvalitní displej a vysoká rychlost. Menším negativem je naopak průměrný fotoaparát. Svými parametry je LG Nitro srovnatelné s modelem Samsung Galaxy S II Skyrocket (který však vítězí mírně lepším signálem a rychlostí datového přenosu).

LG Nitro HD

Nitro HD je i celkovým vzezřením blízké zmiňovanému modelu Skyrocket. Jeho rozměry činí 134 x 68 x 10 milimetrů, hmotnost nepřesahuje 128 gramů. Tělo telefonu je celé vyrobeno z matného černého plastu, zadní panel je texturovaný. Poněkud konzervativní vzhled však nijak nevadí – vše vyrovná pohled na skvělý 4,5 palcový displej AH-IPS o rozlišení 720 x 1280 pixelů. Při hodnotě 329 ppi má LG Nitro dokonce větší hustotu pixelů než Apple iPhone 4S, disponující displejem Retina o 326 ppi.  Ostatně rozdíl je ještě patrnější u telefonů typu Motorola Droid RAZR s hodnotou 256 ppi.

 

LG Nitro HD

 

Ačkoliv displej Super AMOLED 480 x 800 u modelu Skyrocket vykazuje krásné barvy a tónování, displej LG Nitro má jasně navrch. Je celkově jasnější a značná hustota pixelů se u něho projeví zejména při prohlížení webu nebo sledování videa. Díky rozměru a rozlišení displeje dokonce můžete prohlížet celé webové stránky v módu landscape a přitom přečtete veškerý text. Něco takového například zmíněný Skyrocket neumožňuje. Streamované video přehrává LG Nitro také velmi kvalitně, s vysokou ostrostí a přesným barevným detailem.

LG Nitro HD

 

LG Nitro je obstojným komunikátorem i z hlediska kvality hovoru. Hlas zní z reproduktoru sice trochu tence, ale dostatečně hlasitě. Redukce šumu je však spíše průměrná a nelze také doporučit využití v hlasitějším venkovním prostředí. Životnost baterie je velmi obstojná, vydrží asi 7 hodin a 13 minut průběžného hovoru.

Konkurent Skyrocket nicméně překonává LG Nitro v některých významných parametrech. Ve všech testech zaostával LG Nitro v přenosové rychlosti dat, a to zhruba o 1 Mbps stahování i nahrávání. Skyrocket má (přinejmenším na amerických sítích) také podstatně lepší signál, což je významné zejména v oblastech se slabším pokrytím.

 

LG Nitro HD

 

V současnosti je Nitro HD vybaveno operačním systémem Android 2.3.5 (Gingerbread). Společnost LG nicméně potvrdila, že další generace komunikátorů již bude vybavena vyspělejším Androidem 4.0 (Ice Cream Sandwich). Mezi nimi má jít i o LG Optimus LTE, který je v podstatě stejným typem přístroje jako LG Nitro – to dává jistou šanci, že by v budoucnu mohl být updatován i tento komunikátor.

 

LG Nitro HD

 

Procesorem je solidní dvoujádrový Qualcomm Snapdragon S3 o frekvenci 1,5 GHz. Podává zhruba stejně kvalitní výkon jako procesor Samsung Skyrocket. Nevykazuje sice výrazně vyšší výkon než dvoujádrový Samsung Exynos o frekvenci 1,2 GHz u telefonu Samsung Galaxy S II, přesto je ale zárukou vysoké kvality. Procesor zvládá pohodlně všechny potřebné činnosti a je také plně kompatibilní s drtivou většinou ze stovek tisíc aplikací Android Market.

Nitro nabízí 1,91 GB volné vnitřní paměti a paměťový slot pro paměťovou kartu MicroSD přímo pod krytem baterie. Paměť lze bez problémů navýšit přidáním 32 nebo 64 GB karet SanDisc. Přehrávání hudebních souborů je velmi zdařilé, podporovány jsou formáty AAC, MP3, OGG, WAV a WMA, výjimkou je (jako již obvykle) FLAC. Také filmové soubory jsou přehrávány bez problémů i v módu celé obrazovky, a to až do rozlišení 1080 pixelů. Stejně jako Skyrocket však i LG Nitro vyžaduje MHL adaptér pro připojení k televizoru. Je přitom jasné, že HDMI port by byl pohodlnější volbou.


LG Nitro HD

 

Osmimegapixelový fotoaparát s automatickým zaostřováním je vybaven LED bleskem. Závěrková rychlost je obstojná, kvalita snímků ale pouze průměrná. Detaily nejsou ostré a barvy se vizuálně poněkud mísí. Na rychle pořizované „ad hoc“ snímky je nicméně kamera plně dostačující. Nahrávané video je plynulé a při rozlišení 1080 pixelů činí snímkovací rychlost plně dostačujících 30 rámečků za vteřinu.

Se svými přednostmi, mezi které patří rychlost procesoru, dobrý design a skvělý display se LG Nitro HD řadí mezi lepší komunikátory své kategorie.

 

LG Nitro HD

 

Základní parametry:

Velikost: 134 x 68 x 10 mm

Hmotnost: 128 g

Velikost displeje: 4,5 palce (11,4 cm)

Rozlišení displeje: 720 x 1280 px

Procesor: dvoujádrový Qualcomm Snapdragon S3 o frekvenci 1,5 GHz

Operační systém: Android 2.3.5 (Gingerbread)

Životnost baterie: 7 hodin 13 minut

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku LG Nitro HD


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.