Přeposlat Nokia 7380 Redakční test

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nokia 7380 Redakční test

26.09.2006 | Jozef Cmar | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Nokia občas dokáže šokovat velmi exkluzivními telefony a model 7380 je jedním z nich. Buď vás na první pohled uchvátí nebo jej okamžitě zavrhnete. Záleží na vašem vkusu.

Nokia občas dokáže šokovat velmi exkluzivními telefony a model 7380 je jedním z nich. Buď vás na první pohled uchvátí nebo jej okamžitě zavrhnete. Záleží na vašem vkusu.

Vzhled:

U toho se zastavím o něco podrobněji než jindy. Nepřipomíná totiž většinu běžných telefonů. S velkým nadhledem se dá říct, že telefon se nejvíce blíží běžné konstrukci. Nejde totiž o véčko ani o vysouvací konstrukci. Nejlepší je v tomto případě se podívat na obrázky. V mnohém připomíná svého předchůdce, kterým byl model 7280. Jde o tyčinku s rozměry 114*30*20 milimetrů a hmotností 80 gramů. Je velmi kompaktní a dobře se drží, čemuž pomáhají především zakulacené rohy. Konstrukce je velmi pevná, což u takto drahého a stylového telefonu nepřekvapí, jde o nutnost. Velkou část přední strany zabírá displej. Má sice relativně malé rozměry, to je však jeho jediná nevýhoda. Na rozlišení 208*104 pixelů a 65 000 barev si nelze stěžovat. Zobrazení je pak velmi detailní, Zbytek přední strany je tvořen lesklým povrchem a také pár tlačítky. Zadní strana je tvořena kůží a naleznete zde čočku vestavěného digitálního fotoaparátu a vedle ní přisvětlovací diodu. Telefon nenabízí klasickou klávesnici, budete si muset vystačit s otočným kolečkem a čtveřicí kláves. Ovládání bych charakterizoval slovy velmi nestandardní. Napsat textovou zprávu je docela dlouhá záležitost. Jinak je telefon velmi rychlý a dobře se ovládá, dokud nepotřebujete něco napsat.

Pracovní a organizační funkce:

Telefon rozhodně není vhodný na práci. Může za to především absence klávesnice, kvůli které bude psaní jakýchkoliv textů velmi zdlouhavou záležitostí. Jinak je ale telefon velmi dobře vybaven. Obsahuje rozsáhlý vícepoložkový telefonní seznam. Telefon podporuje SMS i MMS. Nepřekvapí ale absence emailového klienta, v tomto typu telefonu by byl naprosto zbytečný. Organizační funkce jsou na tradičně dobré úrovni, nechybí opakovaný budík, poznámky, úkolovník ani kalendář. Spojení se světem zajišťuje především Bluetooth, dále také GPRS a EDGE. Podpora těchto přenosů mi však přijde docela zbytečná vzhledem k zaměření telefonů.

Zábava:

O tu se v tomto telefonu stará především vestavěný digitální fotoaparát. Pořizuje snímky v rozlišení 1600*1200 pixelů. Kvalita snímků je velmi slušná. V telefonu naleznete také vestavěný MP3 přehrávač, vzhledem k paměti okolo 52 MB a absenci paměťových karet však klasický MP3 rozhodně nenahradí. Naopak velmi potěší vestavěné rádio.

Klady:

  • Design
  • Displej
  • Paměť
  • Rádio

Zápory:

  • Chybí klávesnice
  • Vysoká cena
  • Pro běžné použití nepoužitelná

Závěr:

Nokii 7380 se jistě nekoupí každý. Nedovedu si představit, že byste ji běžně používali. Takové však její poslání stejně není. Jejím hlavním cílem je reprezentovat svého majitele, což se jí velmi dobře daří. Vzhled telefonu skutečně stojí za to a také nabídka funkcí je dostatečná. Jen ta cena by jistě mohla být i nižší, ale luxusní telefon musí mít také luxusní cenu.

Související odkazy a zdroje informací

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 9

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nokia 7380 Redakční test


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.