Přeposlat Qtek S200 Recenze

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Qtek S200 Recenze

19.09.2006 | Jozef Cmar | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Nový a lepší. Tak by se stručně dal shrnout nový komunikátor od HTC.

Nový a lepší. Tak by se stručně dal shrnout nový komunikátor od HTC.

Před jistým časem přinesla tato tchajwanská společnost nový trend do oblasti komunikátorů, kterým je zmenšování rozměrů. První v řadě bylo zařízení MDA Compact, které svými rozměry ohromilo. Následoval Compact 2, který byl určen exkluzivně pro operátora T-Mobile. Nyní zde máme dalšího nástupce.

Vzhled:

Vzhled telefonu ničím nešokuje,ale také neurazí. Může za to už jeho barva, která je vskutku nenápadná a decentní. Přední straně dominuje velký displej s rozlišením 240*320 pixelů, který zobrazí až 65 000 barev. Tady si neodpustím kritiku: u přístroje s cenou kolem 15 000 korun bych v dnešní době čekal již displej s VGA rozlišením ( 640*480 pixelů). Rozlišení zde použité mi začíná připadat trochu archaické, pro práci s webem by vyšší neuškodilo. Pod displejem naleznete ovládací tlačítka. Tady naopak budu novinku hodně chválit, konečně lze přístroj ovládat pouze jednou rukou. Dříve to možné nebylo. Na levé straně naleznete tlačítko, sloužící k aktivaci fotoaparátu. Pod ním naleznete posuvník, sloužící ke korekci hlasitosti. Poslední tlačítko využijete k ovládání bezdrátových technologií. Na horní straně naleznete slot na paměťovou kartu. Podporuje i zásuvné moduly jako například GPS přijímač. Na pravé straně naleznete ovládací pero. Zadní stranu zdobí čočka digitálního fotoaparátu, který vytváří velmi povedené snímky. O tom ale až později. Spodní hrana pak ukrývá standardní mini USB konektor.

Práce:

Tady se budu již asi opakovat, jelikož práci zvládají všechny přístroje tohoto výrobce na výbornou. Může za to operační systém Windows mobile 2005, díky kterému lze do telefonu doinstalovat tisíce aplikací. Takže si telefon můžete přizpůsobit podle svých představ. Již v základním balení ale dostanete vše důležité pro práci. Nechybí prohlížeče Office dokumentů ani prohlížeč Internetu. Pokud by vám nevyhovovaly, můžete si stáhnout jakýkoliv jiný. Telefonní seznam využívá stejně jako zprávy sdílenou paměť, díky čemuž máte k dispozici prakticky neomezenou paměť jak na kontakty, tak na SMS. K jednotlivým kontaktům si můžete přiřadit velké množství položek, těžko využijete všechny, které telefon nabízí. Zůstal však stejný problém, jako se objevil už u přístroje MDA Vario. Tm je procesor, který má stále stejně malou frekvenci a to 195 Mhz. Pokud by se to pozitivně projevilo na výdrži telefonu, pak bych neměl námitek. To však bohužel nenastává. Buďte tedy připraveni, že telefon se vám po zapnutí několika aplikací citelně zpomalí.

Zábava:

Začnu nezvykle fotoaparátem. Ten prodělal mnoho úprav, které jsou na kvalitě fotografií znát. A nutno dodat, že šlo o změny k lepšímu. Rozlišení fotek je nyní až 2 megapixely a nejedná se o interpolaci, jako u předchozích modelů. Rozlišení však není vše, hlavní je kvalita. Ta zatím v kategorii kapesních počítačů nemá konkurenci. Mezi mobilními telefony sice vzácně najdeme i lepší, ale těch není mnoho. Telefon si také bez problémů poradí s hudbou a také přehráváním videa. Jeho velký displej je vhodný k přehrávání filmů, v tom případě se však nevyhnete investici do paměťové karty.

Připojení:

Tady má Qtek S200 jednu zásadní výhodu proti svému předchůdci. Tou je bezdrátová síťová karta Wi-Fi. Její nastavení sice není kdo ví jak přívětivé, hlavní je však to, že je v telefonu obsažena. Zbytek vlastností zůstal stejný jako u MDA Compact 2, tedy podpora GPRS a EDGE třídy 10. Ke komunikaci na malou vzdálenost vám pak poslouží USB kabel, Bluetooth a také infraport, který se u kapesních počítačů bude objevovat zřejmě ještě dlouho. Podpora sítí třetí generace chybí, vzhledem k jejich rozšíření to však není v této chvíli nevýhoda.

Klady:

  • Rozměry
  • Windows mobile 5
  • Kvalitní fotoaparát
  • Wi-Fi a EDGE

Zápory:

  • Cena
  • Slabý procesor
  • Menší rozlišení displeje

Závěr:

Myslím si, že Qtek S200 bude mít u zákazníků velký úspěch. Zachovaly se příjemné rozměry, které jsou důležité pro pohodlné nošení a přibylo pár funkcí. Především bezdrátová síťová karta Wi-Fi, kterou vyžaduje stále více uživatelů. Pokud poklesne cena, máme se na co těšit. Jediné, co zůstává neopraveno, je slabý procesor, který v práci docela omezuje.

Související odkazy a zdroje informací

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 4

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Qtek S200 Recenze


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.