Přeposlat Qtek 9000 recenze

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Qtek 9000 recenze

12.09.2006 | Jozef Cmar | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Qtek 9000 v současné době reprezentuje špičku ve světě kapesních počítačů. Jeho výbava je takřka dokonalá, ale i zde se dají najít mušky. O výjimečnosti tohoto zařízení také leccos napovídá astronomická cena.

Qtek 9000 v současné době reprezentuje špičku ve světě kapesních počítačů. Jeho výbava je takřka dokonalá, ale i zde se dají najít mušky. O výjimečnosti tohoto zařízení také leccos napovídá astronomická cena.

Vzhled:

Telefon nabízí velmi zajímavou konstrukci. Telefon lze otevřít jako notebook a následně lze displejem otáčet. V zavřeném stavu tak může telefon vypadat buď jako běžný kapesní počítač, nebo jako malý zavřený notebook. Tato konstrukce vypadá velmi atraktivně, má však jisté nevýhody. Především běžná práce s telefonem není zdaleka tak pohodlná a rychlá. Kloub sice působí solidním dojmem, přesto v něj nemám tak velkou důvěru. Displej totiž vlastně drží na úplně malém kousku plastu, což mi nepřijde nejlepší řešení. Rozměry jsou jedna z hlavních nevýhod tohoto telefonu. Je skutečně velký, tlustý a také nadprůměrně těžký. Nedokážu si představit nošení v běžné kapse, spíše to vidím na kvalitní pouzdro na opesek. Velkou část přední strany zabírá displej. K rozlišení 640*480 pixelů nemám výhrady, za to jeho fyzické rozměry mohly být klidně větší. Kolem displeje zůstává spousta nevyužitého místa. Pod displejem naleznete ovládací tlačítko a také kamerku, sloužící k uskutečňování videohovorů. Po otevření telefonu vás jistě zaujme velmi kvalitní QWERTY klávesnice. Tlačítka jsou velmi pohodlná a mají jistý sisk, takže není problém vytvářet velmi dlouhé texty.

Práce:

Sem bych jednoduše mohl zkopírovat vše, co jsme uvedli u recenze Qteku 9100. Takže co je stejné? Obsahuje operační systém Windows Mobile ve verzi 2005. Telefon nabízí prakticky neomezenou kapacitu telefonního seznamu. Ke každému kontaktu lze přiřadit tolik detailů, že jsem si jist, že všechny jistě nevyužijete. Výborná je podpora zpráv všeho druhu. Pro tento telefon naleznete na internetu několik tisíc aplikací, takže si jej můžete upravit k obrazu svému. Jako u všech chytrých telefonů můžete doinstalovat prakticky vše, co vám v základní výbavě chybí. Nesmíme zapomenout na editory Office dokumentů, kvalitní prohlížeč internetu, kalendář a snadnou synchronizaci se stolním PC. Hlavní rozdíl spočívá v jiném procesoru. Ten nemá takt 195 Mhz, jako u MDA Varia, ale 520 Mhz což, jak jistě uznáte, je rozdíl. Díky tomu je práce s telefonem velmi rychlá, nezpomalí se ani při mnoha současně otevřených aplikacích.

Zábava:

I tady je na tom telefon podobně, jako Qtek 9100. Hlavní rozdíl spočívá v pohodlnějším prohlížení fotografií a filmů ( díky kvalitnějšímu displeji). Telefon také dokáže obstojně přehrát hudbu. Rádio v telefonu této kategorie ale nehledejte. Fotoaparát pořizuje snímky s rozlišením až 1.3 Mpix s možností softwarového zvětšení až na 2 megapixely. Pochvalu si zaslouží video, které se nahrává v rozlišení 320*240 pixelů.

Připojení:

Telefon kromě EDGE podporuje prakticky všechny technologie, sloužící k přenosu dat. Počínaje vytáčeným připojením, přes GPRS a 3G až po WIFI. V telefonu najdete velmi povedeného správce připojení, kde můžete nastavovat priority jednotlivým službám. Přenos dat na kratší vzdálenost pak obstarává kabel, infraport a samozřejmě nechybí ani Bluetooth.

Infraport normálně nepovažuji za nějakou zásadní výhodu. Zde však naleznete infraport se zvýšenou rychlostí přenosu dat, což nepochybně potěší.

Klady:

  • Kvalitní displej
  • Podpora WIFI
  • Kvalitní klávesnice
  • Podpora 3G
  • Otevřený operační systém
  • Silný procesor

Mínusy:

  • Rozměry a hmotnost
  • Cena
  • Absence EDGE
  • Malá operační paměť

Qtek 9000 si asi nekoupí každý uživatel. Málokomu se chce nosit v kapse ( pokud se vleze do vaší kapsy) telefon s hmotností přesahující čtvrt kilogramu. Také cena přes 20 000 korun není nejnižší. Za ni však člověk dostane přístroj, který se nebezpečně blíží k dokonalosti. Pokud chcete ušetřit, sáhněte radši po Qteku 9100 ( MDA Vario), které nabídne prakticky stejné funkce za mnohem výhodnější cenu. Pokud přežijete slabší procesor, horší displej a absenci 3G, můžete takto ušetřit slušnou sumu peněz.

Související odkazy a zdroje informací

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 7

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Qtek 9000 recenze


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.