Přeposlat Motorola Citrus

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Motorola Citrus

01.11.2010 | Michal Fokt | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Závěrem pětidílného miniseriálu zaměřeného na říjnové novinky společnosti Motorola tak trochu nabouráme představy těch z Vás, kteří očekávají klasické zakončení ve stylu „to nejlepší na konec“. Model, kterým se budeme zabývat dnes, je totiž z pětičlenné partičky vlastně tím sice ne nejhorším, ale určitě nejslabším. Navíc je na rozdíl od svých kolegů navázán výhradně na americký CDMA standard, takže v Evropě se jej nejspíše hned tak nedočkáme, pokud vůbec. Nicméně jsme Vám v úvodu celého seriálu slíbili pět nových Motorol, a protože se sliby mají plnit, činíme tak i my.

 

Motorola Citrus

 

Papírově nejslabší a tím pádem zřejmě také nejlevnější z pětice podzimních novinek od Motoroly nese název Citrus, pod kterýmžto označením se skrývá v zásadě nijak převratně konstruovaný smartphone s třípalcovým kapacitním dotykovým displejem o rozlišení 240 x 320 pixelů. Ochránce životního prostředí bezesporu potěší, že oblé tělo přístroje o rozměrech 104 x 59 x 15 mm a váze 92 gramů je ze čtvrtiny konstruováno z recyklovaných plastů a že při jeho sestavení nebylo použito ani PVC ani bromovaných zpomalovačů hoření. Telefon disponuje též značkou CarbonFree, protože za veškerý oxid uhličitý, uvolněný do atmosféry při jeho výrobě a distribuci, zaplatila Motorola kompenzační offsetové platby, směřované na boj proti skleníkovým plynům pomocí zalesňování vykácených pralesů a výzkumu využití obnovitelných zdrojů energie.

 

Motorola Citrus

 

Přesuňme se teď k výbavě přístroje, kde to bohužel už taková sláva není. Ovládací prvky jsou sice stejné jako u předchozích modelů, takže zde kromě klasických androidových dotykových tlačítek umístěných pod displejem najdete i dotykovou vrstvu BackTrack, sloužící pro snadné procházení webových stránek nebo pohyb mezi panely na hlavní obrazovce, ovšem například fotoaparát si musí vystačit jen s 3 Mpix rozlišením a chybí mu i autofokus. Místo něj je zde k dispozici pouze tzv. fixed focus, nicméně na svém zůstal alespoň digitální zoom. Z dalších multimediálních položek je k dispozici hudební a video přehrávač, přičemž videa je možno streamovat na oblíbených portálech jako například Youtube. Jako internetový prohlížeč pak funguje aplikace WebKit, integrovaná jako součást operačního systému Google Android ve verzi 2.1, známé též pod jménem Eclair.

 

Motorola Citrus

 

Jak jsme naznačili již výše, je Motorola Citrus omezena jen na standard CDMA, takže mimo Severní Ameriku se s ní příliš nedovoláte, nicméně v konektivní výbavě nechybí kromě USB portu ani WiFi nebo Bluetooth, místo zbylo i na 3,5 mm audio konektor. Pro uživatelská data je připraveno 100 MB interní paměti, další úložný prostor lze získat paměťovými kartami MicroSD až do velikosti 32 GB, přičemž jednu kartu zvíci 2 GB najdete již v základním balení. Poslední podstatnou položkou je pak baterie, jejíž kapacita 1150 mAh by vám měla vystačit na zhruba 6 a půl hodiny hovoru nebo až 300 hodin na příjmu.

 

Motorola Citrus

 

V rámci portfolia Motoroly spíše o něco níže umístěný androidový smartphone Motorola Citrus by se měl v zámoří začít prodávat ještě do konce roku, přičemž jeho distributorem, alespoň zpočátku, bude výhradně CDMA operátor Verzion Wireless, takže se dá očekávat zvýhodněná cena svázaná s kontraktem na operátorské služby. Podle zahraničních zdrojů je pak v plánu prodej i na asijských či jihoamerických trzích, kde by se model měl prodávat s označením WX445 nebo též Ciena.

 

 

 

 

Technické parametry mobilního telefonu Motorola Citrus:

 • Rozměry: 104 x 59 x 15 mm
 • Hmotnost: 92 gramů
 • Displej: 3“ dotykový kapacitní TFT, rozlišení 240 x 320 pixelů
 • Sítě: CDMA 800 / 1900 MHz
 • Paměť: interní 100 MB, podpora microSD až na 32 GB (v balení 2 GB)
   
 • Konektivita: microUSB, 3.5 mm audio konektor, Bluetooth 2.1 + A2DP, WiFi 802.11 b/g
   
 • Přenos dat: CDMA Ev-Do Rev 0, Bluetooth, WiFi
 • Fotoaparát: 3 Mpix, fixed fokus, 4násobný digitální zoom, QVGA videosekvence
 • Multimédia: hudební a video přehrávač, podpora streamování videí a sociálních sítí
 • Další výbava: GPS navigace + digitální kompas, služby Google Calendar a další
 • Baterie: Li-Ion 1150 mAh, výdrž 6.5 hodin hovoru / 300 hodin v pohotovosti
   
 • Software: operační systém Google Android 2.1 Eclair, uživatelské prostředí Motoblur

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Motorola Citrus


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.