Přeposlat MobilKom v roce 2009 rostl a letos bude v zisku

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

MobilKom v roce 2009 rostl a letos bude v zisku

19.07.2010 | U:fon | Ostatní články | Komentářů: 0 |

Společnost MobilKom, provozovatel sítě U:fon, v roce 2009 výrazně zlepšila své hospodaření.

 Díky rychlému růstu zákaznické báze vzrostly tržby meziročně o 75 %. Na konci roku 2009 využívalo služeb společnosti celkem 135 tisíc zákazníků, z toho cca 65 tisíc zákazníků využívalo rychlý mobilní internet, 35 tisíc mobilní hlasové služby a 35 tisíc bezdrátové pevné linky. Těsně před koncem roku také MobilKom představil první předplacený (kreditní) mobilní internet v ČR a zahájil kroky vedoucí k otevření své CDMA sítě a spuštění konceptu MVNE (o MVNE více viz tisková zpráva z 28.6.2009).

 

„Po období extenzivního růstu a značných investic do výstavby a rozvoje sítě v předchozích letech byl rok 2009 ve znamení optimalizace a zefektivňování činnosti společnosti. Na základě vyhodnocení příležitostí na českém telekomunikačním trhu jsme se také loni rozhodli primárně zaměřit na mobilní internet, pouze doplňkově nabízet i hlasové služby," říká Tomáš Budník, generální ředitel MobilKomu.

 

Společnost MobilKom v roce 2009 zlepšila svůj hospodářský výsledek o 200 milionů Kč a v porovnání s rokem 2008 tak výrazně zmenšila svoji provozní ztrátu. „Úsporná opatření jsem zahájil ihned po svém nástupu v polovině roku 2009. Letos už budeme na konci roku v zisku," říká Tomáš Budník, a doplňuje: „Plánujeme také další nárůst tržeb, zejména ve velkoobchodu, tedy prostřednictvím partnerů, kteří budou naše služby prodávat pod vlastní značkou."

 

K prioritám společnosti v roce 2010 patří vedle rozvoje velkoobchodního konceptu, který byl dnes oficiálně spuštěn, i kvalita zákaznické zkušenosti prostřednictvím zvyšování kapacity sítě a péče o zákazníky. Společnost MobilKom také již dříve deklarovala zájem o případnou 4. GSM licenci (kmitočty v pásmu 1,8 GHz) a na základě vypsaných podmínek zváží svou případnou účast v tendru na frekvenci 2,6 GHz, který by dle informací ČTÚ mohl proběhnout už letos.

 

V roce 2009 se také výrazně proměnila struktura zákazníků MobilKomu, kteří využívají mobilní internet. Především se jednalo o migraci cca 12 tisíc zákazníků z levnějšího a pomalejšího 2G internetu (CDMA2000 1xRTT) na moderní a několikanásobně rychlejší 3G mobilní internet (CDMA2000 EVDO revize A). „Mění se také chování a očekávání zákazníků. Zatímco dříve si náš mobilní internet pořizovali až v 75 % případů lidé, kteří neměli přístup k vysokorychlostnímu pevnému připojení, a chovali se víceméně staticky, dnes už ho více než 50 % nových zákazníků využívá na více místech, například doma a na chatě, nebo při cestování. Důvodem je jak změna na trhu, tak způsob našeho přístupu k prodeji. Ze zkušenosti víme, že zákazníci, kteří používají internet mobilně, patří k těm spokojenějším, protože mají reálná očekávání, při prodeji proto vysvětlujeme jak výhody, tak nevýhody mobilního připojení," říká Jana Studničková, marketingová a obchodní ředitelka MobilKomu. „Úspěšně se nám také povedl vstup na pole předplaceného internetu, který jsme uvedli jako první v Česku. Dodnes si předplacený balíček s kreditem koupilo více než 6 000 zákazníků," doplňuje Studničková.

 

Více informací najdete na stránkách www.ufon.cz nebo www.mobilkom.cz

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku MobilKom v roce 2009 rostl a letos bude v zisku


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.