Přeposlat T-Mobile podpoří zelené projekty neziskovek

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

T-Mobile podpoří zelené projekty neziskovek

30.06.2010 | T-Mobile | Ostatní články | Komentářů: 0 |

Praha, 30. června 2010 - T-Mobile se také v letošním roce zaměřuje na podporu ekologických aktivit. Dnešním dnem proto vyhlašuje grantové řízení určené pro projekty českých nevládních a neziskových organizací, které se věnují ochraně přírody a životního prostředí. Rozdělovat se budou Twist kupony za čtvrt milionu korun.

 

"Věnováním finančních prostředků na telekomunikační provoz chceme dát neziskovkám impuls k rozvoji jejich především 'zelených' projektů. Vybudováním dostatečně širokého okruhu dárců budou schopné stát dlouhodobě na vlastních nohou," vysvětluje Jitka Chocová, manažerka společenské odpovědnosti T-Mobile.

 

O kupony v celkové hodnotě 250 000 korun je možné žádat prostřednictvím Nadace VIA až do pátku 23. července 2010. Grantové řízení je určeno pouze organizacím pečujícím o přírodu a životní prostředí, respektive pro takto zaměřené projekty. Každý žadatel může získat maximálně kupony v hodnotě 25 000 korun. Hodnotící komise na konci srpna vybere vítězné projekty a v září pak budou kupony předány úspěšným žadatelům.

 

Rozvoj "zelených" neziskovek a jejich aktivit je součástí strategie udržitelného rozvoje a ochrany klimatu, na něž se T-Mobile zaměřuje. Její součástí je například podpora aktivace elektronické faktury, díky níž získal UNICEF rovných 223 023 korun, nebo akce "Podpoř gorily s T-Mobile" zaměřená na recyklaci mobilů v rámci hudebního festivalu Rock for People.

 

Jen za minulý rok darovala společnost T-Mobile na charitativní projekty 8,4 milionu korun a 594 dní práce svých zaměstnanců v rámci programu "Jeden den pro váš dobrý skutek". Samotní pracovníci jsou v tomto směru rovněž aktivní, již popáté nominovali na podporu fondu T-Mobile projekty neziskovek či obcí, s nimiž aktivně spolupracují. Příspěvek v hodnotě dva miliony korun získalo celkem 27 organizací z celkových 113, které o grant žádaly.

 

Kompletní informace o grantovém řízení a formulář žádosti jsou k dispozici na stránkách www.prosvetkolemnas.cz a www.nadacevia.cz.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku T-Mobile podpoří zelené projekty neziskovek


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.