Přeposlat Nokia 3230

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nokia 3230

03.04.2006 | Petr Řepka | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Mobilní telefon Nokia 3230 byla oficiálně představena v listopadu roku 2004. Tehdy patřil mezi mobilní špičku a dnes ještě pořád patří mezi nejlepší mobily na našem trhu. Telefon je klasické konstrukce se stylovým vzhledem, který je pěkný a decentní.

Mobilní telefon Nokia 3230 byla oficiálně představena v listopadu roku 2004. Tehdy patřil mezi mobilní špičku a dnes ještě pořád patří mezi nejlepší mobily na našem trhu. Telefon je klasické konstrukce se stylovým vzhledem, který je pěkný a decentní. Klíčovými vlastnostmi telefonu je především Symbian 7.0s Series 60, EDGE třídy 5, vestavěné rádio, fotoaparát s rozlišením 1,3 Mpx, mp3 přehrávač a další.

Design a konstrukce

Design se nokii velmi povedl. Není ani moc extravagantní a ani moc obyčejný. Prostě vzhledově normálně povedený telefon se zvláštní konstrukcí vypadající jako zakulacený kvádr. Část telefonu, kde se nachází numerická klávesnice, je trochu zúžená oproti části nad ní. Tím dostává mobil zajímavější vzhled.

Konstrukce se také velice povedla, protože je velice pevná a kvalitní. Telefonu nemůžete vyměnit kryt – to pro někoho bude závažný problém ,ale taky to má své plus. Díky tomu, že mobil nepoužívá výměnné kryty, dosáhla konstrukce telefonu právě té pevné konstrukce, která Vám nebude nepříjemně skřípat v ruce při sebemenším stisku přístroje. Pro ty, kterým záleží na vzhledu telefonu si mohou vybrat ze dvou barevných variant telefonu. Černo-stříbrná varianta krytu je velice elegantní a vypadá celkem noblesně. Pro jedince, kteří moc nemusí černou barvu, je přichystaná vínově-stříbrná barva krytu. Barvy, o kterých byla teď řeč (černá a vinová), se nacházejí okolo celého displeje, funkčních tlačítek pokračující po celé zadní straně.

Rozměry a hmotnost

Telefon spadá se svými rozměry do kategorie středně velkých telefonu. Jeho rozměry jsou 109 × 50 × 20 mm, což není nikterak moc na smartphone. U hmotnosti telefonu je to už trochu horší. Váží 110 gramů, což už je celkem hodně. Na svědomí to asi má konstrukce telefonu, avšak tuto váhu nám konstrukce vynahrazuje svojí pevností a kvalitou.

Popis telefonu

Na telefonu toho moc nenajdeme, když nebudeme brát v potaz předek telefonu. Všehovšudy jsou na stranách telefonu pouze dvě tlačítka. Přední stranu s klávesnicí a displejem si popíšeme samostatně. Na levém boku telefonu je tlačítko pro rychlou a snadnou práci s funkcí Push to Talk a na straně horní je tlačítko na zapnutí/vypnutí přístroje, které také slouží i pro změnu vyzváněcího profilu a hlasitý reproduktor, který je dostatečně kvalitní. Na pravé straně najdeme poutko na přichycení šňůrky a infraport. A konečně se dostáváme na spodek telefonu, na kterém je umístěn už standardně konektor Pop-Port pro připojení datového kabelu nebo sluchátek Nokia Stereo Headset HDS-3 dodávané s mobilem v balení. Vedle konektoru se nachází ještě otvor pro nabíječku.

Klávesnice

Numerická klávesnice se nachází na oné části telefonu, která je zúžená a stříbrně nalakovaná. Tato klávesnice není moc kvalitní. Tlačítka mají sice dobrý zdvih ale jsou umístěné příliš dole, takže budete muset palec celkem dost ohýbat. Navíc je klávesnice trochu tužší, takže prsty budou muset vynaložit více síly.

Funkční klávesnice se skládá z pětisměrného joysticku, dvou tlačítek pro příjem a ukončení hovoru a dvou kontextových tlačítek plus ještě tři tlačítka hned vedle.

Fotoaparát, mp3 přehrávač a rádio

Mobilní telefon obsahuje fotoaparát s rozlišením fotky 1,23Mpx. Kvalita pořízených fotek je docela dobrá, která bude nenáročným uživatelům stačit. Můžete také využít zoom fotoaparátu, který je třínásobný.

Mp3 přehrávač je dostatečně kvalitní, který postačí na normální polech. Mp3 přehrávač umí přehrávat soubory .3gp, .aac, .amr, .mp3, .mp4, .rm a .ram. Poslouchat budete jedině přes sluchátka Nokia Stereo Headset HDS-3, které se dodávají s mobilem v balení. Jsou to „pecky“, které hrají poměrně slušně. Rádio bylo v telefonu dobře vyřešeno. Má kvalitní příjem a poslech je také velice pěkný.

Telefonování a zprávy

Mobil je na celkem dobré úrovni, co se týče telefonování. Jeho reproduktor je dobře hlasitý a mikrofon dobře citlivý. Na kontakty máte hodně místa. Paměť na kontakty je sdílená, takže 6MB vnitřní paměti bude dostačujících. Navíc je tu možno využít funkce Push to talk, která funguje na principu vysílačky.

Mobil podporuje SMS, MMS, e-mail a instantní zprávy. Telefon využívá T9 pro rychlé psaní zpráv. Bohužel používá i diakritiku, takže se vám SMS zpráva scvrkne na 70 znaků. E-mail dokáže pracovat s SMTP, POP3 a IMAP4 protokoly, čímž dostanete více kvality s prací s e-maily.

Závěr

Na závěr bych chtěl podotknout, že telefon patří do skupiny střední třídy. Tímto dostaneme jeden z nejlepších telefonů této třídy. Jeho elegantní a stylový vzhled je velice povedený. Jeho cena se pohybuje do osmi tisíc korun, za které dostaneme velice povedený „chytrý“ mobilní telefon.

Související odkazy a zdroje informací

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nokia 3230


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.