Přeposlat Siemens CF 110 – styl za nízkou cenu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Siemens CF 110 – styl za nízkou cenu

30.03.2006 | Martin Kněžík | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Již nějakou dobu můžeme na našem trhu narazit na Siemens CF 110. Na pultech obchodů vás tento model německého výrobce zaujme na první pohled svým zajímavým designem.

Již nějakou dobu můžeme na našem trhu narazit na Siemens CF 110. Na pultech obchodů vás tento model německého výrobce zaujme na první pohled svým zajímavým designem. Druhý pohled bude jistě směřovat na cenu přístroje, která je velmi příjemná a při případné koupi bude zřejmě hrát značnou roli. V současné době je možné tento telefon zakoupit za cenu kolem 3200Kč. Siemens tímto modelem vyplňuje mezeru v řadě levných telefonů se zaměřením na styl. Vzhledem k tomu, že největší důraz byl kladen na design a nízkou cenu, funkční výbava je příkladem naprostého mobilního základu.

Design, konstrukce

Hlavními devizami Siemensu CF 110 je jednoznačně styl a výsuvný typ konstrukce. Dalo by se říct, že jde o levnějšího nástupce modelu SL55. Výrobce však upustil od zaoblených tvarů a vsadil na ostré hrany. Přístroj vykazuje rozměry 83 x 45 x 18 mm a hmotnost 77gramů, což jej řadí do kategorie mobilních kolibříků. V zasunutém stavu telefonu dominuje rozměrný displej, který ještě opticky rozšiřuje okolní rámeček. Pod displejem najdeme dvě kontextové klávesy, tlačítka pro příjem a ukončení hovoru a čtyřsměrnou navigační klávesu, která ovšem nemá potvrzovací funkci, což ubírá na pohodlnosti ovládání. Vysunutá klávesnice pak obsahuje pouze alfanumerické klávesy. Pokud chcete potvrdit třeba odeslání SMS nebo uložení čísla, musíte vždy použít vrchní kontextové tlačítko. Zpočátku to může činit drobné problémy, ale určitě si rychle zvyknete. Celkové zpracování klávesnice je na dobré úrovni a nelze nic vytknout. Stejně tak se i celý telefon vyznačuje kvalitním provedením bez výskytu nežádoucího vrzání krytu. Napájení zajišťuje Li- Ion akumulátor o kapacitě 600 mAh, který udrží telefon v pohotovostní době 5 dní.

Displej, funkční vybavenost

Displej nabízí tento model aktivní TFT o rozlišení 130 x 130 bodů a zvládne zobrazit 65 tisíc barev. Celkově solidní dojem trochu kazí hrubší rastr. Menu je klasicky siemensovské, tedy matice o devíti ikonách a dále textové podsložky. Samozřejmostí zůstává možnost nastavení několika témat pozadí a polyfonní vyzvánění o dvaatřiceti hlasech. Jak už bylo zmíněno výše, výbavou patří Siemens CF 110 k základu, aby byla zachována nízká cena telefonu. Asi nejpatrnější je absence fotoaparátu, který bychom zřejmě očekávali, nicméně znovu je nutné připomenout cenu lehce nad tři tisíce korun. Uživatelská paměť je pouhých 1.35 MB bez možnosti rozšíření. K počítači lze telefon připojit pouze pomocí kabelu. Infraport i Bluetooth chybí. V telefonu dále najdete Javu 1.0, GPRS class 8 ( 4+1 timeslot) a wap 2.0. Funkce organizace času jsou zastoupeny dostatečně : budík, kalendář, opakovaný budík, upomínky, minutka a stopky.

Telefonování

K primárnímu účelu byl Siemens CF 110 připraven velmi dobře. Paměť na čísla je sdílená, vícepoložkový seznam pojme až 17 údajů k jedné pozici. Ke každé položce lze přiřadit jinou melodii a obrázek. K dispozici jsou vyzváněcí profily, skupiny volajících a hlasové vytáčení. Při samotném telefonování je zvuk čistý a lze využít i hlasitého odposlechu. Při práci se zprávami musíte vystačit s SMS a MMS. Do paměti uložíte až 100 textových zpráv, které nezabírají místo v celkové sdílené paměti, což jistě potěší. Využít lze prediktivního psaní textu T9.

Závěr

Celkově působí Siemens CF 110 příjemným dojmem. Kombinace atraktivního designu, základní výbavy a nízké ceny dělá z tohoto telefonu dobrou volbu pro všechny, kteří nechtějí příliš investovat a přesto vyžadují kvalitu a styl.

Martin Kněžík

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 7

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Siemens CF 110 – styl za nízkou cenu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.