Přeposlat Adobe a Nokia oznamují vytvoření fondu Open Screen Project s vkladem 10 milionů dolarů

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Adobe a Nokia oznamují vytvoření fondu Open Screen Project s vkladem 10 milionů dolarů

16.02.2009 | Tisková zpráva - Nokia | Ostatní články | Komentářů: 0 |

Fond Open Screen Project urychlí vývoj bohatého mobilního obsahu, aplikací a služeb

Společnosti Adobe Systems Incorporated a Nokia dnes na veletrhu GSMA Mobile World Congress oznámily zřízení fondu Open Screen Project s vkladem 10 milionů dolarů. Fond pomůže vývojářům připravovat aplikace a služby pro mobilní telefony, stolní počítače a spotřební elektroniku na platformě Adobe Flash®. Aktivita je výsledkem rozsáhlé průmyslové iniciativy Open Screen Project, zahrnující více než dvacet špičkových technologických společností v oboru, která chce nastavit konzistentní provozní prostředí pro prohlížení internetu a jednotlivé aplikace. Předpokládá se, že další společnosti se do iniciativy Open Screen Project připojí v budoucnosti.

„Jsme nadšeni z možností, které vývojářům a návrhářům nabízí fond Open Screen Project po celém světě,“ řekl David Wadhwani, generální manažer a Vice Prezident Platform Business Unit společnosti Adobe. „S více než miliardou mobilních telefonů a přístrojů podporujících Flash, distribuovaných na různých platformách, umožní fond většímu počtu vývojářů nabídnout jejich bohatý obsah a služby mnohem širší skupině uživatelů mobilních telefonů.“

„Fond Open Screen Project povzbudí používání nástrojů společnosti Adobe a současné vývojářské zkušenosti pro vytváření senzačních a unikátních Flash aplikací pro miliony přístrojů Nokia,“ řekl Tero Ojanpera ze společnosti Nokia Services. „Naším cílem je také podpora vývojářů při práci se zdroji či budování povědomí o kreativních možnostech platformy Flash a také přenesení těchto inovativních zkušeností na trh pomocí distribučních kanálů společnosti Nokia.“

Vývojáři jsou vybídnuti k navržení konceptů pro aplikace postavené na Adobe Flash platformě, které budou pracovat na displejích mobilních telefonů, stolních počítačích a přístrojích spotřební elektroniky. Aplikace budou posuzovány podle toho, nakolik jsou inovativní a působivé po stránce uživatelských zkušeností, jak jsou stabilní pro plánovanou implementaci a v jaké míře využívají schopnosti a možnosti přístrojů značky Nokia a platforem Adobe Flash a Adobe® AIR™.

Fond Open Screen Project je společně řízen společnostmi Adobe a Nokia. Projekty schválené pro vývoj budou posuzovány skupinou expertů mobilních a desktopových aplikací partnerů projektu, včetně společností Adobe a Nokia. Mezi vybrané oblasti patří: zábava, sociální sítě, produktivita, hraní, zprávy a informace. Vývojáři si ponechají všechna práva k aplikacím, zatímco společnosti Adobe a Nokia budou mít práva na zhodnocení, testování a propagaci obsahu. Pro více informací a detailů navštivte www.openscreenproject.org.

Open Screen Project, ohlášený v květnu 2008, je navržen pro konzistentní provozní prostředí napříč různými typy displejů. Iniciativa je věnována zprovoznění internetového obsahu, samostatným aplikacím a plnému prohlížení internetu na televizních přijímačích, set top boxech, mobilních zařízeních a dalších přístrojích spotřební elektroniky s výhodou podpory platforem Adobe® AIR™ a Adobe Flash.

Platforma Adobe Flash je de facto standard pro distribuci průlomových aplikací, obsahu a videí na internetu. Flash Player pokrývá přes 98 procent stolních počítačů s přístupem na internet a přes 80 procent on-line videí, která jsou celosvětově sledována za pomoci technologie Adobe Flash. To vše dělá z platformy Flash číslo jedna pro prohlížení videa na internetu. Platforma Adobe Flash Lite poskytuje bohaté zážitky na mobilních zařízeních a ostatních přístrojích spotřební elektroniky a byla do dnešního dne dodána na více než miliardě zařízení. Adobe Flash Player je klíčovým komponentem platformy Adobe Flash, kompletního systému integrovaných nástrojů, struktur, koncových přístrojů a serverů. Pro další informace navštivte www.adobe.com/flashplatform.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Adobe a Nokia oznamují vytvoření fondu Open Screen Project s vkladem 10 milionů dolarů


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.