Přeposlat Nokia 5030 XpressRadio

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nokia 5030 XpressRadio

27.04.2009 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se podíváme trochu blíže na nový mobilní telefon od společnosti Nokia s označením 5030 XpressRadio. Už podle názvu je patrné, že je tento model zaměřen hlavně na poslech rádia. Ale zvládne toho i víc?

Dnes se podíváme trochu blíže na nový mobilní telefon od společnosti Nokia s označením 5030 XpressRadio. Už podle názvu je patrné, že je tento model zaměřen hlavně na poslech rádia. Ale zvládne toho i víc?

Nokia 5030 XpressRadio, fotka

Hned ze začátku se podíváme na vzhled. Ten je celkem povedený, nejedná se sice o žádný zázrak, ale určitě nás ani nijak neurazil. Vzhledem je tento model velmi podobný telefonu 5330 XpressMusic, tím ale většina podobností končí. Potěšila nás celkem příjemná velikost přístroje, kompletní rozměry jsou 108 x 45 x 15mm a hmotnost činí 82g. To znamená, že telefon bez problémů umístíte do kapsy od kalhot a určitě vám nebude překážet. Jestli se někde opravdu šetřilo, tak je to na displeji. Ten má úhlopříčku 1.8 palce, nejvyšší rozlišení 128 x 160 pixelů a zobrazuje maximálně 65 tisíc barev. Ostrost nepatří mezi jeho kladné vlastnosti a čitelnost na přímém slunečním světle taky celkem pokulhává. Pod displejem je umístěný ovládací panel, který je spojen s klávesnicí. Jednotlivé ovládací prvky jsou pohodlně přístupné a velké středové tlačítko se dobře používá. Ke klávesnici jsme žádné připomínky také neměli a ocenili jsme klasicky jednoduché a přehledné uživatelské rozhraní, které je pro telefony řady Series 30 typické (bohužel má ale toto rozhraní více záporů než kladů). Kdo by na zadní straně očekával alespoň základní fotoaparát, byl by zklamán. Tento model je totiž koncipován jako jeden z nejlevnějších na trhu a fotoaparát by byl zbytečný luxus. Místo něho tu najdete velký reproduktor, takže se dá očekávat velmi dobrá úrověň hlasitosti zvuku.

Nokia 5030 XpressRadio, fotka

Nokia 5030 XpressRadio, fotka

Co se nám velmi líbilo, byla možnost naladit rádio i bez zapojení headsetu, který slouží jako anténa. Tento model je totiž vybaven integrovanou anténou, takže rádio můžete použít i jako budík. Bohužel tu ale chybí RDS pro rozpoznávání názvu písniček, což je v dnešní době samozřejmost. Hlavní důvod absence RDS je uživatelké rozhranní Series 30, které ho prostě nepodporuje. Kromě toho nepodporuje taky Java aplikace a budete omezeni i co se týče kontaktů a zpráv (k dispozic máte prostor pouze na 500 kontaktů a 250 zpráv). Citelně jsme postrádali taky slot na paměťové karty, takže kromě rádia si hudbu moc neužijete. Jako vyzvánění si můžete nastavit MP3 tóny, což je asi jediné využití tohoto formátu v telefonu. Co se týče sítí, Nokia 5030 XpressRadio podporuje GSM 900 / 1800 nebo 850 / 1900, GPRS nebo EDGE tu zcela chybí, stejně tak jako internetový prohlížeč. Zbytek výbavy je ale celkem slušný, najdete tu spoustu organizačních aplikací (budík, stopky, kalendář) a velmi se nám líbily mluvící hodiny, které jsou celkem praktické. Stejně praktická je i LED svítilna. Jedna z nejlepších vlastností tohoto modelu je určitě výkonná baterie o výkonu 1020 mAh. Ta slibuje maximální dobu hovoru až 10 hodin, pohotovostní režim 21 dnů a přehrávání rádia až 24 hodin v kuse. Datum oficiálního prodeje zatím nebylo stanoveno, ale dočkáme se ho někdy v průběhu dubna tohoto roku.

Nokia 5030 XpressRadio, fotka

Nokia 5030 XpressRadio, fotka

Nokia 5030 XpressRadio určitě není převratný telefon, ale za zhruba 1300 Kč nabídne skvělé rádio, které můžete naladit i bez připojených sluchátek, celkem povedený vzhled a velmi výkonnou baterii. Kvůli použití rozhraní Series 30 jsou možnosti tohoto modelu značně omezené, ale za ty peníze se bude jednat určitě o výhodnou koupi.

Nokia 5030 XpressRadio, fotka

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nokia 5030 XpressRadio


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.