Přeposlat Samsung G600

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung G600

03.12.2007 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Samsung vyslal do boje o nejlepší video telefon hned dva 5 MPx zástupce. Ještě před Samsungem G800 se do prodeje dostal model G600. Nabízí podporu GSM/GPRS/EDGE, skvělý 2.2 palcový TFT displej, Bluetooth a řadu užitečných multimediálních utilit.

Samsung vyslal do boje o nejlepší video telefon hned dva 5 MPx zástupce. Ještě před Samsungem G800 se do prodeje dostal model G600. Nabízí podporu GSM/GPRS/EDGE, skvělý 2.2 palcový TFT displej, Bluetooth a řadu užitečných multimediálních utilit. Design telefonu se opravdu povedl a díky chromovanému d-padu vypadá velmi elegantně.

Základní informace

 • Stylový design
 • 5 MPx fotoaparát s autofocusem, LED bleskem a možností točit videozáznamy v rozlišení VGA
 • TFT displej se zobrazením 16 mil. barev a QVGA (320x240 pixelů) rozlišením
 • Světelný senzor pro automatickou regulaci jasu
 • Bluetooth v. 2.0
 • Slot pro paměťovou kartu microSD
 • FM rádio s možností uložení záznamu
 • TV výstup
 • Prohlížeč dokumentů z MS Office
 • Webový prohlížeč
 • 3.5 mm audio jack pro sluchátka
 • Aplikace Mobile Tracker

Samsung G600, fotka

Samsung je prvním GSM mobilním telefonem z Koreje, který je vybaven 5 MPx fotoaparát. Závody v počtu MPx vrcholí právě koncem tohoto roku. Počet MPx ale není u kvality fotografií zase až tak moc důležitý. Daleko důležitější je např. schopnost správného vykreslení barev a redukce ruchů. Ale bohužel fenomén MPx je v dnešních dnech větší než kdy dřív a všichni výrobci se proto začínají v jejich počtu předhánět.

Samsung se ve vysouvací konstrukci telefonů velmi zhlédl a v současné době je to největší výrobce tohoto druhu mobilů. G600 je relativně kompakní, ale určitě nepatří do kategorie Ultra. Na jeho těle je použito velké množství kovů a to mu dává vznešený a elegantní vzhled. Hned nad displejem je umístěn velký reproduktor. V levém horním rohu se nachází speciální senzor, který podle okolního světla upravuje jas displeje. Je to velmi příjemná vlastnost a u Samsungu se objevila vůbec poprvé. Ovládací tlačítko d-pad se nachází hned pod poměrně velkým 2.2 palcovým displejem, který překvapivě dokáže zobrazit 16 mil. barev. Tolik barev se ještě na žádném modelu této značky neobjevilo. Klávesnice pod displejem je skvělá. Jednotlivé tlačítka jsou dobře oddělené a díky tomu se na ní dobře píše i poslepu. I přes to, že jsou klávesy úplně ploché, jejich odezva na stisk je dobrá.

Samsung G600, fotka

Na pravé straně telefonu se nachází tlačítko pro rychlý přístup k fotoaparátu a slot pro paměťovou kartu. Tlačítko focení je dvou polohové. Stisknutím do první polohy zaostříte a po domáčknutí je fotka hotová. Na levé straně se nacházejí porty pro připojení nabíječky a USB kabelu a jack pro sluchátka. Na stejné straně se nachází taky ovládání hlasitosti. Horní a spodní strana je úplně prázdná, jak už bývá u telefonů výsuvné konstrukce zvykem. Zadní strana je hladká jako zrcadlo a najdete tu pouze vylisováné logo firmy. Po odstranění zadního panelu na vás vykoukne baterie typu Li-Ion s kapacitou 880 mAh. Maximální doba hovoru je 3h 30min a telefon vydrží v pohotovostním režimu 300 h. V praxi jsem nabíjel baterii asi každé tři dny.

Samsung G600, fotka

Displej se opravdu povedl. Je dobře čitelný i na ostrém slunci a celkově je velmi jemný a jasný. Za ten si Samsung určitě zaslouží pochvalu. Bílé podsvícení klávesnice je hezky rovnoměrné a dostatečně silné. Co se týče hovorů, dopadl G600 přesně tak, jak jsem předpokládal. Tedy na výbornou. Můžete volat a příjmat hovory i se zavřeným přístrojem. Do telefonního seznamu můžete uložit max. 1000 kontaktů a můžete si k nim přidávat vše, na co si vzpomenete, včetně obrázku a vyzváněcího tónu. Dále si můžete vybrat mezi zobrazením čísel na sim kartě nebo v telefonu. Mobil je vyzbrojen vnitřní pamětí 55 MB a slotem na microSD karty, takže může dobře fungovat i jako přehrávač písniček. Písničky můžete rozdělovat podle interpreta, alba a názvu písničky. Přehrávač mp3 jde minimalizovat, takže i při jiné práci s telefonem můžete poslouchat písničky. Samsung přidal do svého telefonu také FM rádio, což byl určitě dobrý krok. Rádio má paměť na 30 stanic, ale bohužel chybí systém RDS, který by vás informoval o jménu aktuální skladby. Velmi mi ale líbila možnost natáčet z rádia písničky, to jsem ještě na žádném telefonu neviděl. Rádio může stejně jako mp3 přehrávač pracovat na pozadí.

Samsung G600, fotka

Největším tahákem G600 je ale bezesporu 5 MPx fotoaprát s nejvyším rozlišením fotografií 2560 x 1920 pixelů. Díky autofocusu můžete fotit opravdu zblízka. Ovládací prostředí fotoaparátu je jednoduché a intuitivní. Možností nastavení je tu skoro tolik jako na samostatném fotoaparátu. Citlivost ISO jde nastavit až na hodnotu 800. Kvalita fotografií je lehce nadprůměrná a velmi záleží na zvoleném rozlišení. Bohužel fotografie neobsahují mnoho detailů, ale i ve vyšším nastavení ISO jsou ruchy velmi dobře minimalizovány. Autofocus odvádí velmi dobrou práci a patří mezi ty nejlepší. Pravděpodobně největší vada fotografování je v jeho rychlosti, respektive pomalosti. Telefon má celkem velkou prodlevu mezi zachycením fotografie a zobrazením na displeji. Takže i po stisku tlačítka musíte ještě nějakou dobu držet klidnou ruku. Videozáznamy můžete natáčet v rozlišení CIF (352 x 288 pixelů) s rychlostí 15 fps, nebo ve VGA (640 x 480 pixelů) s identickou rychlostí. Délka záznamu je ovlivněna pouze volným místem na paměťové kartě. Video se ukládá ve formátu MPEG-4, který podporuje drtivá většina PC přehrávačů. Rozlišení VGA je pro natáčení velmi dobré, ale video trochu sráží nízká rychlost snímků.

Samsung G600, fotka

Verdikt

Samsung G600 sice neumí nejlepší fotografie ze všech 5 MPx mobilních videotelefonů, ale kompenzuje to dobrou výbavou. Velmi se mi líbil opravdu skvělý displej a 3.5 mm jack na sluchátka a mikrofon. Navíc opravdu dobře vypadá a skvěle padne do ruky.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 15

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung G600


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.