Přeposlat HP iPaq rw6815 recenze

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP iPaq rw6815 recenze

07.09.2007 | Jozef Cmar | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Na první pohled vás zaujmou především kapesní rozměry, které mají hodnotu 102 x 58 x 19 milimetrů. Hmotnost pak činí 140 gramů, což je na komunikátor průměrná hodnota, jistě bych ale uvítal, kdyby byla nižší. Na první pohled si všimnete velkého krytu disp

Vzhled

Na první pohled vás zaujmou především kapesní rozměry, které mají hodnotu 102 x 58 x 19 milimetrů. Hmotnost pak činí 140 gramů, což je na komunikátor průměrná hodnota, jistě bych ale uvítal, kdyby byla nižší. Na první pohled si všimnete velkého krytu displeje, kteří někteří chválí a jiní kritizují, mě osobně vyhovuje, sice příliš nepřispívá pohodlnému ovládání, ale na druhou stranu je nejzranitelnější část telefonu perfektně chráněna. Po odklopení krytu se vám zjeví přední strana v celé své kráse. Přední straně dominuje velký dotykový displej, který má rozměry 43 x 58 milimetrů a rozlišení 240 x 320 pixelů. Je aktivní a zobrazí až 65 000 barev. Potud samá chvála, ale displej si jen chválu nezaslouží, jelikož při doteku stylusem se vlní, což není příliš hezké ani užitečné. Pod displejem se nachází dvě kontextové klávesy, tlačítka s červeným a zeleným telefonem a čtyřsměrové ovládací tlačítko s potvrzovacím středem. Bohužel zde chybí tlačítka s funkcí Start a také s funkcí OK/Close. Z toho plyne, že telefon je pomocí jedné ruky bohužel prakticky neovladatelný, což je jedna z nejzásadnějších chyb celého telefonu. Pár věcí se dá upravit pomocí externích aplikací, ale i tak to nikdy nic extra nebude. Bohužel. Dost tlačítek se nachází na bocích telefonu, jejich funkce jde většinou upravit k obrazu svému. Na spodní straně se nachází miniUSB konektor, což rozhodně potěší. Na horní straně se nachází vypínací tlačítko a také otvor pro stylus. Na zadní straně lze pak nalézt čočku vestavěného digitálního fotoaparátu doplněného o přisvětlovací diodu a logo HP. Pod zadním krytem se nachází baterie s kapacitou 1530 mah, což je velmi dobrá hodnota. Celkově je zpracování přístroje velmi kvalitní a precizní, chybou pouze zůstává absence hardwarové klávesnice a několika ovládacích tlačítek.

HP iPaq rw6815 recenze, fotka

Práce

Pracovní schopnosti jsou jednu z hlavních výhod tohoto modelu, pokud ne rovnou tou největší. Díky otevřenému operačnímu systému Windows mobile 5 lze do telefonu dohrát velké množství nejrůznějších aplikací, které umí znásobit standardní funkce telefonu. Už v základu to ale stojí za to. Telefon nabídne prakticky neomezený telefonní seznam, přičemž ke každému kontaktu můžete doplnit desítky informací. Hodně se těším, až někdy stejný telefonní seznam nabídnou hloupé telefony. Jelikož seznam využívá sdílenou kapacitu paměti, asi nikdy se vám nestane, že by vám jeho kapacita nestačila. To samé platí i u zpráv SMS, i zde narazíte na sdílenou paměť. MMS mohou mít velikost až 300 kb a nechybí kvalitní emailový klient, který samozřejmě umí pracovat s přílohami a také je otevírat. Pokud by vám náhodou nevyhovoval, není problém doinstalovat jiný. U Windows mobile standardně chybí vyzváněcí profily, jinak ale telefon nabízí skupiny volajících, odlišení volajících zvoněním i záznamník hovoru. Stejně skvěle jsou zpracovány i organizační funkce, opět platí, že skoro vše co v telefonu chybí lze doinstalovat. Případně u programů, které vám nevyhovují je nahradit jinými alternativami. V základu nechybí opakovaný budík, upomínky, diktafon, poznámky ani rozsáhlý a propracovaný kalendář s kalkulačkou. Chybí sice paměť na kódy, to ale vyřeší externí aplikace k vaší plné spokojenosti. Pohodlné práci napomáhá také rychlý procesor taktovaný na 416 Mhz a dostatek operační paměti.

Zábava

Tady to přístroj docela nezvládá, na druhou stranu co čekat od komunikátoru. Telefon najde uplatnění především při přehrávání hudby a filmů, kde díky otevřenému operačnímu systému a podpoře paměťových karet minuse můžete bez problémů stahovat kvalitnější přehrávače, spoustu MP3 a klidně i celé filmy, které si pak na velkém displeji pustíte. Při přehrávání pak jistě oceníte vysokou rychlost procesoru, díky které se například film pouští naprosto plynule, nedochází k žádnému zpomalení. Hry na tomto telefonu nebudou příliš zdrojem zábavy, ale občas lze i pro Windows mobile kvalitní hru najít, bohužel vzhledem k absenci klávesnice bude ovládání poněkud složitější. Rádio chybí, vše tak zachraňuje fotoaparát. Ten umí pořizovat záběry v rozlišení až 1600 x 1200 bodů. Nechybí spousta nejrůznějších nastavení, ta ale bohužel nezamaskují spíše nižší kvalitu fotografií. Bohužel ani kvalita videa nestojí za moc, doporučuji jej ani nepoužívat.

HP iPaq rw6815 recenze, fotka

Možnosti připojení

Od komunikátoru se očekávají široké možnosti připojení a tady HP nezklame. Tedy nezklame na první pohled, na druhý možná mírně zklamáni budete. Telefonu nechybí infraport, Bluetooth, GPRS a EDGE třídy 10 ani Wi-Fi. Podpora UMTS a HSDPA se sice nekoná, to bych ale neviděl jako hlavní tragédii. Co ale nepotěší je to, že u dvou podle mě nejvíce využívaných technologií, kterými jsou Bluetooth a Wi-Fi výrobce nesáhl po nejnovějších technologiích, ale spokojil se se staršími. Výsledkem toho je nižší přenosová rychlost při použití Bluetooth a menší dosah integrované Wi-Fi karty, ani jedna z těchto vlastností rozhodně budoucí majitele nepotěší.

Klady

Rychlý procesor

Kapesní rozměry

Dostatek paměti RAM i ROM

Podpora Wi-Fi a EDGE třídy 10

Zápory

Chybí klávesnice

Chybí tlačítka sloužící k pohodlnému ovládání jednou rukou

Méně kvalitní displej

Horší kvalita bezdrátových technologií

HP iPaq rw6815 recenze, fotka

Závěr

Tento komunikátor si mě získal především svou rozsáhlou výbavou, které zdatně sekundují kapesní rozměry. I tak se ale najde dost věcí, které mi na telefonu nesedí. Jde mi zejména o nemožnost jej ovládat jednou rukou, také displej by v dnešní době mohl být kvalitní a aby se dal přístroj plně používat, je třeba doinstalovat nemálo dalších aplikací, které sice chyby zacelí, na druhou stranu to mohl udělat již výrobce.. Pokud nejste fanoušky značky HP, doporučuji se poohlédnout po některém modelu ze stáje konkurenčního výrobce HTC. Za podobné peníze vám nabídnou často více funkcí a lepší ovladatelnost, proto bych voli právě je. I tak se ale jistě najdou také zákazníci, kteří zvolí právě HP, protože mu nelze upřít, že funkcí má a zvládá skutečně hodně.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 10

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP iPaq rw6815 recenze


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.