Přeposlat Schizofrenní Ultratelefon

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Schizofrenní Ultratelefon

18.08.2007 | Mirek Valeš | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dlouho jsme čekali na další ohromující výstřelek v oblasti mobilních telefonů. S kreativním nápadem přišel Samsung, který uvádí na trh ojedinělou Ultra Edition řadu oboustranných přístrojů.

Dlouho jsme čekali na další ohromující výstřelek v oblasti mobilních telefonů. S kreativním nápadem přišel Samsung, který uvádí na trh ojedinělou Ultra Edition řadu oboustranných přístrojů.

První dojem

Podíváme se na zoubek prvnímu z řady Ultra Edition – přístroji s označením UltraMusic. Samsung SGH-F300 je na první pohled obyčejný plochý mobilní telefon obdelníkového tvaru. Přední strana je nahoře osazena 2,0Mpx fotoaparátem a malým displejem, který evokuje staré dobré časy před 17 lety. Pod ním nalézáme pěkně stylovanou klávesnici, která zabírá skoro tři čtvrtě celé plochy přední strany. Na stranách přístroje se lesknou další doprovodná multifunkční tlačítka a také slot na microSD a SIM karty. Zadní strana telefonu se naopak pyšní slušným velkým displejem (s 256 000 barvami) a malou nestandardní klávesnicí. Přední strana (s malým displejem) je určena telefonování, zatímco zadní v sobě skrývá multimediální centrum.

Schizofrenní Ultratelefon, fotka

Schizofrenní přístroj

Část zastupující mobilní telefon je navržena a provedena opravdu jednoduše. Kromě hezké klávesnice telefon z této strany spíše připomíná mutaci mp3 přehrávače. Nicméně ke svému účelu (komunikaci) vystačí. Dostatečně velká tlačítka zaručují komfortní ovládání a i samotné rozložení kláves je sympatické. I malá obrazovka překvapila, a to po zjištění, že její zobrazení je dobře čitelné i na slunci. Její hlavní nevýhodou je tolik omílaná velikost, která způsobuje, že pro nového uživatele je menu dosti nepřehledné. Na boku přístroje se nachází tlačítko, které nám umožňuje přepínat mezi oběmi stranami.

Multimediální část obsahuje velký displej, s kterým je prohlížení fotek radostí. Pod displejem objevujeme zajímavý prvek – Sweeping Touch. Což je něco jako dotyková náhrada myši u notebooků. Pouhým přejížděním prstem ovládáme telefon. Což je zajímavé řešení, ale stejně jako všechny nové prvky, chce čas. Přístroj nám nabízí funkce jako mp3 přehrávač s 1GB interní pamětí (rozšířitelné pomocí microSD), FM rádio, diktafon, nebo fotoaparát nebo videokameru. To všechno ale nacházíme i v mobilních telefonech jiných výrobců, proto vybředá otázka, čím je přístroj ve funkcích tak výjimečný, když ho tvůrce označil přídomkem UltraMusic? Je pravda, že hudební přehrávač podporuje i atypický formát AAC, e-AAC nebo e-AAC+. Ale k čemu to je, když ho využívá minimum uživatelů? Zásadní klad v přehrávání, který jsem objevil, je kvalita výstupního zvuku. Ve spojení s výbornými sluchátky je poslech příjemný. Zásadní nevýhodou přístroje je absence vyzváněcích profilů. Které jsou pro většinu pokročilejších uživatel neodmyslitelnou součástí dobrého mobilu.

Telefon můžeme přechovávat v elegantním obalu, který sice spolu s naším přístrojem začne připomínat spíše PDA, ale na druhou stranu zase mobil před poškrábáním chrání.

Schizofrenní Ultratelefon, fotka

Závěr

SGH-F300 je osobitý telefon pro osobitého majitele, kterého uchvátí kreativní řešení a kterého neodradí čas věnovaný zvykání si na rozdělení do dvou částí. Často se totiž stane, že zazvoní mobil a vy budete tupě civět na druhou stranu, kdo že to volá. Je to zkrátka nový koncept, který nabízí v zásadě všechno, co už tu bylo. Jenom roztříděné do komunikační a multimediální sekce. Toto třídění ale přináší nepříjemnosti. Kromě zmatků se setkáte s ochmataným displejem na obou stranách. Úbytek obrazovky na telefonní části přináší nepraktičnost a nekomfortnost. I samotná cena, která přístroj zařazuje do vyšší třídy, mi připadá nadsazená. Za stejnou cenu pořídíte určitě telefon, který vám zaručí větší pohodlí se stejnými funkcemi. A o to přece jde…

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Schizofrenní Ultratelefon


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.