Přeposlat BENQ-SIEMENS E71

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

BENQ-SIEMENS E71

09.08.2007 | Jan Topinka | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Benq-Siemens 71 je na první pohled nezajímavý telefon. Je poměrně tenký, roztomile malý a hlavně jeho povrch tvoří z většiny lesklá hladká vrstva antracitové až šedé barvy, která je údajně teflonová. To mu dodává jakýsi tajemný kovový vzhled. Jeho určení

Benq-Siemens 71 je na první pohled nezajímavý telefon. Je poměrně tenký, roztomile malý a hlavně jeho povrch tvoří z většiny lesklá hladká vrstva antracitové až šedé barvy, která je údajně teflonová. To mu dodává jakýsi tajemný kovový vzhled. Jeho určení je jako telefon střední třídy.

Tělo a konstrukce

Podle údajů váha 80g a rozměry 104 × 46 × 15 mm se skutečně jedná o malý telefonek. Většina těla je tedy šedá. Jako další barva se vyskytuje lesklý stříbrný kov. Jen bych chtěl dodat, že jsem tento telefon měl v ruce a podle mě je to spíše pokovovaný plast. Ale je to můj názor. Jsou z něj vyrobeny doplňky telefonu. Zmíněný teflon na povrchu by měl zabraňovat zachytávání ostisků prstů na telefonu, ale na vlastní oči jsem viděl, že to tak není. Otisky jsou problém všech telefonů.

Z přední strany je v horní polovině displej o rozlišení 240 × 320. Nad ním je nenápadná škvírka vedoucí ke sluchátku. Pod displejem je obligátně klávesnice. Ta má standartní siemensové rozložení kláves - dvě kontextové tlačítka hned pod displejem, šipky a potvrzovací tlačítka, zelený a červený telefonek a numerické klávesy.

Z boku se po celém obvodu táhne stříbrný efektní pruh. Na pravém boku není krom něho nic, na levém boku jsou do pruhu zabudována dvě tlačítka pro regulaci hlasitosti při hovoru a jsou taktéž stříbrná. Zespodu je tradičně systémový konektor, sloužící pro nabíjení a pro připojení handsfree.

BENQ-SIEMENS E71, fotka

Klávesnice

Zajímavě jsou šipky. Místo nich je tu totiž obdelníkový rámeček, který slouží místo šipek. A má uprostřed potvrzovací tlačítko. Tuto koncepci už úspěšně použila několikrát například Nokia.

Numerická tlačítka nejsou nijak velká, ale přesto se mačkají dobře. Výhodou jsou velké mezery mezi nimy. V tmě svítí klávesy bíle, podsvícení je rovnoměrné a dostatečně silné, možná až zbytečně silné.

BENQ-SIEMENS E71, fotka

Paměť

Vnitřní paměť E71 je 16MB. To by na použití jako MP3 přehrávač nestačilo, a proto je v telefonu vestavěn slot na paměťové karty microSD. Ten je skryt uvnitř přístroje pod baterií. U problematiky umístění slotu jsou dva tábory uživatelů - jedni mají radši slot přístupný zvenku, druzí zevnitř. Mě osobně přijde praktičtější, když je slot uvnitř, protože kartičku stejně neměníte tak často a navíc čím méně otvorů do mobilu, tím lépe. Paměťová karta bohužel není v příslušenství a pokud jí chcete, je třeba jí dokoupit samostatně.

Display a multimédia – Tentokrát jsem tyto dvě položky spojil, protože mají hodně společného. Display je velmi dobrý a dobře čitelný. Dá se na něm dívat na video a nebudete mít problém rozeznávat jednotlivé postavy. Mezi další multimediální funkce patří rádio a mp3 přehrávač. Obě aplikace nejsou nijak nabité množstvím funkcí. Podporují jen nejdůležitější věci. U rádia je to ukládání stanic. U mp3 přehrávače jsou to playlisty vytvořené přímo v telefonu. Zvuk je ale relativně slušný, na mobilní telefon.

BENQ-SIEMENS E71, fotka

Fotoaparát

Vestavěný fotoaparát má rozlišení 1,3Mpix. Není přítomno ani zrcátko pro autoportréty, ani přisvěcovací dioda. Funkcí také moc nenabízí, pouze základní jako je noční režim apod. Vyfocené snímky mají kvalitu odpovídající třídě mobilu, čili střední.

Natáčení videa je opět zklamáním. Dá se natáčet v rozlišení 176 × 220 a pouze 5 minut.

Zprávy

Telefon podporuje SMS, MMS i emaily. U práce se zprávami se toho už moc nového vymyslet nedá. Navíc by to bylo pravděpodobně kontraproduktivní. Proto se vše odehrává zažitým způsobem. Přijatých zpráv SMS se vejde více než 100, takže dostatečně. Pokud by to přeci jenom nestačilo, můžete si zprávy uložit do archívu, který je uložen ve sdílené paměti a zpráv se do něj vejde nespočet. Psát lze jak bez T9, tak s ní. T9 nepoužívá háčky a čárky, tudíž nezkracuje odchozí sms. Znaky se odpočítávají vždy od 160-ti a zárověň vidíte, na kolik částí už bude zpráva při odeslání rozdělena. Jak je psáno výše, na klávesnici se píše velice dobře a rychle.

Práce s emaily je řešena jednoduše, ale dostačuje. Můžete obsluhovat několik účtů, ale v jednu chvíli lze pracovat pouze s jedním. Emaily se ukládají do sdílené paměti. Je možné posílat a přijímat přílohy. MMS také nepřinášejí nic nového. Jejich velikost je omezena na 350KB na zprávu, počet pouze volnou pamětí. Do MMS lze vložit vše, co telefon zná - obrázky, fotky, zvuk, text.

BENQ-SIEMENS E71, fotka

Data

Napíšu to krátce a jednoduše. GPRS, EDGE, který mě velmi mile překvapil, Bluetooth a USB.

Funkce

Kalendář je v E71 samozřejmě také. Podporuje měsíční a týdenní pohled. Události je možno přidat v několika kategoriích. Jsou zde i poznámky a úkoly, ale jsou samostatně a v kalendáři nejsou tyto záznamy vidět. U poznámek navíc lze nastavit příznak soukromé, takže je pak lze přečítst jen po zadání kódu. Nechybí budík. Je pouze jeden, ale lze u něj vybrat dny v týdnu, ve které má zvonit. Mezi další funkce bych zařadil především odpočet a stopky. Není jich sice zapotřebí až tak často, ale kdyby chyběly, rozhodně by to mohlo vadit.

BENQ-SIEMENS E71, fotka

Hodnocení

Benq-Siemens E71 je na první pohled nezajímavý telefon. Je ale velmi slušně vybaven, a to se dnes cení. Má rozhodně mnoho kladů, ale i několik záporů. Ale mé hodnocení je 75%.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 12

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku BENQ-SIEMENS E71


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.