Přeposlat Philips 568

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Philips 568

04.08.2007 | Jan Topinka | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Philips představil mobilní telefon nižší střední třídy s neotřelým designem, fotoaparátem s možností natáčet video a velice slušnou cenou. Teď už je jen otázka, zda dokáže Philips 568 zaujmout. Uvidíme. Telefony s logem Philips na těle takřka vždy zaujal

Philips představil mobilní telefon nižší střední třídy s neotřelým designem, fotoaparátem s možností natáčet video a velice slušnou cenou. Teď už je jen otázka, zda dokáže Philips 568 zaujmout. Uvidíme.

Telefony s logem Philips na těle takřka vždy zaujaly svým neotřelým a originálním designem. Mezi nejznámější předchůdce modelu 568 patří Philips 650 nebo 355. Mobil ale musí být harmonickým celkem, vyrovnaným ve všech směrech a bez zbytečných chyb. A právě mobily značky Philips bohužel takové drobné a lehce napravitelné chyby mívají. Došlo v tomto směru u modelu 568 k pokroku?

Tělo a konstrukce

Philips 568 nemá výměnné kryty. Základní barvou je matně stříbrná, kterou doplňuje černá barva okolí displeje. Na bocích je použit ještě mírně odlišný odstín stříbrné. Úplně jiný materiál, zřejmě tvrzenou pryž, najdete v horní polovině zadní strany v okolí objektivu fotoaparátu. Horní polovina telefonu je rámována černou barvou, což opět opticky zvětšuje displej. Ten je ve skutečnosti ještě menší, jeho černé okraje jsou poměrně tlusté. Nad displejem je označení modelu a sluchátko s typickým tvarem. Na levém boku je umístěn konektor pro připojení lehké handsfree. Pokud ji nemáte, můžete využít hlasitý odposlech. V horní hraně je umístěno poutko pro přichycení telefonu na šňůru. Dolní část je zakulacená a tak není možné telefon postavit. Navíc je zde umístěn konektor pro napájení, který je zakrytý velkou gumovou krytkou. Ta je přichycena k telefonu. Celkově mi však tento prvek neladí se zbytkem, krytka je až příliš veliká.

Philips 568, fotka

Display

Displej je vzhledem k proporcím telefonu vcelku rozměrný, jeho fyzické rozměry jsou 27 × 34 milimetrů. Rozlišení 128 × 160 obrazových bodů zajišťuje ostré písmo i jemné detaily, barevná hloubka 65 tisíc barev však zůstává nevyužita. Displej je pouze pasivní, má pomalejší odezvy a není tak kontrastní.

Klávesnice

Klávesnice působí zastarale. Malá oválná tlačítka se ale mačkají docela dobře. Zdvih tlačítek je poměrně malý, stisk je jistý a k překlepům nedochází. Velkým plusem celého telefonu Philips 568 je pětisměrný joystick. Funguje parádně.

Philips 568, fotka

Funkce

Philips 568 se od svých předchůdců liší zejména strukturou menu. To již není rotující, jak jsme byli doposud zvyklí, ale klasické – maticové 3×3 ikony. Poněkud nešťastně je ihned po vstupu do menu „pod palcem“ položka nastavení. Philips disponuje vícepoložkovým seznamem s kapacitou 255 kontaktů. Tato kapacita se nemění, ať přidáte ke jménu jen jedno číslo, nebo vyplníte všechny položky. Těch je na tuto třídu telefonů poměrně hodně, můžete vyplnit jméno, tři telefonní čísla, fax, firmu, e-mail, kompletní adresu i adresu webové stránky. Každý kontakt lze odlišit zvoněním i obrázkem nebo jej zařadit do jedné z pěti přednastavených skupin. Philips 568 podporuje práci s textovými i multimediálními zprávami a nechybí ani emailový klient. Pro čtení i psaní zpráv je k dispozici celkem sedm řádků. To je vcelku hodně, práci s textovkami ale znepříjemňuje několik skutečností. Tou zásadní je rychlost telefonu. Jednotlivé znaky musíte zadávat opravdu pomalu, tak, jako jste to dělali po pořízení svého prvního mobilu. Při rychlém psaní nestíhá telefon jednotlivé znaky zadávat. V klávesnici ale chyba není; píšete-li pomalu, k překlepům nedochází. Druhou nemilou skutečností je absence odpočítávání znaků. Délku zprávy lze kontrolovat v menu, ovšem i zde se počet napsaných znaků odpočítává od hodnoty 1 520. Právě tolik znaků může mít jedna dlouhá zpráva. Philips 568 disponuje vnitřní pamětí pro padesát zpráv. Vestavěná paměť má kapacitu 3,4 megabajtů. V menu Extra se nachází ostatní doplňky. Mladou generaci zajímají především hry, které jsou tři: Happy Faces, Mouse a známý Tetris.

Philips 568, fotka

Fotoaparát

Philips 568 umí kromě fotografií pořizovat také krátké videonahrávky, když říkám krátké, tak myslím krátké. Jsou dlouhé jen 8 sekund. Vestavěný fotoaparát disponuje maximálním rozlišením 640×480 obrazových bodů. Fotit můžete i ve dvou nižších rozlišeních, ta se ale hodí spíše pro multimediální zprávy. Nabízí se několik barevných filtrů, tři stupně komprese, noční režim a úprava kontrastu. Zoom je realizován výřezem z větší fotografie, nelze jej tedy použít při focení s VGA rozlišením. Získané fotografie i videa můžete odesílat multimediálními zprávami nebo také e-mailovým klientem.

Hodnocení

Co bych chtěl ještě na závěr dodat. Telefony Philips se vždy pyšnily výdrží baterie. U modelu 568 tomu tak ale bohužel není. Vydrží čtyři až pět dní. Philips 568 je mobilní telefon se zajímavým designem, na danou kategorii rozměrným displejem a poměrně solidní výdrží. Na druhé straně stojí zdlouhavé vyhledávání v telefonním seznamu a takřka šnečí psaní textových zpráv. Konkurenční boj je neúprosný. Uspěje Philips 568 s cenou kolem 5 tisíc? Mé hodnocení je 60%.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 8

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Philips 568


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.