Přeposlat MotoKrzr K3

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

MotoKrzr K3

30.07.2007 | Jan Topinka | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Firma Motorola nám už několikrát dokázala, že umí vytvořit telefon každého. Známe modely, které dokážou nadchnout designem nebo funkcemi. Nyní motorola přináší na český trh další nablýskané véčko.

Firma Motorola nám už několikrát dokázala, že umí vytvořit telefon každého. Známe modely, které dokážou nadchnout designem nebo funkcemi. Nyní motorola přináší na český trh další nablýskané véčko. Model MotoKrzr K3 kromě luxusního designu nabídne i velmi dobrou výbavu.

Opět musíme začít u legendy, a to u Razru. Díky velkému úspěchu prvního Razru z jeho designu dodnes vychází. Boční modelovou řadu, která má ovšem vzhledově s Razrem mnoho společného, tvoří telefony s označením Krzr. Model K3 předčívá své předchůdce řadou novinek, ale nějaké chybičky zůstaly.

Již první Krzr byl po designové stránce velmi povedený telefon. Jeho modré tělo házelo záblesky na všechny strany. Novinka jde v tomto ohledu ještě dále a od prvního kontaktu dává tušit, že o vzhled tu jde především. Nový MotoKrzr je prostě velmi stylový telefon, který se neztratí ani v té nejlepší společnosti. K úspěchu na poli designu napomáhá také použití hodnotných materiálů. Kov a sklo je na telefonu zastoupeno velkou měrou. Tato skutečnost má za následek velkou konstrukční pevnost bez jakýchkoliv průhybů a vrzání. Kvalitní dílenské zpracování vždy bylo a stále je velkou předností telefonů od Motoroly.

MotoKrzr K3, fotka

Tělo a design - Rozměry véčka činí 103 × 42 × 16 mm. Výška je tedy oproti jiným telefonům této konstrukce nadprůměrná. Ničemu to ale nevadí. Protáhlý tvar přidává Krzru na atraktivitě. Hmotnost se díky velkému užití kovu zastavila na hodnotě 110 gramů. Leštěný kov na přední straně dodává Krzru K3 fascinující vzhled a hlavně modro-stříbrné barvy Motorola opravdu umí. Na všech lesklých plochách, ať vepředu nebo vzadu, jsou vidět otisky prstů, takžě budete pořád jen čistit a blýskat a čistit a blýskat. Na boční strany telefonu byl použit černý plast a nachází se zde několik tlačítek. Vpravo najdete tlačítko fotoaparátu, vlevo pak dvojtlačítko pro regulaci hlasitosti a tzv. „chytrou klávesu“. Levá strana za plastovou záslepkou ukrývá také konektor miniUSB, který slouží pro připojení nabíječky, datového kabelu i sluchátek. Aby telefon dobře držel na různém povrchu a neklouzal, je kryt baterie i zbytek zadní strany tvořen speciální povrchovou úpravou Soft-touch, kterou má americký výrobce patentovánu. Na pohled vypadá jako kov, při doteku jeví vlastnosti gumy. Při otevírání i zavírání telefonu pomáhá pružinka, která horní křídlo dotlačí do konečné polohy. Nový Krzr lze poměrně snadno otevřít i jednou rukou. Kloub telefonu vykazoval značnou vůli v bočním směru. Velmi důmyslné. Jestli to máme shrnout, ak bych řekl, že design Krzru je velice povedený.

MotoKrzr K3, fotka

Klávesnice - Klávesnice telefonu je tvořena lesklým kovovým plíškem, do kterého jsou jednotlivé popisky kláves a oddělovací znaky vyleptány. Všechny klávesy jsou tak zcela ploché. Rozlišovací pruhy nejsou vystouplé nad povrch, takže po hmatu bezpečně poznáte jen klávesu s číslem pět a čtyřsměrné navigační tlačítko s potvrzovacím středem, protože je z jiného matriálu. Při psaní tak budete muset sledovat více klávesnici než displej. Ale stále platí, že zvyknout se dá. Díky dostatečné velikosti kláves nejsou s jejich používáním žádné problémy. Ve tmě přijde vhod podsvícení popisků kláves efektním modro-zeleným světlem, které je rovnoměrné i dostatečně výrazné.

MotoKrzr K3, fotka

Display - MotoKrzr disponuje dvěma displaji. Oproti prvnímu Krzru výška narostla vnějšího displaje o jeden centimetr. Na ploše 19 × 26 mm nabídne 120 × 160 bodů, které dokáží zobrazit 65 tisíc barev. Podle specifikace používá zobrazovač aktivní TFT technologii, na vybledlých barvách a jejich malé sytosti to ale není příliš znát. Jeho čitelnost na slunci je ovšem překvapivě dobrá. Také vnitřní displej byl vylepšen. Jeho rozměry se zvětšily o pár milimetrů na každou stranu a rozlišení vzrostlo z 176 × 220 bodů u displeje Krzru K1 na současných 240 × 320 bodů. Aktivní TFT technologie a podpora 262 tisíc barev pak na této ploše dokáže vykouzlit příjemnou podívanou. Díky poměrně malým rozměrům displeje také potěší vysoká jemnost zobrazení. Nastavení jasu je pro vnitřní i vnější displej společné.

MotoKrzr K3, fotka

Funkce - Uživatelské prostředí i funkční nabídka telefonu je prakticky zcela shodná s modelem Razr V6 maxx. Prostředí telefonu i nabídka se tedy opět nedočkala výraznějších změn. Nalézt lze ale několik podstatných vylepšení, stále ale platí, že nezkušení a začínající uživatelé si budou muset na nabídku Motoroly chvíli zvykat. Nevyhnou se občasnému hledání některých funkcí a nastavení. Do hlavní nabídky se vstupuje středem navigační klávesy. Na displeji pak spatříte stále stejné ikonky, které Motorola u svých telefonů používá již několik let. Názor na jejich estetičnost ať si udělá každý sám, mně připadají archaické. Kladem zůstává, že rozmístění ikonek je možné změnit nebo si hlavní nabídku nechat zobrazit jako klasický seznam. Nižší úrovně nabídky jsou pak většinou již jen textové. V některých případech ale najdete ikonky i zde. Barevné provedení menu změníte pomocí trojice schémat. Některé položky hlavního menu najdete tradičně i hlouběji v nabídce. Jinak k ovládání telefonu nemám připomínek, reaguje rychle. Telefonní seznam pojme podle ukazatele až dva tisíce kontaktů, což není vůbec běžné. Ke každému kontaktu je možné přiřadit jméno, příjmení, přezdívku, šest telefonních čísel, tři e-mailové i poštovní adresy, vyzváněcí melodii, obrázek, poznámku i datum narozenin, které se ale neukáží v kalendáři. Vyhledávání mezi kontakty se provádí postupným psaním. Počítejte ovšem s tím, že jména s českou diakritikou se řadí na konec abecedy. Vyzváněcích profilů je v telefonu celkem šest. Možnosti jejich nastavení jsou široké. Nový Krzr podporuje sítě třetí generace, což je jedna z hlavních inovací oproti staršímu modelu. Pro videohovory je primárně určena VGA kamera pod hlavním displejem. Lze ale využít i hlavní dvoumegapixelový fotoaparát nebo přenos obrazu nahradit jakýmkoliv obrázkem uloženým v telefonu. V sítích GSM je telefon triální, což znamená, že umí pracovat na frekvencích 900/1800/1900 MHz. Oznámení, do jakého typu sítě je telefon přihlášen, najdete jako malou ikonku na pohotovostním displeji. Motorola Krzr K3 si poradí s textovými a multimediálními zprávami i s e-maily. V nabídce objevíte i možnost odeslat hlasovou zprávu přes MMS. Editor pro SMS i MMS je společný. Zprávy se píší na sedmi řádcích a pomáhat Vám může slovník iTap. Jeho slovní zásoba je ale pochybná. Některá slova jsou s diakritikou jiná bez ní. Diakritiku ale před odesláním neořeže, takže je jedna SMS zkrácena na sedmdesát znaků.

MotoKrzr K3, fotka

Fotoaparát - Hlavní fotoaprát je dvoumegapixelový. Fotografie mají bohužel orientaci na výšku, jejich maximální velikost je 1 200 × 1 600 bodů. Fotoaparátu chybí jakákoliv doplňková výbava v podobě diodového blesku nebo autofocusu. Kvalita fotografií také příliš neoslní. Snímky jsou často neostré, kresba detailů je nedostatečná. Fotoaparát má problémy blízkými předměty a textem, na který nedokáže zaostřit. Je zde také možnost přepnout na vnitřní VGA fotoaparát, který slouží zejména pro videohovory. Pro tvorbu autoportrétů lze využít i hlavní fotoaparát ve spolupráci s vnějším displejem. Oba fotoaparáty umějí natáčet videozáznamy ve formátu 3GP. Jejich maximální rozlišení ale stále zůstává na tragických 176 × 144 bodech. Délka videa je omezena jen volnou pamětí. Fotografie lze ukládat do vnitřní paměti telefonu o velikosti přibližně 50 MB nebo na paměťovou kartu microSD.

Hodnocení - MotoKrzr K3 je každopádně velmi luxusní telefon. I výbava je pro takový kousek dostatečná, odpovídá tomu také cena. MotoKrzr K3 se začal prodávat za 11 tisíc korun. Ale cena přiměřená. Mezi plusy zařadíme atraktivní design a miniUSB konektor. Minusů najdeme několik, ale jsou to jen drobnosti. Takže mé hodnocení je 85%.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 5

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku MotoKrzr K3


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.