Přeposlat Nokia představila nový webový prohlížeč pro S60 3rd Edition

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nokia představila nový webový prohlížeč pro S60 3rd Edition

21.11.2005 | Tisková zpráva - vložil Pavel Zámečník | Ostatní články | Komentářů: 0 |

Společnost Nokia představila nový webový prohlížeč určený pro platformu S60, nejrozšířenější světový software pro chytré telefony.

Výkonný engine postavený na otevřené platformě nabídne uživatelům chytrých telefonů s operačním systémem S60 intuitivní práci s Internetem.

Společnost Nokia představila nový webový prohlížeč určený pro platformu S60, nejrozšířenější světový software pro chytré telefony. Nový prohlížeč má uživatelům chytrých telefonů pomoci poskytnout plnohodnotný zážitek z práce s internetem - mimo jiné jim nabídne přístup k plné formě webových stránek. Nový prohlížeč je dostupný majitelům licence S60 v rámci nové, třetí verze tohoto operačního systému.

"Studie, které si Nokia nechala vypracovat, ukazují dva zřetelné trendy: více než 60 procent datového provozu pochází ze surfování po internetu a zlepšená funkčnost technologií WCDMA/3G více než zdvojnásobila využití internetu v porovnáním se starší technologií GPRS/EDGE. To zvyšuje i ziskový potenciál pro operátory," prohlásil Heikki Heinaro, viceprezident pro aplikace S60 v divizi Nokia Technology Platforms.

"Ve věku 3G se Nokia snaží svým uživatelům nabídnout špičkové řešení, které jim umožní na internetu vyhledávat a stahovat zajímavý obsah a poskytne jim jak přístup jak k plným internetovým stránkám, tak webům optimalizovaným pro mobilní zařízení. Nový prohlížeč výrazně zrychlí surfování po internetu, které se stane intuitivnějším a zábavnějším jak pro uživatele, tak pro firemní zákazníky," pokračoval Heinaro.

Jak již bylo oznámeno dříve v průběhu letošního roku, nový webový prohlížeč pro platformu S60 je založen na komponentách Apple Safari Web Kit, jmenovitě WebCore a JavaScriptCore, které jsou nejmenším a nejrychlejším komplexním webovým enginem na otevřené platformě. Společnost Apple tyto komponenty používá ve svém oblíbeném prohlížeči Safari. Tento software, vycházející z KHTML a KJS kódu vyvinutého v rámci open source projektu KDE Konqueror, umožnil společnosti Nokia dosáhnout značných zlepšení v použitelnosti webových stránek pro chytré telefony, a to prostřednictvím recyklace vyzkoušeného renderingového engine pro stolní počítače, na jehož vývoji a optimalizaci dlouhá léta pracovala open source komunita.

"Úžasný výkon, výkonný kódový základ a podpora pro otevřené standardy dělají ze Safari Web Kit ideální open source technologii pro projekty, jako je nový webový prohlížeč pro operační systém S60," prohlásil viceprezident divize Worldwide Product Marketing ve společnosti Apple Philip Schiller. "Jsme velice rádi, že Nokia může využít naší inovace i naší oddanosti věci open source vývoje a nabídnout uživatelům chytrých telefonů s operačním systémem S60 zcela nové zážitky."

Nový prohlížeč podporuje formu True Web, takže webové stránky se zobrazují ve své reálné podobě.

K tomu slouží funkce jako:

• zachování internetové stránky v původním rozvržení, tedy přesně podle původního záměru autora stránky

• snadná navigace po webových stránkách prostřednictvím miniatur, díky čemuž odpadá rolování

• blokování pop-up oken, lepší výchozí stránka, jednodušší menu

• vizuální historie, snadná funkce návratu na předchozí stránku, která ukazuje miniaturní náhledy minulých stránek

• textové vyhledávání, které vám umožní se dostat přímo k zajímavým částem stránky

• webové aktualizace, snadný přístup k RSS, blogům a zpravodajským novinkám

• dynamické HTML podporující dynamická menu, rollovers a skripty, jako jsou například aplikace AJAX;

• široká podpora standardních technologií, jako jsou W3C HTML, XHTML 1.0, DOM, CSS a SVG-Tiny plus další webové standardy, jako jsou SSL a ECMAScript nebo plug-ins pro Netscape, včetně Flash Lite a audio.

Otevřená kódová základna prohlížeče a rozšiřitelná architektura umožní dalším výrobcům a vývojářům, jako jsou například majitelé licence S60 nebo open source komunita, vyvíjet pro prohlížeč nové funkce. Výrobci aplikací pro S60 mohou využít otevřený API k rozšíření prohlížeče a využít prohlížeč pro zobrazování bohatého obsahu v rámci jejich aplikací. Společnost Nokia je pevně oddána myšlence open source a široce se angažuje v open source komunitě pro další vývoj a zdokonalení prohlížeče, přičemž komunitě poskytuje své široké znalosti mobilních specifik.

"Jakožto představitelé produktu KDE jsem nadšeni, že se Nokia rozhodla naší oceněnou technologii prostřednictvím platformy S60 uvést mezi mobilní zařízení. Svědčí to o hodnotě práce v naší komunitě a nepochybně to podpoří další růst inovace v oblasti KHTML a mobilních aplikací. Těšíme se, že ve spolupráci s firmou Nokia se budeme moci na těchto inovacích podílet," prohlásil představitel projektu KDE v Severní Americe Georgie Staikos.

O platformě S60

Platforma S60 je postavena na operačním systému Symbian, který je nejrozšířenějším operačním systémem pro chytré telefony a licenci na něj vlastní přední světový výrobci mobilních telefonů. Díky své flexibilitě S60 umožňuje širokou škálu hardwarových řešení a softwarových konfigurací. To nejlépe demonstruje vysoký počet zařízení se softwarem S60, které již byly uvedeny na trh. S60 se vyznačuje špičkovým uživatelským rozhraním, rozsáhlou podporou pro nové mobilní služby a inovačním potenciálem pro partnerská řešení - díky tomu nabízí otevřenou a škálovatelnou příležitost pro mobilní operátory a další nezávislé výrobce. Více informací o S60 a komunitě sdružené kolem této platformy lze nalézt na internetové stránce www.s60.com

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 12

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nokia představila nový webový prohlížeč pro S60 3rd Edition


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.