Přeposlat Psiloc Task manager

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Psiloc Task manager

26.06.2007 | Jozef Cmar | Ostatní články | Komentářů: 0 |

Psiloc Task manager je klasický správce spuštěných aplikací. Navíc si jej můžete přizpůsobit podle vlastních potřeb.

Psiloc Task manager je klasický správce spuštěných aplikací. Navíc si jej můžete přizpůsobit podle vlastních potřeb.

Program po spuštění běží na pozadí a vyvoláte jej dlouhým podržením tlačítka menu. Bez něj byste mohli pouze přepínat mezi spuštěnými aplikacemi. Pokud ale máte zapnutý program Task Manager, pak máte mnohem širší možnosti. V horní části displeje naleznete údaj, který vás informuje o volné operační paměti. To je u chytrých telefonů velmi důležitá hodnota, od které se odvíjí rychlost telefonu a také jeho schopnosti pracovat s více spuštěnými aplikacemi.

Psiloc Task manager, fotka

O něco níž naleznete seznam spuštěných programů. U každého naleznete dva důležité údaje. Jednak to, kolik operační paměti daný program zabírá. Nejvíc zabírají navigační programy a náročné aplikace jako Office editory a podobně. Druhý údaj je poznámka, zda se jedná o systémovou aplikaci nebo ne. Pokud se tedy rozhodnete pomocí programu uvolnit operační paměť, nezavírejte systémové aplikace, protože by mohlo dojít k vypnutí celého telefonu. Mezi otevřenými aplikacemi je možno libovolně přepínat nebo je ukončovat. Občas se stane, že se daná aplikace nechce zavřít, pro tento případ využijete možnosti sestřelit úlohu.

Ta dokáže zavřít jakoukoliv aplikace, ať se v ní odehrála libovolná chyba.

Psiloc Task manager, fotka

Můžete také nechat zavřít všechny spuštěné aplikace, tuto nabídku využijete pro uvolnění operační paměti a je dobré ji přibližně jednou týdně použít. Systémové aplikace zůstanou otevřeny, telefon se nevypne ani nerestartuje, pouze se podstatně zrychlí jeho odezvy. Můžete také provést softwarový reset nebo nechat obnovit tovární nastavení. V tom případě se telefon vrátí do stavu, v jakém jste jej koupily. Přijdete tím o všechna data i telefonní seznam, takže předtím doporučuji provést zálohu na paměťovou kartu.

Psiloc Task manager, fotka

Aplikace se dá také požívat ke snadnému spouštění oblíbených aplikací. K těm se z hlavní nabídky programu dostanete stisknutím navigačního tlačítka směrem doprava. Do tohoto seznamu si můžete zvolit libovolné aplikace, a to jak ty, které jsou v telefonu přeinstalované od výrobce, tak vámi doinstalované.

Psiloc Task manager, fotka

Seznam můžete kdykoliv upravovat a jeho jednotlivé položky dokonce přejmenovávat. Tuto funkci bude využívat asi každý, jelikož je velmi praktická a pomocí pár kliků máte k dispozici seznam všech vašich oblíbených aplikací, které můžete rychle spouštět. Lze také nastavit, zda dovolíte automatické uvolňování operační paměti, kdy bude program Task Manager zavírat aplikace, které delší dobu nepoužíváte. Telefon umožňuje také rozsáhlá nastavení. Můžete zapnout nebo vypnout celoobrázkový režim. Já jej nechávám vypnutý, program je pak výrazně přehlednější. Ve správci spuštěným aplikací si také můžete nechat zobrazit skryté (systémové úlohy). Pokud jej necháte zobrazit, seznam spuštěných aplikací bude mnohem rozsáhlejší a méně přehlednější. Tuto funkci bych doporučoval nepoužívat, jedině že byste chtěli vědět, jak složité je fungování vašeho smartphonu a kolik procesorů je zároveň zapnuto.

Psiloc Task manager, fotka

Další nastavení se týká seznamu oblíbených, a to zda se bude jejich výčet zobrazovat jako seznam pod sebou nebo jako matice ikon. Matice ikon mi přijde přehlednější, jelikož při této možnosti vidíte na displeji hned 9 aplikací. Při použití obyčejného seznamu vidíte pouhé 4. Další užitečnou funkcí je možnost přiřadit jednotlivým směrům ovládacího tlačítka nejčastěji používané funkce. Ty pak z pohotovostního režimu zapnete pouhým jedním stiskem, což je praktické a pomáhá rychlé práci s telefonem.

Psiloc Task manager, fotka

Závěr: Program Psiloc Task Manager je povedený a užitečný. Ocení jej každý, kdo chce se svým smartphonem pracovat efektivněji a rychleji než ostatní uživatelé. Výhodou je také to, že jeho samotný běh operační paměť vašeho smartphonu nijak výrazně nezatěžuje, takže jej můžete mít stále zapnutý na pozadí. Jediná výhrada z mé strany je ta, že nelze nastavit, aby se aplikace nezapínala automaticky při každém zapnutí telefonu. To je však ve srovnání s výše popsanými výhodami maličkost.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 5

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Psiloc Task manager


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.