Přeposlat Nokia N71 vám otevře svět mobilních multimediálních zážitků

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nokia N71 vám otevře svět mobilních multimediálních zážitků

05.11.2005 | Tisková zpráva - vložil Pavel Zámečník | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost Nokia dnes představila model Nokia N71, který je nejnovějším přírůstkem do rodiny vysoce výkonných, multimediálních přístrojů Nokia Nseries.

Nový přístroj Nokia řady Nseries nabízí bezprostřední zábavu a rychlé surfování po internetu

Konference Nokia Mobility 2005, Barcelona, Španělsko / Espoo, Finsko - Společnost Nokia dnes představila model Nokia N71, který je nejnovějším přírůstkem do rodiny vysoce výkonných, multimediálních přístrojů Nokia Nseries. Nokia N71 se zaměřuje na plné využití možností mobilního života a svým uživatelům poskytuje snadný a spolehlivý způsob, jak získat nové multimediální zážitky. Elegantně navržený kompaktní vyklápěcí mobilní telefon vybavený 2,4palcovým displejem QVGA s vysokým rozlišením výrazně zvyšuje uživatelský zážitek, neboť vedle bohaté sady multimediálních funkcí, které jsou pro řadu Nokia Nseries charakteristické, nabízí flexibilní možnosti digitální zábavy i vyspělé funkce webového prohlížeče.

"Nokia N71 je naprosto zásadní nástroj pro mobilní život," prohlásil viceprezident multimediální divize Nokia Juha Putkiranta. "Zábava, radost ze života, možnost podělit se o své zážitky s ostatními zasíláním fotografií, video klipů i hudebních souborů, to vše nabízí tento telefon ve skvostně designovém provedení, které odráží inteligenci i styl. Tento atraktivní vyklápěcí a ergonomicky tvarovaný telefon, jenž navíc podporuje technologii 3G, bude zcela jistě v mobilním světě udávat nový trend."

Surfování po internetu usnadňuje velký barevný displej s vysokým rozlišením (320 x 240 pixelů, až 262 144 barev) a Nokia N71 dále podporuje nový Nokia Web Browser s aplikací Mini Map. Ta nabízí poloprůhledný režim prohlížení stránek, díky čemuž se uživatelé mohou rychle zorientovat a intuitivně se pohybovat po všech částech stránky, která se jim zároveň zobrazuje tak, jak byla původně navržena. Navíc nový prohlížeč podporuje RSS, takže se uživatelé mohou zaregistrovat na oblíbených webových stránkách a dostávat pravidelné aktualizace.

Nokia N71 je posledním přírůstkem do rodiny Nokia XpressMusic a sama o sobě představuje přenosný zábavní systém do kapsy. Své uživatele bude bavit hudbou, video klipy, anebo budou moci poslouchat stereo FM rádio. Značka Nokia XpressMusic usnadňuje uživatelům identifikaci těch produktů Nokia, které nabízejí špičkový hudební výkon. Kromě pěti-pásmového ekvalizéru má Nokia N71 slot pro kartu miniSD s kapacitou až 2GB, jež dokáže pojmout až 1500 skladeb. Uživatelé mohou kopírovat oblíbené skladby z kompatibilního PC, a to jednoduchým přetažením souborů přes rozhraní USB 2.0. Navíc přístroj podporuje formát VisualRadio*, a tak při poslechu rádia mají uživatelé přístup k bohatým zdrojům informací, včetně jména interpreta a názvu právě přehrávané skladby.

Nokia N71 vám i při maximální zaměstnanosti usnadní společenský život. Díky nejnovější technologii 3G mohou majitelé tohoto telefonu využívat výhod rychlého připojení, které je ideální pro posílání emailových zpráv s přílohami, surfování po internetu nebo online sdílení fotografií s přáteli. Rovněž lze bez problému s kompatibilním počítačem přes rozhraní Bluetooth, infračervený port nebo USB kabel synchronizovat údaje z kalendáře, poznámkového bloku nebo seznamu úkolů. Nokia N71 nabízí též funkce jako email, instant messaging, MMS a SMS, a tak svým uživatelům umožňuje zůstat v neustálém kontaktu s přáteli či kolegy. Specialitou je aplikace Catalog Client určená pro mobilní nakupování. Tato aplikace dává uživateli příležitost objevovat, zkoušet a kupovat nové aplikace, služby a obsah od operátorů a dalších poskytovatelů.

Telefon je vybaven fotoaparátem s rozlišením 2 megapixely, takže není problém zachytit spontánní okamžiky nebo pořídit video nahrávku. A díky řešení Nokia XpressShare stačí jen několik kliknutí a můžete se o tyto zážitky podělit s přáteli. Řešení Nokia XpressShare umožňuje sdílení fotografií, video a audio souborů prostřednictvím emailu, MMS nebo bezdrátové technologie Bluetooth, a to okamžitě poté, co jsou tyto záznamy pořízeny nebo později z galerie. Díky velkému barevnému displeji s vysokým rozlišením se o snímky můžete podělit s kamarády i bezprostředně. Vynikající displej rovněž zlepšuje zážitek z video komunikace, a to včetně sdílení video souborů*, kdy si lidé mohou během běžného telefonického hovoru vyměňovat živé záběry kamery nebo video klipy.

Hudební zážitky z práce s přístrojem Nokia N71 lze ještě zvýšit prostřednictvím dodávaného adaptéru Nokia Audio, který umožňuje poslouchat hudbu z vestavěného digitálního přehrávače nebo FM rádia přes standardní stereo sluchátka. K přístroji je navíc možné přikoupit kabel Nokia Audio, jímž lze přístroj připojit ke kompatibilnímu stereo systému.

Nokia N71 je postavena na operačním systém Symbian a S60 3rd Edition. Na trhu by se přístroj měl objevit v prvním čtvrtletí roku 2006.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nokia N71 vám otevře svět mobilních multimediálních zážitků


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.