Přeposlat Hyper recenze zařízení E-ten glofiish M700

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Hyper recenze zařízení E-ten glofiish M700

27.04.2007 | Ondřej Fabianek | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Všestranný komunikátor s GPS. Říkáte si: „Takových zařízení je spoustu…“? Ano, ale mají ostatní vysouvací plnohodnotnou QWERTY klávesnici, rychlý procesor a FM rádio? Vítám vás u recenze zařízení s lákavým názvem E-ten glofiish M700.

Název samozřejmě není vše. Důležité je, co se skrývá uvnitř „em-sedmistovky“. Před týdnem nám do redakce dorazil tento zajímavý komunikátor, na který jsem se osobně moc těšil. Už jsem měl pár příležitostí se s ním setkat živě, ale týdenní testování je něco lákavějšího!

Hyper recenze zařízení E-ten glofiish M700, fotka

První střet s realitou aneb co se nachází uvnitř balení

Nadpis možná může někoho vyděsit, ale moje první nadšení neopadlo ani po vybalení a následném první důkladném osahání přístroje. Přímo naopak. E-ten glofiish M700 se příjemné drží v ruce a je lehký.

V krabici najdeme klasické příslušenství, které se dodává k většině dnešních přístrojů. Trošku jsem v duchu očekával kolébku, ale tu společnost E-ten ke svému modelu glofiish M700 nedodává. Budete se tedy muset spokojit s USB kabelem nebo si kolébku přikoupit v některém z elektronických obchodů.

Hyper recenze zařízení E-ten glofiish M700, fotka

Co se nachází v balení?

  • Samotné zařízení E-ten glofiish M700
  • Nabíječka
  • USB<->miniUSB synchronizační kabel
  • Headset souprava
  • Pouzdro
  • CD s ActiveSyncem
  • CD s českou lokalizací a uživatelskou příručkou
  • Baterie
  • Příručka „Začínáme“ v českém jazyce

Hyper recenze zařízení E-ten glofiish M700, fotka

Pouzdro

Přibalení pouzdra přímo od výrobce je vždy příjemnou záležitostí. Dnes už to dělá většina výrobců, ale někteří si stále pletou pouzdro s dvěma kusy látky sešitými k sobě, což vypadá spíše jako pytlíček než jako elegantní pouzdro. To ale není případ společnosti E-ten.

K E-tenu glofiish M700 se v základním balení dodává „tvrzené“ látkové pouzdro. Je dobře vyztuženo, aby chránilo všechny strany zařízení. Upínání n opasek je řešeno jednou středovou a dvěma postraními přezkami, takže se nemusíme bát, že E-ten někde ztratíme i s pouzdrem. Proti vypadnutí z pouzdra ho chrání klasicky dva protilehlé magnety. Jsou silné a zařízení ven rozhodně nepustí. Nepříjemně se však po sobě posouvají, takže když nosíte pouzdro se zařízením pod oblečením, tak se může stát, že se pouzdro jakoby nepatrně otevře, ale zařízení vypadnout nemůže.

Hyper recenze zařízení E-ten glofiish M700, fotka

Headset souprava

Jak už to u těchto dodávaných souprav bývá, na kvalitní zvuk můžete rychle zapomenout. K telefonování a na poslech rádia postačí, ale pokud byste si chtěli hudbu opravdu „užívat“ budete muset sáhnout po redukci (2,5<->3,5mm jack) a připojit nějaké kvalitnější sluchátka.

Konektor pro sluchátka je umístěn na levé straně přístroje, což je pro nošení v kapse (třeba u kalhot) dost nevhodné. Výhodu tohoto umístění poznáme až v pouzdru, kde pak konektor míří dolů a kabel od sluchátek se nám tudíž neplete při zapínání pouzdra a podobně.

Vzhled, display, tlačítka …

Ke vzhledu E-tenu gloofish M700 bych se raději moc nevyjadřoval. Vzhled tohoto zařízení dělí lidi, kteří ho viděli, na dvě skupiny. Já osobně jsem byl z jeho designu unesen od chvíle, kdy se na internetu objevil první render glofiishe M700. Mě a další řadě lidí se jeho osobitý hranatý vzhled líbí. Druhé skupině lidí, která je proti mému chápání téměř stejně početná, se toto zařízení nelíbí. Neutrálních lidí, kterým tento vzhled připadá „normální“ je skutečně málo a to jen potvrzuje originalitu a zajímavost provedení.

Tomuto E-tenu přidává na vzhledu samozřejmě jeho tloušťka. 19 milimetrů je u zařízení s vysouvací hardwarovou klávesnicí skutečně příjemných.

Hyper recenze zařízení E-ten glofiish M700, fotka

Display u tohoto zařízení mě zaujal již při prvním setkání. Jeho podsvětlení i kontrast je velmi příjemné a v noci naopak neoslňuje (samozřejmě, když si ho snížíte na minimum). Rozlišení displeje 320x240 (QVGA) je naprosto dostačující a i když si dost lidí stěžovalo, že E-tena glofiish M700 neosadili VGA displejem, ale toto je dle mě u rozměru displeje 2,8" zbytečné a jen by to zvedlo cenu.

Hyper recenze zařízení E-ten glofiish M700, fotka

Tlačítka na přední straně přístroje se podle mého názoru E-tenu moc nepovedla. První negativum je, že jsou poměrně malá člověk s většími prsty má problém, aby opravdu zmáčkl jen jedno a druhou výhodou je zapuštění tlačítek mezi různé výstupy krytu.

Vše však nahrazuje vysouvací plnohodnotná klávesnice, se kterou je radost pracovat. Čtyři řady kláves ukrývají plnohodnotnou QWERTY klávesnici, na které se píše velmi snadno a velmi pohodlně. Klávesy mezi sebou nemají v řádkách žádné mezery, ale ač jsem si sám myslel, že to nebude to pravé, byl jsem příjemně překvapen.

Na QWERTY klávesničce mi vadila pouze jedna věc. Modré svítíce rozdělení klávesnice na tři části po delším psaní v šeru či za tmy dost oslňuje a je dost nepříjemné pro oči.

Hyper recenze zařízení E-ten glofiish M700, fotka

Práce a zábava se zařízením

E-ten glofiish M700 je zařízení určené především k práci než zábavě. I když 400MHz procesor Samsung ve spolupráci s 30 MB volné programové paměti RAM bohatě stačí i k hraní náročnějších her jako je i Call of Duty 2, primárně E-tena vužijeme k práci. E-ten glofiish M700 nám nabídne standardní sadu nástrojů od Microsoftu čítající Word Mobile, Excel Mobile, PowerPoint Mobile a na prohlížení internetových stránek Internet Explorer Mobile.

U „em-sedmistovky“ nás potěší Bluetooth manager, který není od firmy Microsoft, ale E-ten osadil toto zařízení o 100 % lepší správce Bluetooth společnosti Widcom. Spravuje Bluetooth verze 2.0 Class 2 s podporou EDR.

Pro bezdrátové připojení nám také velmi dobře poslouží WiFi standartu 802.11b i g.

Hyper recenze zařízení E-ten glofiish M700, fotka

Pro zkrácení dlouhé chvíle nám model glofiish M700 nabídne FM rádio, kde si můžete přednastavit řadu svých oblíbených stanic, nebo vyhledat dostupné stanice. Rádio využívá sluchátka jako anténu a tak si ho bez nich nepustíte.

Hyper recenze zařízení E-ten glofiish M700, fotka

Další příjemnou záležitostí je integrace aplikace pro VoIP volání, Skype, přímo do systému a do kontaktů. Velmi zajímavá je funkce, kde si můžete zvolit, že pokud jste připojeni přes WiFi či jiné datové připojení budete volat defaultně přes Skype a to nejen na Skype čísla.

Dlouhá výdrž zařízení také velmi potěší. Při standardním pracovním zatížení vydrží E-ten glofiish M700 bez problémů dva dny.

Integrovaný foťák

Fotoaparát v tomto Pocket PC Phone edtion bych zařadil k průměru mezi 2.0Mpix foto-komunikátory. Fotografie mají poměrně vysokou úroveň šumu, ale na momentky a podobné fotky to bohatě stačí. Fotoaparát má 4x digitální zoom.

S E-tenem glofiish M700 můžeme také točit videa v QVGA rozlišení. Videa se ukládají ve formátu 3GP.

Gps

GPS patří u modelu glofiish M700 určitě ke kladným stránkám přístroje! Signál se fixoval většinou rychle a kolikrát se mi podařilo zafixovat E-tena i uvnitř místnosti. Větší problém nenastal ani v husté panelákové zástavbě. Velkou výhodou GPS přijímače v E-tenu M700 je možnost příjmu zpráv z dopravy pomocí funkce TMC. Díky této funkci softwaru Destinator už nebudete čekat v kolonách kvůli autonehodě, o které jste nevěděli.

Hyper recenze zařízení E-ten glofiish M700, fotka

Přidávaný software

Společnost E-ten dodává k tomuto modelu velké množství přídavného softwaru od aplikace pro zobrazen ikon na obrazovce Dnes až třeba po aplikaci pro zálohování či klasické malování.

Hyper recenze zařízení E-ten glofiish M700, fotka

Závěr a hodnocení

E-ten glofiish M700 mi přijde jako zařízení pro každého, kdo chce spojit dobrý komunikátor s kvalitní GPS navigací v jedno zařízení. E-ten má drobné nedostatky ostatně jako každé takovéto zařízení, ale když to porovnáme s celkovými klady zařízení, na tyto nedostatky snadno zapomeneme.

Velkou výhodou tohoto přístroje je povedená česká lokalizace, která v nezávislých testech dostala hodnocení 9/10 oproti jiným lokalizacím, které dostaly 4/10!

Za zapůjčení bych chtěl poděkovat společnosti E-Shop s.r.o.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 32

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Hyper recenze zařízení E-ten glofiish M700


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.