Přeposlat Představujeme přístroj Nokia N92: TV přichází do mobilů

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Představujeme přístroj Nokia N92: TV přichází do mobilů

02.11.2005 | Tisková zpráva - vložil Pavel Zámečník | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Konference Nokia Mobility 2005, Barcelona, Španělsko / Espoo, Finsko – Společnost Nokia dnes představila model Nokia N92, první mobilní zařízení s integrovanou technologií DVB-H.

První mobilní zařízení s integrovanou technologií DVB-H nabízí přístup k mobilní televizi

Konference Nokia Mobility 2005, Barcelona, Španělsko / Espoo, Finsko – Společnost Nokia dnes představila model Nokia N92, první mobilní zařízení s integrovanou technologií DVB-H. Nový přístroj je součástí řady Nokia Nseries a umožňuje sledování mobilní televize. Uživatel N92 bude mít přístup k široké škále televizních programů, aniž by musel vysedávat doma u televize. Je možné si vytvářet personalizované seznamy kanálů, předplácet si televizní balíky, nastavovat si upozornění a též využívat interaktivních televizních služeb. V ergonomickém tvaru se skrývají mediální tlačítka, prohlížecí režim a velký, 2,8palcový antireflexní displej QVGA, který nabízí až 16 milionů barev.

"Nokia N92 je prvním z řady produktů, které skloubí konvenční televizní vysílání s mobilitou a vytvoří tak zcela novou kategorii – mobilní televizi," prohlásil viceprezident divize Nokia Rich Media Richard Sharp. "Pevně věříme, že mobilní televize se stane úžasnou a žádanou službou a že vytvoří příležitosti k další inovaci a růstu v mobilním a mediálním průmyslu."

Nokia N92 je vybavena čtyřmi režimy pro snadné a pohodlné používání. Nový prohlížecí režim byl vytvořen speciálně se zřetelem ke sledování televize a video programů. Kdykoli bude uživatel chtít sledovat mobilní TV, jednoduše si zapne Nokii N92 v prohlížecím režimu a stiskne tlačítko Multimedia. Elektronický průvodce (Electronic Service Guide) obsahuje informace o dostupných TV kanálech, programech a službách. Baterie umožňuje sledovat televizní program až čtyři hodiny, přičemž lze pořizovat třicetisekundové nahrávky.

Díky mobilní konektivitě jsou možné i interaktivní televizní služby, jako je například hlasování v soutěžích, vstupování do programů nebo surfování po internetu. Nokia N92 dále podporuje nový Nokia Web Browser s aplikací Mini Map. Ta nabízí poloprůhledný režim prohlížení stránek, díky čemuž se uživatelé mohou rychle zorientovat a intuitivně se pohybovat po všech částech stránky, která se zároveň zobrazuje tak, jak byla původně navržena.

Nokia N92 je přístrojem řady XpressMusic, paměť lze kartami rozšířit až na 2GB, a tak uložit až 1500 skladeb, které lze poslouchat prostřednictvím zabudovaných stereo reproduktorů nebo přes sluchátka. K zábavě přispívá i integrovaný FM tuner s podporou Visual Radio*. Dále tu uživatelé najdou 2megapixelový fotoaparát pro pořizování fotografií v tiskové kvalitě a podporu elektronické pošty s přílohami.

Nokia N92 nabízí širokou konektivitu: Wi-Fi, infračervený port, bezdrátové rozhraní Bluetooth i USB 2.0 (Mass Storage Class), které umožňují přímé připojení ke kompatibilnímu počítači a snadný přenos souborů.

Nokia N92 je postavena na operačním systému Symbian a S60 3rd Edition. Na trh by měla být uvedena v polovině roku 2006 v Evropě, Africe a Asii, a to v zemích, kde jsou dostupné služby technologie DVB-H.

*Pro ověření dostupnosti a ceny služby kontaktujte síťového operátora nebo poskytovatele služeb.

Poznámka pro redaktory:

Technologie DVB-H umožňuje zpřístupnit běžné televizní vysílání pro mobilní zařízení. DVB-H nabízí nejlepší uživatelské zkušenosti v mobilním prostředí, a to zejména díky vynikajícímu obrazu a malé spotřebě baterie. Jedna síť tak může cenově efektivním způsobem nabídnout až padesát kanálů. Mobilní televize je v současné době intenzivně testována po celém světě a na projektech se podílejí přední televizní společnosti, mobilní operátoři i výrobci telefonů. Komerční provoz mobilního televizního vysílání by měl odstartovat v roce 2006.

O společnosti Nokia

Nokia je přední světovou společností působící v oblasti mobilních komunikací a hnací silou růstu a udržitelného rozvoje celého odvětví mobility. Nokia zajišťuje spojení mezi lidmi a poskytuje jim přístup k informacím, které jsou pro ně důležité, a to prostřednictvím snadno ovladatelných a inovativních produktů, jako jsou mobilní telefony, přístroje a řešení pro poskytovatele obrazového obsahu, her, médií a pro podniky. Nokia nabízí zařízení, řešení a služby pro provozovatele sítí a podnikovou klientelu. www.nokia.com

O řadě Nokia Nseries

Nokia Nseries je řadou vysoce výkonných multimediálních zařízení, které nabízejí špičkové multimediální zážitky díky kombinaci nejnovějších technologií, stylového designu a snadného ovládání. Produkty řady Nokia Nseries umožňují svým uživatelům přístup k zábavě informacím, pořizování snímků a video souborů, a to kdekoli a kdykoli.

Detaily týkající se produktů a iniciativ ohlášených na konferenci Nokia Mobility 2005 najdete na internetové adrese www.nokia.com/press.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Představujeme přístroj Nokia N92: TV přichází do mobilů


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.