Přeposlat Acer představuje novou řadu Aspire 9500

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Acer představuje novou řadu Aspire 9500

26.10.2005 | Tisková zpráva - vložil Jan Daněk | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Acer představuje novou řadu Aspire 9500: Výkonné a kompaktní notebooky s panoramatickým 17' displejem

Společnost Acer představila novou řadu počítačů Acer Aspire 9500 se širokoúhlým 17” displejem, založenou na platformě Sonoma, které ocení při práci i při zábavě soukromí uživatelé a profesionální uživatelé se segmentu malých a domácích kanceláří.

Notebooky řady Acer Aspire 9500, založené na platformě Centrino druhé generace, jsou vybaveny procesory Intel™ Pentium™ M s frekvencí až 2,26 GHz, 2MB L2 cache, 533MHz systémovou sběrnicí nebo procesory Intel™ Celeron™ M s frekvencí až 1,70 GHz, čipsetem Intel® 915PM/GM Express a čipsetem Intel® PRO/Wireless 2200BG (modely s platformou Centrino) s podporou standardu IEEE 802.11b/g dual-mode WiFi Certified™ pro síťové připojení.

Systémová paměť počítače Aspire 9500 využívá nejmodernější technologii DDR-2 dual-channel s frekvencí 533 MHz. Počítače jsou standardně vybaveny pamětí 512/1024 MB, jíž lze rozšířit moduly soDIMM až na 2 GB, a pevným diskem ATA/100 s kapacitou až 120 GB.

Počítač s barevným 17” WXGA TFT LCD displejem Acer CrystalBrite s rozlišením 1440 x 900 pixelů je dodáván s grafickou kartou ATI Mobility Radeon X700 s vyhrazenou videopamětí 128/256 MB s podporou ATI Powerplay™, DVI a PCI Express™ X16. Aspire 9500 podporuje rovněž funkci DualView (která umožňuje současně používat LCD displej a externí monitor), S-Video/TV-out (NTSC/PAL) a MPEG-2/DVD. V závislosti na konfiguraci je 17” širokoúhlý displej vybaven technologií Dual Lamp, která zajišťuje jasnější a zářivější obraz.

Počítač Acer Aspire 9500 je dále nabízen s volitelným ANALOGOVÝM A DIGITÁLNÍM TELEVIZNÍM TUNEREM, který rozšiřuje jeho multimediální využití. Tuner lze připojit ke standardní domácí anténně či digitální anténě a může přijímat celou nabídku televizních programů. Uživatel může rovněž použít anténu, která je součástí dodávky notebooku, a sledovat digitální televizní vysílání na cestách (příjem digitálního televizního vysílání a jeho kvalita závisí na konkrétním místě, zemi a podmínkách).

Panoramatický 17” širokoúhlý displej CrystalBrite nijak neomezuje mobilní využití notebooku Aspire 9500, protože váží pouhých 3,6 kg. Počítač Aspire 9500, který je dostatečně kompaktní, aby ho bylo možné přenášet, je napájen osmičlánkovou Li-ion baterií, která zaručuje až tříhodinovou* výdrž.

Pokud se týká multimediální výbavy, Acer Aspire 9500 nabízí integrovanou mechaniku DVD-Dual double layer, čtečku paměťových karet typu “5 v 1”, která podporuje standardy MultiMediaCard (MMC), Secure Digital (SD), Memory Stick®, Memory Stick Pro™ a xD-Picture, a technologie Acer CinemaVision™ a Acer ClearVision™ (Acer Arcade) pro optimální správu DVD a audio CD. V závislosti na konfiguraci Aspire 9500 rovněž podporuje VoIP a telefon Bluetooth Acer VoIP, a tedy umožňuje využívat internetovou telefonii, jejíž obliba neustále roste.

Počítač Aspire 9500, který podporuje standard IEEE 802.11b/g dual-mode WiFi Certified™ a může být vybaven integrovaným modulem Bluetooth (vybrané modely), poskytuje nejvyšší flexibilitu pro komunikaci a připojení. Navíc integrovaná karta Ethernet 10/100/1000 Mbps a faxmodem 56Kbps ITU V.92 zajišťují okamžité připojení doma i v zaměstnání.

Počítač Acer Aspire 9500 je vybaven úplným souborem vstupních/výstupních portů, jako např. pěti porty USB 2.0, portem DVI-D, slotem ExpressCard™, slotem PC Card (1x typ II), portem IEEE 1394, rozhraním Fast Infrared, portem CIR, portem pro připojení externího displeje (VGA), portem S-video/Tv-out (NTSC/PAL), konektorem pro sluchátka/reproduktor/line-out s podporou S/PDIF, konektorem pro připojení mikrofonu, konektorem Line-in, portem Ethernet (RJ-45), portem modemu (RJ-11), paralelním portem a konektorem pro připojení síťového adaptéru.

Počítače Aspire 9500 jsou dodávány s novým řešením Empowering společnosti Acer. Technologie, jíž lze aktivovat klávesou "Empowering" na klávesnici notebooku Acer, umožňuje uživatelům rychle vyvolat často používané funkce a nastavení, a tím zvýšit produktivitu systému a pracovat s vyšší efektivitou a úspěšností.

Součástí technologie Empowering společnosti Acer je celá řada utilit, jako např. snadno ovladatelná utilita pro šifrování Acer eDataSecurity Management, která chrání soubory proti neoprávněnému přístupu, Acer eLock Management, umožňující uživatelům zablokovat heslem datové, optické a disketové mechaniky s vyjímatelnými médii, a tak chránit informace proti odcizení v případě, že je počítač ponechán bez dozoru, Acer ePerformance Management, která zkracuje čas odezvy aplikací, uvolňuje nevyužívanou systémovou paměť a zvyšuje celkovou stabilitu, univerzální utilita Acer eRecovery Management, která nahrazuje disky pro obnovení systému dodávané výrobcem, a dále může být využita jako neobyčejně stabilní samostatný manažer pro zálohování a obnovení, utilita Acer eSettings Management, jež nabízí dokonalou kontrolu nad systémem a umožňuje snadno a pohodlně měnit nastavení a konfiguraci, Acer eNet Management, zajišťující online spojení a připojení i při změně místa či nastavení prostřednictvím inteligentní správy profilů, Acer ePower Management, která nabízí výkonné a přehledné rozhraní pro volbu jednoho ze čtyř předem zkonfigurovaných profilů napájení nebo vytvoření vlastních profilů, a dále utilita Acer ePresentation Management, která umožňuje uživateli ve třech krocích snadno zvolit jedno ze dvou nejpoužívanějších rozlišení projektoru. Připojení k externím zařízením nebylo nikdy jednodušší!

Notebooky řady Acer Aspire 9500 jsou dodávány s předinstalovaným operačním systémem Microsoft® Windows® XP Home Edition. Dále jsou vybaveny programy Adobe Reader™, Norton AntiVirus® a CyberLink® PowerDVD™ nebo CyberLink® Power Producer spolu s Acer GridVista, což je inovativní softwarová utilita, která rozdělí plochu displeje až na čtyři okna, z nichž každé je určeno pro jednu aplikaci, a dále sadou multimediálních programů Acer Arcade Software Suite s technologií Acer CinemaVision™ a technologií Acer ClearVision™ pro optimalizaci videa.

Na notebooky řady Aspire 9500 je poskytována standardně jednoletá mezinárodní záruka. Záruka může být prodloužena na dva nebo tři roky, pokud zvolíte službu AcerAdvantage. V nabídce je i služba prodloužení na tři roky, která se vztahuje na náhodné poškození notebooku

Acer – profil společnosti

Společnost Acer patří mezi pět největších dodavatelů značkových osobních počítačů na světě. Navrhuje a nabízí snadno ovladatelná a spolehlivá IT řešení, která umožňují uživatelům dosáhnout jejich cílů a obohacují jejich život V roce 2000 společnost Acer osamostatnila výrobní činnosti, aby se mohla v celosvětovém měřítku lépe orientovat na prodej svých značkových výrobků, stolních a mobilních osobních počítačů, serverů, paměťových jednotek, displejů, periferních zařízení a komplexních řešení pro elektronický obchod, vládní instituce, školství a domácí uživatele. Společnost Acer, která byla založena v roce 1976, má v současné době 5600 zaměstnanců a a síť dealerů a distributorů ve více než 100 zemích světa. Tržby za rok 2004 jsou odhadovány na 6,8 miliard US$. Pro více informací prosím navštivte stránky www.acer.cz.

Acer a logo Acer jsou registrované obchodní značky společnosti Acer Incorporated. Microsoft a Windows jsou registrované obchodní značky společnosti Microsoft Corporation. Intel a Pentium jsou registrované obchodní značky společnosti Intel Corporation. AMD, logo AMD se šípem, AMD Athlon, AMD Sempron, AMD PowerNow! a jejich kombinace jsou obchodní známky společnosti Advanced Micro Devices, Inc. HyperTransport je licencovaná obchodní známka konsorcia HyperTransport Technology. Ostatní obchodní značky, registrované obchodní značky a/nebo servisní značky, které jsou vytištěny nebo uvedeny jiným způsobem, jsou majetkem příslušných vlastníků.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Acer představuje novou řadu Aspire 9500


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.