Přeposlat Senioři přichází na chuť chytrým telefonům s operačním systémem

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Senioři přichází na chuť chytrým telefonům s operačním systémem

04.08.2015 | Tisková zpráva | Zajímavosti | Komentářů: 0 |

Zájem o telefony pro seniory dlouhodobě roste. Jen v obchodech Expert Elektro se jejich prodeje od roku 2010 zvýšily více než pětkrát (548 %). Ze statistik předního prodejce s elektronikou také vyplývá, že zatímco v minulosti příslušníci starší generace dávali většinou přednost klasickému ovládání tlačítky, nově vyhledávají čím dál častěji i pro ně určené telefony s dotykovým displejem.

Senioři přichází na chuť chytrým telefonům s operačním systémem

Výrobci telefonů pro seniory proto svou nabídku postupně rozšiřují právě s ohledem na ovládání pomocí dotykového displeje. „Své uživatele v důchodovém věku si svým způsobem vychovávají. Starší lidé sice mají sice obvykle konzervativnější přístup, v případě zájmu o modernější technologii ale přejdou k dotykovému displeji právě u své oblíbené značky,“ řekl Robin Weintritt, ředitel prodeje Expert Elektro.

Podle údajů Expert Elektro si smartphone s dotykovým displejem v loňském roce našlo o bezmála jednou tolik (95 %) více nových majitelů než v roce 2013. „Růstový trend je zároveň patrný pro celý segment telefonůpro seniory. V současnosti je každý dvacátý zakoupený telefon uzpůsobený pro starší generaci, před dvěma lety to byl jen každý pětačtyřicátý,“ uvedl Robin Weintritt s tím, že díky rozšiřující se konkurenci s těmito telefony se na českém trhu postupně stávají cenově dostupnější. Klasický tlačítkový telefon senioři v průměru pořizují za 900 korun, dotykový pak kolem 4000 korun.

Bez ohledu na to, zda telefony pro seniory mají displej nebo se ovládají „jen“ tlačítky, najdeme u nich společné znaky. Údaje na displeji jsou dobře čitelné, tlačítka bývají velká. Důležité je i hlasité vyzvánění nebo SOS tlačítko pro případ krizové situace. Chytré telefony pro seniory bývají již také technologicky uzpůsobeny na práci s internetem.

Nejvyhledávanější značkou telefonů pro seniory jsou v obchodech Expert Elektro české CPA Halo a následované telefony ALIGATOR.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Senioři přichází na chuť chytrým telefonům s operačním systémem


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.