Přeposlat Internet v mobilu není tabu už ani pro seniory!

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Internet v mobilu není tabu už ani pro seniory!

26.06.2015 | PR článek | Operátoři, tarify | Komentářů: 0 |

Převážná většina lidí starších 60 let svůj mobil využívá k volání, psaní krátkých textových zpráv a zjišťování času. Pomalu se však učí také zacházet s internetem. Zhruba 20 % seniorů využívá internet v mobilu a aplikace. Vyplývá to z výsledků průzkumu, který pro virtuálního operátora SAZKAmobil provedla společnost NMS Market Research.

Internet v mobilu není tabu už ani pro seniory!

Všichni v průzkumu dotazovaní senioři spadají do věkové kategorie 60-75. Většina z nich disponuje jen jednou kartou SIM (86 %), přičemž celých 38 % dává přednost předplacené kartě před paušálem. Zhruba 13 % respondentů má víc než jedno číslo. Většinou proto, že přijali výhodnou nabídku operátora, snaží se optimalizovat náklady na volání nebo jednu ze SIM používají jen ke spojení s rodinou, která je u stejného operátora.

Internet v mobilu není tabu už ani pro seniory!

Z průzkumu také vyplývá, že většina seniorů mobil využívá primárně ke spojení s rodinou (87 %) a přáteli (58 %). Poměr mezi voláním/posíláním SMS a přijímáním hovorů/SMS je u majority respondentů (54 %) zhruba v rovnováze. „Jen 6 % zúčastněných v tomto ohledu deklarovalo výraznou aktivitu, naopak více jak desetina (12 %) seniorů uznala vlastní pasivitu, neboť hovory a SMS spíše jen přijímá,“ říká Jan Schmiedhammer, ředitel SAZKAmobilu a dodává: „Překvapilo nás i procento seniorů využívajících data. Činí tak téměř čtvrtina z nich, což je známkou rostoucí technické gramotnosti u starší populace.“

Další zajímavosti ze statistik SAZKAmobil:

  • Celých 38 % respondentů dává přednost předplacené kartě před paušálem.
  • Jen 5 % seniorů volá zpět na cizí čísla, naopak 68 % z nich tak nečiní nikdy.
  • S mobilním telefonem senioři hlavně volají (99 %) a píší SMS (77 %). Krom toho jej používají jako hodiny (57 %), fotoaparát (45 %), budík (42 %) a kalendář (30 %).
  • Zhruba 21 % respondentů mobilem také posílá a přijímá zprávy MMS.

 

Internet v mobilu není tabu už ani pro seniory!

SAZKAmobil vstoupil na trh 17. února 2014 a od samého počátku je černým koněm na trhu virtuálních operátorů. Za velmi krátkou dobu a na plně saturovaném telco trhu získal téměř 190 000 zákazníků, je nejrychleji rostoucím virtuálním operátorem v Česku a nově představil nejvýhodnější tarif na trhu v cenovém rozmezí 299–400 Kč. Více informací naleznete stránkách www.sazkamobil.cz.  

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Internet v mobilu není tabu už ani pro seniory!


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.