Přeposlat Samsung SGH-E250 - Hyper recenze

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung SGH-E250 - Hyper recenze

04.03.2007 | Jan Němec | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dostal se mi do ruky tento mobilní telefon, tak jsem se rozhodl, že Vám o něm sdělím jak nějaké základní informace, které se ale dočtete na kvalitnějších internetových portálech, tak také vlastní zkušenosti z práce s tímto telefonem.

Dostal se mi do ruky tento mobilní telefon, tak jsem se rozhodl, že Vám o něm sdělím jak nějaké základní informace, které se ale dočtete na kvalitnějších internetových portálech, tak také vlastní zkušenosti z práce s tímto telefonem. Když se mi nevratně porouchal můj Siemens CF62, který Vám mimochodem ke koupi rozhodně nedoporučuji, protože jsem s ním měl pouze problémy, dal mi můj mobilní operátor k dispozici nabídku telefonů, ve které mně uchvátili dva od firmy Samsung. E250 a D900.

Vzhledem k tomu, že studuji a moje finanční situace není až tak dobrá a cenový rozdíl těchto dvou modelů je skoro 4000Kč, volil jsem variantu E250. Od D900, který je už velmi kvalitním přístrojem, se liší hlavně ve fotoaparátu, který já až tak nevyužiji. Jinak jsou jejich funkce z 95% naprosto shodné. To byl také jeden z důvodů, proč jsem volil tuto slabší variantu, kterou se Vám nyní pokusím trochu přiblížit.

Samsung SGH-E250 - Hyper recenze, fotka

Design

Design byl první věcí, která mně na tomto přístroji zaujala. Je základně vyráběn ve dvou barevných provedeních a to černá a stříbrná. Vybral jsem si černou variantu, i když musím uznat, že každý, i sebemenší, škrábanec je na ní vidět. Vzhledem k tomu, že se jedná o nejtenčí telefon na Světě, protože jeho rozměry jsou 99x50x13.9mm a když připočteme ještě malou váhu 80g, tak se opravdu bojím, abych ho někde neztratil. Přístroj je opravdu neskutečně malý a kompaktní, i když se tak na mnoha letácích vůbec nejeví. Jeho konstrukce je výsuvná. Vysouvání telefonu je velmi rychlé, stačí jeden menší pohyb, který zvládne i dítě. Celkově je ale telefon velmi pevný. Když je vysunutý, tak se nijak nekývá a je stále pevně usazen, tam kde má být. Když je zasunutý, tak všemu jednoznačně dominuje LCD displej s úhlopříčkou 2 palce, který má rozlišení 128x160bodů a zobrazí 65 tisíc barev. To je mimochodem druhý rozdíl od D900, která má novější typ hlavně kvůli fotoaparátu s podporou okolo 220 tisíc barev.

Pod displejem je pět tlačítek a základní ovládací tlačítka, která jsou uspořádána do tvaru joysticku. Když telefon zasunete, tak se automaticky zamyká tato horní klávesnice, ale jednoduchou kombinací se dá odemknout, takže třeba sms si přečtete, aniž byste museli telefon otvírat. Po vysunutí už máte k dispozici klasickou klávesnici. Tlačítka jsou velmi pevná a velmi dobře se na nich píše. Uspořádání tlačítek je naprosto standardní. Těsně pod displejem se nachází dva malé vroubky pro otvírání telefonu, abyste se nemuseli nehty zachytávat o tlačítka, nebo hůře o displej. Veškeré zvuky se linou z reproduktoru nad displejem, který je obohacen o stříbrnou lištu, což je pěkný detail. Pod ní mám umístěno logo operátora, ale to nemusí být standard.

Na jedné hraně přístroje je umístěn konektor, pro nabíječku, USB kabel a sluchátka, která jsou společně s nabíječkou součástí základního balení. Na druhé je ve stejném místě slot pro paměťovou kartu Micro SD. Oba tyto konektory jsou chráněny krytkou, kterou lze snadno odklopit. Na zadní straně najdeme pouze logo výrobce, adresu na web a pár protiskluzných míst. Pokud se chcete dostávat k baterce, tak vysunete horní polovinu zadní část a jde to celkem ztuha. Fotoaparát je umístěn na výsuvné části telefonu, jakoby za displejem, což je dobrá varianta. To by bylo snad k provedení telefonu vše.

Samsung SGH-E250 - Hyper recenze, fotka

Technické parametry

Prvně pár dat a pak mé vlastní připomínky a poznatky k tomuto telefonu. Jedná se tedy o telefon s podporou sítí GSM Triband. Nemá vlastní operační systém. Co se týče datových funkcí, tak telefon disponuje : Sim Toolkitem, HW modemem, WAPem, technologií EDGE a GPRS třídy 10 4/2. K dispozici je také Bluetooth a USB připojení k počítači. Je zde instalován i méně výkonný integrovaný fotoaparát s kamerou a rozlišením 0.31MPx. Kamera nahrává krátké video ve formátu mp4 a obrázky jsou zaznamenávány ve volitelném rozlišení až po 640x480 ve formátu jpg ( mají velikost zhruba 70kb ). O celý telefon se stará baterie Li-Ion 800 mAh. Tolik k hrubým parametrům.

Když přidám něco z vlastní zkušenosti. První dost důležitá věc je, že telefon můžete poměrně dost ovlivnit Vy a to v základních nastaveních telefonu. Můžete měnit, jakou funkci bude plnit každé hlavní ovládací tlačítko, můžete si programovat různé základní, tak i složitější zkratky, jak pro telefon, tak i pro fotoaparát. O barevných schématech, tapetách apod. nemluvě. Základní menu je sestaveno celkem přehledně a rozhodně budete schopní telefon ovládat i bez návodu, který je mimochodem také velmi podrobný.

Když najedete na jakoukoliv položku, například v sekci nastavení, tak se Vám vedle kurzoru zobrazí, co vše v té sekci naleznete, což Vám zásadním způsobem urychlí práci s přístrojem. Navíc si telefon pamatuje, co jste naposledy v dané sekci dělali a pokud se vrátíte do dané sekce, tak Vás přesune k možnosti, kterou jste editovali naposledy, což je dobré hlavně tehdy, když pracujete s telefonem poprvé a změníte něco, co se Vám nelíbí a chcete to vrátit zpět. Díky této funkci nemusíte dlouze hledat, kde to přesně bylo. Barevná provedení menu jsou v základní verzi dvě : jedno podle operátora a druhé tzv. černé, kde je celý telefon koncipován do černé a oranžové barvy, přičemž každá sekce má svou specifickou barvu v menu.

Zajímavá je i jedna funkce baterie ve spolupráci s telefonem, protože když už je baterie opravdu skoro na samém dně, tak vypne některé funkce, jako osvětlení telefonu při otevření, fotoaparát, hry apod., což je podle mého názoru velké plus, díky kterému vydrží telefon v provozu mnohem déle. Volat samozřejmě v tomto režimu můžete. Když to teď vezmu po sekcích, abyste měli kompletní obraz o tomto přístroji.

První z nich jsou tzv. záznamy, ve kterých máte k dispozici klasická data typu poslední volaná čísla apod. Co zde je navíc, jsou měřiče odchozích hovorů, které byly standardem u starších telefonů, ale u nových se lehce vytrácí. Ale musím říci z vlastní zkušenosti, že hlavně paušální zákazníci je velmi ocení. Dále si zde můžete nastavit různé limity apod.

Samsung SGH-E250 - Hyper recenze, fotka

Druhou možností jsou kontakty. Zde můžete najít klasické věci jako editaci kontaktů v telefonu, rozdělení do skupin apod. Ale je tu i pár netradičních. První, na které narazíte, jsou tzv. FDN kontakty ( Fixed Dialling Number ). Je to možnost, pomocí které můžete nastavit telefon, aby povoloval odchozí hovory pouze na určitá čísla, ale je to přímo závislé na možnostech sim karty. K dispozici je i rychlé vytáčení, tedy že po stisknutí čísla v základním menu zavoláte na přiřazený kontakt. Šikovná věc. Dále můžete vytvořit vlastní vizitku, kterou potom můžete odesílat jako sms,mms nebo mail. Také jsou zde vypsána všechna důležitá čísla a velká možnost správy. Překvapivě jsem zde nikde nenašel možnost přepínání mezi pamětí sim a telefonu, takže budete muset používat obě najednou, což ale není problém. Jinak kapacita telefonu na čísla je 1000 kontaktů a všechny ostatní věci jsou závislé spíše na velikosti karty, protože základní paměť telefonu je 8MB.

Další a jednou z těch důležitějších částí pro telefon, protože právě díky jí se dostává na reklamní letáky apod., je sekce aplikace. První je k dispozici hudební přehrávač. Přehrává média mp3, wma a další audio formáty specifické pro mobilní telefony včetně polyfonních melodiích s 64 hlasy. Má k dispozici i pár vizualizací a funguje, i pokud děláte na mobilním telefonu něco jiného a i bez sluchátek. Spolupracuje s reproduktorem, který je poměrně výkonný. Druhou věcí je záznamník, o kterém snad není potřeba dlouze hovořit. Můžete si prostě nahrát jakýkoliv zvuk jako u diktafonu.

Třetí je editor obrázku, který Vám dává k dispozici možnost, lehce pozměnit jak nafocené, tak i stažené obrázky. Další je FM rádio, které funguje pouze společně se sluchátky. Jednoduše zadáte frekvenci a ono se naladí. Má až 30 předvoleb a také hraje i pokud děláte na telefonu něco jiného. Pátou funkcí této sekce je Bluetooth, o kterém asi také nemusím dlouze hovořit. Můžete si nastavit, jak se Váš telefon bude v síti Bluetooth jmenovat a také pomocí této technologie můžete přímo tisknout apod. Šestý je Svět JAVA, který Vám nabízí v základu čtyři hry. Poslední funkce je většinou informační od operátora.

Další sekci přeskočím, protože já zde mám T-zones, ale pravděpodobně se vždy bude jednat o WAP, který se liší podle typu operátora. Pátou jsou zprávy. Telefon umí přijímat a odesílat sms, mms, emaily a také poštu. Paměť na všechny tyto zprávy je závislá na kartě a paměti telefonu. Za zmínku stojí snad jen SOS zprávy. Je to funkce, kterou když nastavíte, tak během sekundy odešlete Vámi přednastavenou zprávu na nastavená čísla. V nouzi by se to mohlo hodit. Jinak je tato sekce naprosto standardní a kompletní ve všech směrech.

Šestá sekce, moje soubory, také nestojí za dlouhé řeči. Zde máte složky, do kterých ukládáte všemožné soubory. Většinou se dělí na Vaše, stažené a oblíbené. Další sekcí je plánovač. Je zde k dispozici budík, kalendář ( můžete nastavit, aby se zobrazoval přímo na displeji), převáděč měn, vah, délek apod., kalkulačka, stopky a světové hodiny. Kompletní výbava.

Sedmou sekcí je fotoaparát. Není sice super kvalitní, ale disponuje celkem pokročilým zoomem a možností nastavení jasu. Má také filtry podle typu světla, zhruba sedm efektů fotografie a také různé rámečky apod. Můžete si vybrat i z pár typů hledáčků a na dobré fotografie by Vám mohl postačit. Jediné, co by Vám mohlo vadit je absence stabilizátoru a blesku.

Poslední sekcí je nastavení, kde nastavíte naprosto vše. O tomto nebudu moc hovořit, protože by to zabralo opravdu dlouhou dobu. Je zde naprosto vše, co můžete potřebovat a telefon si opravdu můžete přizpůsobit naprosto k obrazu svému. V nastavení je i možnost offline mód, která stojí za zmínku. Když tuto funkci zapnete, tak telefon omezí některé své funkce a díky tomu ho můžete používat v místech, kde běžné telefony díky svým vlnovým zařízením nejsou vhodné. Telefon má podobných „inteligentních“ funkcí mnoho, ale tuto jsem chtěl zmínit.

Samsung SGH-E250 - Hyper recenze, fotka

Ještě doplním pár informací. Telefon má v základu jen pár velmi jednoduchých vyzváněcích tónů a to hlavně z důvodu zabírání menší základní paměti. Je zde také jedna píseň ve formátu mp3, abyste si mohli vyzkoušet funkce přehrávače a jedno reklamní mp4 video od Samsung pro stejné účely. Takže se dá předpokládat, že si zakoupíte kartu a pravděpodobně i kabel pro spojení s počítačem. Sehnat Micro SD kartu, není problém a její cena se pohybuje okolo 450Kč za 512MB a okolo 600Kč za 1GB. Kabel je lehce problém, protože Samsung nabízí hodně telefonů a kabelů je tudíž dost. Pečlivě si projděte, pro které telefony je kabel určen. K tomuto telefonu jsem našel kabel po 10minutách hledání na internetu a to za 410Kč včetně poštovného a ovladačů.

Závěrem…

Tento telefon přišel na trh jako elegantní telefon, který by měl uspokojit méně náročné manažery a všechny ostatní moderní uživatele a tomu odpovídají i funkce. Pořídit ho lze v současné době za cenu okolo 4500Kč, což není moc, když vezmeme v úvahu, co vše nabízí. Pokud se smíříte s tím, že fotoaparát je méně kvalitní, tak opravdu nevidím důvod, proč ho nekoupit. Mne zaujal hlavně designem a spolehlivostí ověřenou mnoha uživateli u nás. Má všechny funkce, které bude průměrný uživatel potřebovat a je to opravdu velmi dobrý telefon.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 323

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung SGH-E250 - Hyper recenze


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.