Přeposlat Telekomunikace: Několik paušálů v domácnosti v budoucnu nahradí jedna faktura

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Telekomunikace: Několik paušálů v domácnosti v budoucnu nahradí jedna faktura

30.01.2015 | Tisková zpráva | Operátoři, tarify | Komentářů: 0 |

Ve zprávě „Embracing Data Sharing“ se Ericsson ConsumerLab podíval na inovativní hodnotu spotřebitele v oblasti sdílených datových připojení. Studie zároveň sleduje, jak zavedení takových programů operátory ovlivní spotřebitelské chování – co rozvine nebo zpomalí jejich přijetí mezi zákazníky. Ericsson ConsumerLab se ve studii zaměřil na spotřebitele v Brazílii, Indii, Japonsku, Jižní Koreji, Velké Británii a Spojených státech.

Telekomunikace: Několik paušálů v domácnosti v budoucnu nahradí jedna faktura

Uživatelé smartphonů jsou komunitou, která dychtí po vysokých datových balících, které mohou využívat na různých zařízeních. Laťku kvality u nich však stále nastavují i neomezené hlasové a textové služby. Podle studie Ericssonu však 20% z nich už hledí nad rámec těchto služeb a očekává nové možnosti. Například spojení s paušály na fixní broadband, zda bezplatný přístup k prémiovému filmovému a TV obsahu. To vše v rámci jednoho balíku.

Spotřebitelé, kteří budou v budoucnu využívat sdílené datové programy, se budou velmi lišit od těch dnešních. To vytvoří nové požadavky na operátorů. Jasmeet Singh Sethi z Ericsson ConsumerLab říká: „Zjistili jsme, že přibližně jedna čtvrtina uživatelů smartphonů, kteří dnes sdílené datové programy využívají, jsou tzv. „Power users“, tedy spotřebitelé, kteří využívají velké objemy mobilních dat. V budoucnu jejich počet výrazně naroste budou představovat 40 procent všech spotřebitelů, kteří sdílené datové programy využívají.“

Z výzkumu zároveň vyplývá, jak by měly podle spotřebitelů sdílené datové programy vypadat:

  • Srozumitelné podání nákladů
  • Jednoduchá a jasná nabídka
  • Transparentnost v reálném čase a kontrola nad paušálem
  • Rozšíření hodnoty datových programů o možnost připojení nových, například nositelných zařízení
  • Lepší aplikační pokrytí (pro náročné uživatele)

 

Spotřebitelé mají častokrát problém zorientovat se ve sdílených programech a také jim chybí pohled v reálném čase – 46% z nich je nespokojených, pokud mluvíme o pochopení cenových možností a fakturace. Dva z pěti spotřebitelů jsou zase nespokojení ze schopností sledovat, upravovat a monitorovat svou spotřebu.

Na sledovaných trzích má domácnost typického uživatele smartphonu nejméně šest digitálních zařízení. V takové domácnosti jsou průměrně tři uživatelé internetu, kteří typicky používají dvě mobilní připojení a vedle toho ještě i nějaký jiný druh připojení. Například pevný broadband. Výsledkem je několik účtů a datových plánů. Stále širší možnosti připojení vytvářejí poměrně složité prostředí, v němž je třeba řídit několik připojení. Překlenout tento problém digitální konektivity by měly pomoci právě sdílené datové programy v nabídkách operátorů.

Ze studie zároveň vyplývá, že existují poměrně výrazné rozdíly mezi usazením sdílených datových programů mezi sledovanými zeměmi. Zatímco například v USA dnes takové programy využívá zrhuba 26% spotřebitelů, v Indii av Brazílii je tento podíl na úrovni 5%.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Telekomunikace: Několik paušálů v domácnosti v budoucnu nahradí jedna faktura


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.