Přeposlat Nejdražší smartphony světa

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nejdražší smartphony světa

02.01.2015 | Vladimír Socha | Zajímavosti | Komentářů: 0 |

Jako v případě všech technologií, také mezi chytrými telefony objevíme extrémně luxusní exempláře, představující vůbec nejdražší a pro běžného smrtelníka zcela nedostupné zboží. Dokonce i vysoce drahé modely jako Vertu Signature Touch jsou proti následujícím pěti smartphonům jen laciným sortimentem. Pro zajímavost se tedy seznamme s nejdražšími chytrými telefony světa uplynulého roku 2014. Ceny v závorce jsou uvedeny v amerických dolarech.

Nejdražší smartphony světa

GoldVish Le Million (1,3 milionu USD)

Stále vedený v Guinessově knize rekordů jako nejdražší prodaný telefon světa, který byl zakoupen na setkání milionářů ve francouzském Cannes v roce 2006. Tělo tohoto telefonu je pokryté 18tikarátovým bílým zlatem a 20tikarátovými diamanty. Autorem je slavný designér luxusních výrobků Emmanuel Gueit.

Nejdražší smartphony světa

...

iPhone King‘s Button (2,4 milionu USD)

Výrobcem tohoto nádherného smartphonu je slavný designér Peter Aloisson. Home button má podobu velkého diamantu o váze 6,6 karátu (karát činí 0,2 gramu), okolo displeje je pak umístěno dalších 138 menších drahých kamenů. Jde vlastně o iPhone 3G S, doplněný o nesmírně luxusní „bižuterii“.

Nejdražší smartphony světa

...

iPhone 3GS Supreme Goldstriker (3,2 milionu USD)

Telefon, zasazený ve zlatě o 22 karátech a doplněný o 136 jednokarátových diamantů. Jako home button poslouží extrémně vzácný diamant o váze 7,1 karátu. Také ochranné pouzdro je vyrobeno z velmi vzácných, drahých a luxusních materiálů. Dražší už jsou pouze dva další telefony od stejného výrobce.

Nejdražší smartphony světa

...

iPhone 4 Diamond Rose Edition (8 milionů USD)

Telefon navržený Stuartem Gughesem, který byl až do loňského roku nejdražším modelem všech dob. Zdobí jej zhruba 500 diamantů bez kazu, rámečky jsou vyrobeny ze zlata a navigační klávesa pod displejem je tvořena velmi vzácnou platinou a růžovými diamanty o váze 7,4 karátu.

Nejdražší smartphony světa

...

iPhone 5 Black Diamond (15,3 milionu USD)

Výroba tohoto telefonu zabere zručnému řemeslníku devět týdnů. Důvodem je také fakt, že je vyveden v ryzím 24-karátovém zlatě a home button představuje 26tikarátový diamant. Po obvodu nalezneme dalších 600 bílých diamantů a celkově bychom na telefonu navážili 136 gramů zlata. Jeho dotykový displej je navíc vyveden v safírovém skle.

Nejdražší smartphony světa

...

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nejdražší smartphony světa


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.