Přeposlat Nokia 6233 - Hyper recenze

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nokia 6233 - Hyper recenze

22.02.2007 | Martin Chroust | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Finský výrobce vytvořil telefon, která má dvoumegapixelový fotoaparát a také střídmý design. Někomu se líbí, někomu ne, ale je jisté, že Nokia 6233 pokračuje v našlápnuté cestě svého předchůdce – modelu 6230i.

Finský výrobce vytvořil telefon, která má dvoumegapixelový fotoaparát a také střídmý design. Někomu se líbí, někomu ne, ale je jisté, že Nokia 6233 pokračuje v našlápnuté cestě svého předchůdce – modelu 6230i.

Co nás na první pohled upoutá je displej, který nyní podporuje QVGA rozlišení (240x620 obrazových pixelů) a jeho zobrazovací schopnost čítá až 262 tisíc barev. TFT Displej je rozložen na ploše 31x41 mm a je samozřejmě aktivní – s čitelností na sluníčku nebude problém.

Nokia 6233 - Hyper recenze, fotka

Vedle hlavního ovládacího prvku našly své umístěny kontextové klávesy, jimž je v každé chvíli umožněna jiná funkce. Pod nimi se nachází obligátní klávesy s červeným a zeleným sluchátkem pro ukončení a příjem hovoru. Spolu s hlavními ovládacími prvky je v jednom bloku také klávesnice. Je rozdělena na čtyři řady kláves, mezi nimiž je umístěn stříbrný proužek. Na pravém boku telefonu je umístěn slot pro paměťové karty microSD, které doplňují už tak malou interní paměť, která čítá pouhých 6 MB.

Paměťové karty jistě budou potřeba, na zadní straně je totiž umístěna čočka integrovaného dvoumegapixelového fotoaparátu, jehož fotky by se do interní paměti samozřejmě nevešly. Fotoaparát si neporadí s makro snímky, stejně tak jako s objekty zahalenými ve tmě – chybí mu totiž přisvětlovací dioda. Svou reputaci si ale jistě vynahradí na videu, dokáže natáčet až v rozlišení VGA (640x480 pixelů) – úctyhodný výkon. Nokia 6233 působí celkem kompaktním dojmem, neodrazuje uživatele žádnými výstřelky, její design je strohý a v tom je to kouzlo. Kouzelná naopak není hmotnost, která se vyšplhala až k 110 gramům, rozměry telefonu činí 108x46x18 mm. Je možno vybírat mezi dvěmi barevnými variantami – černou a stříbrnou.

Nokia 6233 - Hyper recenze, fotka

Pod zadním krytem objevíme baterii typu Li-Ion s kapacitou 1100 mAh. Je schopna dodávat telefonu energii po 340 hodin v pohotovosti nebo 240 minut hovoru. Jedná se však o čísla v testovacích podmínkách, ve skutečnosti budou hodnoty o něco nižší. Nokii 6233 můžete používat v pásmech GSM 900/1800/1900, takže bude fungovat i na americkém kontinentu. V obchodech se můžete setkat i s modelem Nokia 6234, což není nic jiného, než předělávka Nokie 6233i výhradně pro Vodafone, oba zmiňované telefony se liší jen designem a customizací.

Hlavní menu je maticové a skládá se z dvanácti ikon, podúrovně jsou textová. Nokia 6233 také v pohotovostním stavu nabízí tzv. aktivní pohotovostní režim, kdy jsou důležité údaje a zkratky zobrazeny přímo na displeji. Telefonní seznam nabídne místo pro 500 kontaktů, ke každému z nich lze přiřadit až 20 doplňujících údajů. Vyhledávat je možno postupným psaním jména. Zprávy se ukládají do sdílené paměti. U modelu 6233 nalezneme podporu zpráv textových, multimediálních i e-mailových. Při psaní můžete použít slovníku T9 nebo odeslat dlouhou zprávu o maximální délce 1080 znaků.

Nokia 6233 - Hyper recenze, fotka

Nezapomínejme ani na datové funkce. Model finského výrobce vám dává na výběr mezi GPRS, EDGE (obě ve třídě 10) nebo HSCSD. Stranou nezůstala ani podpora sítí třetí generace, uskutečňovat lze i videohovory ale s tím rozdílem, že vás druhá strana neuvidí – nad displejem se kamerka nenachází. S okolím lze jednoduše komunikovat díky infraportu nebo bluetooth, pro spojení s počítačem můžete využít také datového kabelu. Podpora USB Mass Storage zaručí rychlý přenos souborů, kupříkladu hudby. V přístroji lze přehrávat soubory typu mp3, při přehrávání lze tvořit playlisty nebo měnit nastavení ekvalizéru. Hudba může také hrát na pozadí. Přehrávači sekunduje rádio, které však nezvládá podporu RDS.

Nokia 6233 - Hyper recenze, fotka

O zábavu má Nokia postaráno, nepostrádá podporu javových her. V telefonu najdeme hned tři hry, další je možné bez problémů doinstalovat. Nokia 6233 je modelem, který najde multimediální i pracovní využití, v organizačních funkcí pamatuje téměř na všechno, najdeme zde kalendář, poznámky, úkolovník nebo diktafon. Opakovaný budík vzbudí, i když je telefon vypnutý. Nezapomeňte, že upravená verze 6234 je určena pro nadnárodního operátora Vodafone, od 6233 se liší jen v designu a také tím, že její menu je upraveno do barev operátora (customizováno).

Nokia 6233 - Hyper recenze, fotka

Klady:

  • 2 Mpix fotoaparát
  • aktivní pohotovostní režim
  • podpora USB Mass Storage
  • podpora EDGE i UMTS
  • natáčení videa ve VGA rozlišení

Zápory:

  • rádiu chybí funkce RDS
  • malá vnitřní paměť (6 MB)
  • chybí kamera pro videohovory
  • absence krytky fotoaparátu

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 62

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nokia 6233 - Hyper recenze


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.