Přeposlat Nokia N80 - Hyper recenze

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nokia N80 - Hyper recenze

21.02.2007 | Martin Chroust | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Nokia N80 je vysouvacím smartphonem s třímegapixelovým fotoaparátem, operačním systémem Symbian Series 60, podporou UMTS sítí a také Wi-Fi. Máte ještě jiná přání?

Nokia N80 je vysouvacím smartphonem s třímegapixelovým fotoaparátem, operačním systémem Symbian Series 60, podporou UMTS sítí a také Wi-Fi. Máte ještě jiná přání?

Tato Symbianová Nokia je poněkud těžší, než je obvyklé, kapsu u kalhot zatíží svými 134 gramy nebo rozměry 96x50x26. Klávesnice je kryta pod displejem, abychom se k ní dostali, musíme odsunout spodní část dolů. Displej je samozřejmě aktivní, 262 tisíc barev zobrazí na ploše 35x41 mm a rozlišení 352x416 – díky těmto parametrům je displej velmi jemný. Snad jedinou nevýhodou je, že není dotykový. S touto vlastností se však setkáme jen u konkurenčních smartphonů Sony Ericssonu.

Nokia N80 - Hyper recenze, fotka

V pravém horním rohu je umístěna kamerka pro videohovory v sítích UMTS. Hlavní ovládací prvek, totiž čtyřsměrná ovládací klávesa s potvrzovacím středem, je s dalšími ovládacími prvky umístěna na předním dílu. Alfanumerická klávesnice obsadila spodní díl.Na pravém boku přístroje je umístěna krytka slotu paměťových karet formátu miniSD. V základní balení je umístěna karta o 128MB velikosti. Na levém boku se nachází stříbrné tlačítko pro spuštění fotoaparátu, jehož čočka je kryta v zadním krytu. Je dosti nápadná, za což může absence krytky. Čočka umí pořizovat fotografie v rozlišení 2048x1536, v horších světelných podmínkách je nutnost použít přisvětlovací diodu, naopak při focení miniaturních objektů lze manuálně přepnout na makro režim.

Na svrchní straně našlo své umístění vypínací tlačítko a okénko infraportu, na opačném pólu je umístěn konektor Pop-port a konektor pro nabíječku. Přímo v balení, spolu s telefonem, nalezneme USB datový kabel, které může sloužit k pohodlnému přenášení souborů. Díky podpoře USB Mass Storage není problém přenášet do telefonu větší objem souborů – například hudby. Samotný hudební přehrávač je zpracován velmi dobře, hudba může hrát na pozadí, zvuk lze zkrášlit nastavením ekvalizéru. Hudba je přehrávána do hlasitého reproduktoru nebo do dodávaných „pecek,“ chcete-li k telefonu připojit vaše sluchátka, můžete tak učinit díky redukci na jack. Rádio je v telefonu integrováno bez podpory RDS. Mimo IrDA a kabelu lze s okolím komunikovat díky bluetooth.

Nokia N80 - Hyper recenze, fotka

K přístupu na internet používá Nokia N80 UMTS, EDGE nebo GPRS. Neztratí se ani v místech pokrytých signálem Wi-Fi. Organizační funkce jsou na dobré úrovni, chybí jen opakovaný budík nebo stopky, bez kterých se asi většina uživatelů bez problému obejde. Telefonní seznam není omezen, vícepoložkové kontakty se ukládají do sdílené interní paměti (47 MB). K jednomu z nich můžeme přidat více než 40 typů položek. Pro zprávy platí totéž co pro kontakty. Taktéž využívají kapacitu sdílené paměti. Přístroj si poradí se zprávami typu SMS, MMS i s e-maily. K tomu poslouží popracovaný e-mailový klient, kterému přílohy nedělají žádný problém. Navíc podporuje protokoly POP3 a IMAP4.

Baterie Li-Ion s kapacitou 860 mAh pohání tento smartphone s operačním systémem Symbian Series 60. V pohotovostním stavu je na displeji zobrazen tzv. „pohotovostní režim,“ což je zobrazení a přístup k nejdůležitějším údajům a funkcím. Hlavní nabídku lze zobrazit jako seznam nebo jako matici dvanácti ikon. Toto nastavení platí i pro podsložky, podúrovně jsou již textové. Vzhled menu je možno barevně upravit pomocí motivů – v nastavení je jich celkem pět.

Nokia N80 - Hyper recenze, fotka

Celkovou specifikaci přístroje navíc dolaďuje fakt, že je schopen plně pracovat i na amerických sítích (pásma GSM 850/1900). Co dodat? Nesmíme zapomenout na podporu Java her, samozřejmě lze také používat hry pro platformu Symbian. V základním balení spolu s tímto chytrým telefonem obdržíte mimo USB kabelu, nabíječky a handsfree také CD se softwarem, poutko nebo již zmíněnou paměťovou kartu.

Nokia N80 je určena pro technoidy a pracovně zaměřené obyvatelstvo. Její cena však není zanedbatelná, jedná se o více než 13 tisíc. Za tuto částku umí kvalitně fotit (díky makru i texty), umí organizovat váš čas, umí vás zabavit na krátkou i delší dobu, umí psát e-maily i „obyčejné zprávy“ a světe div se, dokáže i volat.

Nokia N80 - Hyper recenze, fotka

Klady:

  • operační systém Symbian S60
  • 3 Mpix fotoaparát
  • podpora UMTS, EDGE a Wi-Fi
  • výborný displej

Zápory:

  • rádio bez RDS
  • chybí krytka čočky fotoaparátu
  • větší rozměry i váha
  • chybí opakovaný budík

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 47

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nokia N80 - Hyper recenze


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.