Přeposlat Motorola V635 - Hyper recenze

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Motorola V635 - Hyper recenze

21.02.2007 | Martin Chroust | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Model V635 byl prvním telefonem Motoroly, který má ve své specifikaci megapixelový fotoaparát. Jedná se o přístroj véčkového typu s neintegrovanou anténou. I když je po funkční stránce téměř shodný s modelem V600, stojí za to si...

Model V635 byl prvním telefonem Motoroly, který má ve své specifikaci megapixelový fotoaparát. Jedná se o přístroj véčkového typu s neintegrovanou anténou. I když je po funkční stránce téměř shodný s modelem V600, stojí za to si o něm sdělit více informaci.

Motorola V635 má v zavřeném stavu rozměry 89x49x26 mm, váha telefonu je díky hliníkovým krytům poněkud vyšší – 124 gramů. Dostupná je jen v jedné barevné variantě, která kombinuje černé a stříbrné prvky. Na vnější krytu nalezneme logo Motoroly ve stříbrném kruhu. Nad ním je umístěn pasivní externí displej, který zobrazí paletu 4096 barev při rozlišení 96x80. Ještě výše je nesymetricky umístěna čočka 1,23 Megapixelového fotoaparátu. Vedle něj našla své umístění a využití také přisvětlovací dioda.

Motorola V635 - Hyper recenze, fotka

Na vrchní hraně jistě upoutá umístění antény, která není integrována. Je rušivým prvkem, který vás bude tlačit při nošení v kapse, škoda že výrobce neuvažoval o tom, že ji integruje do těla telefonu. Na zadním krytu si můžeme povšimnout loga M, reproduktoru nebo záslepky konektoru pro externí anténu. Pod zadním hliníkovým krytem se ukrývá Li-Ion baterie s kapacitou 780mAh a také slot pro SIM kartu. Na spodní hraně nalezneme systémový konektor.

Po otevření na nás vykoukne barevný displej, který je o poznání kvalitnější. Zobrazí až 262 tisíc barev a jeho rozlišení činí 176x220 bodů. Navíc je aktivní, takže se čtením zpráv na sluníčku nebude problém. Na druhý díl byly umístěna všechny ovládací prvky, včetně alfanumerické klávesnice. To, co bude převážně sloužit k ovládání, je pětisměrná klávesa s potvrzovacím středem. Bude doplněna trojicí funkčních kláves, klávesami se sluchátky a tlačítkem pro přístup k wapu a do menu fotoaparátu.

Vzhled hlavnímu menu je plně na uživateli – může být maticové nebo jako seznam. Hlavní ovládací klávesa jsem přiřazeny zkratky pro rychlé vyvolání čtyř funkcí. Telefonní seznam pojme až 1 000 kontaktů, ke každému umožní přiřadit pět různých položek a sedm čísel. Vyhledávání probíhá postupným psaním hledaného jména, zobrazí se zároveň kontakty v telefonu i na SIM kartě. Kontakty lze třídit do skupin nebo každému přiřadit různou vyzváněcí melodii. Hovory lze také nahrávat a to maximálně po dobu 60 sekund.

Motorola V635 - Hyper recenze, fotka

Přijaté zprávy se budou ukládat do interní paměti o velikosti 6 MB. Další zprávy lze samozřejmě uložit na kartu SIM. Přístroj si poradí se zprávami všeho typu – mimo textové a multimediální umí pracovat i s e-maily. Při psaní lze využít slovníku iTap, který však píše s diakritikou a zkracuje zprávy na sedmdesát znaků. Píšete-li dlouhé zprávy, jste omezeni maximální velikostí tří klasických zpráv (480 znaků). Maximální velikost odesílané multimediální zprávy nesmí překročit 300 kB, v těchto zprávách je dovoleno mimo textu odesílat obrázky, melodie nebo natočená videa. Mexapixelový fotoaparát totiž umí natáčet videosekvence v maximální rozlišení 176x144 obrazových bodů. E-mailový klient si poradí s protokoly IMAP4 a POP3, nabízí mnoho uživatelských nastavení a poradí si i s běžnými přílohami.

Do kalendáře lze vkládat opakované události, jejichž kapacita je omezena jen kapacitou vnitřní paměti. Mezi další organizační funkce spadají upomínky, kalkulačka nebo převodník jednotek. Pro přístup na wap lze použít i EDGE ve specifikaci 3/1 (třída 4) nebo GPRS třídy 10. V nabídce nechybí ani podpora bezdrátové technologie Bluetooth nebo paměťových karet TransFlash. Slot najdeme netradičně pod odnímatelným předním hliníkovým krytem. V základním balení čeká na uživatele karta s kapacitou 32 MB, další lze samozřejmě dokoupit. Motorola V635 bude funkční i na americkém kontinentě, může za to podora čtyř pásem – GSM 850/900/1800/1900.

Díky podpoře java her vás telefon dokáže zabavit i na dlouhou chvíli,díky paměťovým kartám jej lze použít jako hudební přehrávač. Motorola V635 e véčkový telefon s neobvyklým designem a pokročilými funkcemi, uživatelům se jistě zalíbí EDGE, paměťové karty nebo výborný interní displej.

Motorola V635 - Hyper recenze, fotka

Klady:

  • podpora paměťových karet TransFlash
  • podpora technologie EDGE
  • 1,23 Mpix fotoaparát

Zápory:

  • externí anténa
  • vyšší hmotnost a rozměry přístroje
  • hodilo by se FM rádio

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Motorola V635 - Hyper recenze


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.