Přeposlat Sony Ericsson W710i: Hudebním krokem do světa

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Ericsson W710i: Hudebním krokem do světa

01.02.2007 | Oldřich Mládek | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Sony Ericsson W710i je nejvybavenější véčkový walkman mobil, který se prodává na našem trhu. Kromě běžných funkcí, které známe z jiných modelů, přináší také jednu zajímavou novinku.

Sony Ericsson W710i je nejvybavenější véčkový walkman mobil, který se prodává na našem trhu. Kromě běžných funkcí, které známe z jiných modelů, přináší také jednu zajímavou novinku.

Sony Ericsson dlouhou dobu opomíjel véčkovou konstrukci telefonů. V poslední době však se snaží dohnat vše zmeškané a tak tu máme další model této populární konstrukce. Navíc se jedná o mobilní Walkman, což jeho atraktivitu ještě zvyšuje. V prodeji bude ve dvou barevných provedeních, Performance Graphite(do šeda) a Hatha Violet(fialová verze).

Sony Ericsson W710i: Hudebním krokem do světa, fotka

Rozevřený telefon

K dispozici jsem měl nefinální kousek a i ten měl velice pevnou konstrukci, nikde nic neskřípalo, horní křídlo s displejem mělo pouze minimální vůli. A drsné používání na tomto telefonu bylo opravdu znát. Velice potěší ovládání Walkman funkcí na přední straně kolem vnějšího displeje. Pokud nosíte telefon na krku, ovládání máte vždy po ruce. Pro uchycení na paži to platí taktéž. Tlačítka jsou gumová, nedochází k samovolnému zmáčknutí například v kapse kalhot. Navíc na pravé straně se nachází manuální zámek klávesnice, k nechtěnému ovládání přehrávače tedy nemůže dojít.

Veškeré potřebné informace v zavřeném stavu zjistíte z velkého vnějšího displeje. Ten je černobílý (čtyři odstíny šedi), podsvícený do oranžova. Možná si řeknete, že je to zpátečnický krok. Opak je pravdou, má to samá pozitiva. Na displej se vejde opravdu mnoho informací o stavu signálu, baterie, přijatých zprávách, zmeškaných hovorech, čas, datum, informace z krokoměru a další. Navíc je perfektně čitelný za jakýchkoliv situací i na přímém slunečním světle. Použití tohoto displeje má ještě příznivý vliv na cenu telefonu. Barevný by o několik set korun konečnou cenu jistě zvýšil. A použitelnost by nebyla tak dobrá.

Sony Ericsson W710i: Hudebním krokem do světa, fotka

Telefon v zavřeném a otevřeném stavu

Po rozevření telefonu budete potěšeni. Klávesnice nejen dobře vypadá, ale také je výborně použitelná. Je sice zapuštěná do těla přístroje, střed tlačítka je však vyšší, tvoří takové kopečky. Psaní je pohodlné, rychlé bez překlepů. Ovládací kříž i okolní funkční tlačítka jsou stejně dobře použitelná. Je opravdu radost pracovat s takovou klávesnicí.

Telefony řady Walkman jsou především určeny k přehrávání hudby. Díky tomu v balení nalezneme lepší výbavu než tomu je u jiných modelů výrobce. S W710i dostanete paměťovou kartu MS M2 512 MB, kvalitní sluchátka HPM-65 pro poslech i v pohybu, USB datový kabel, nabíječku CST-61 a CD se softwarem. Jak jsem na začátku nakousnul, hudební přehrávač lze rychle a pohodlně ovládat i při zavřeném telefonu. Walkman přehrávač bude v telefonu již ve verzi 2, která podporuje zobrazení bookletu (přebal CD), přehlednější zobrazení informací z ID3tagu. Poslouchat lze i přes Bluetooth Stereo sluchátka. Profil A2DP je podporován.

Sony Ericsson W710i: Hudebním krokem do světa, fotka

Detail fotoaparátu

Zajímavou funkcí je Track ID, která byla poprvé použita u W850i. Pokud slyšíte nějakou hudbu, stačí pomocí této funkce nahrát krátký úryvek a počkat si na rozpoznání v databázi na internetu. U zahraniční tvorby byla pravděpodobnost 100%, české a slovenské skladby však většinou rozpoznány nebyly. Tuto funkci můžete využít i při přehrávání vestavěného rádia v telefonu.

Tím jsem nakousnul také poslech oblíbených stanic. Rádio je kromě funkce Track ID totožné s ostatními modely, které jej nabízí. Funkce RDS tedy nechybí.

Novinkou je krokoměr. U Sony Ericssonu použit vůbec poprvé. V telefonu je několik Java aplikací které tuto funkci podporují, používat lze samozřejmě i bez nich. Jak na vnějším tak vnitřním displeji se zobrazí počet ujitých kroků. Tuto funkci budete používat spíše pro zpestření všedního života s telefonem.

Sony Ericsson W710i: Hudebním krokem do světa, fotka

K Walkmanu patří reproduktory

Pracovní funkce mají téměř všechny Sony Ericssony shodné. Adresář pojme 1 000 kontaktů, avšak maximálně 2 500 čísel. Toto omezení jistě většině uživatelů nebude vadit. Ke kontaktu samotnému lze přiřadit mnoho položek, nově však také video pro vyzvánění příchozího hovoru.

Zprávy jsou v telefonu zastoupeny všemi druhy, tedy SMS, EMS, MMS, e-mail a dokonce i Push e-mail. Žádné jiné novinky se nekonají, není již moc co vylepšovat. Z ostatních funkcí je zahrnuto vše známé: kalendář, úkolovník, paměť na kódy, stopky, odpočítávání času a jednoduchý poznámkový blok. Java v telefonu je ve verzi 2.0 a lze minimalizovat i několik aplikací a pohodlně mezi nimi přepínat. Toto je poprvé použito u modelu K800i.

Sony Ericsson W710i: Hudebním krokem do světa, fotka

Možnosti datového propojení jsou opět o něco bohatší. Na krátké vzdálenosti poslouží Bluetooth či ještě mnohdy používaný infraport a taktéž USB kabel. Bluetooth ve specifikaci 2.0, navíc s podporou profilu A2DP pro připojení Bluetooth sluchátek. Dále podporuje profil PAN pro připojení telefonu k internetu přes vaše domácí připojení. Pomocí USB kabelu lze připojit k PC a to bez nutnosti instalace ovladačů stažených z internetu. Je tu použito Mass Storage.

Pro připojení vzdálenější tu máme klasické vytáčené spojení, které snad již nikdo nevyužívá, vylepšené taktéž o HSCSD. Z paketových technologií je zastoupeno GPRS v konfiguraci 4+2 timesloty a taktéž EDGE ve stejné konfiguraci.

Sony Ericsson W710i: Hudebním krokem do světa, fotka

Zadní strana telefonu

Klady:

  • pevná konstrukce
  • kvalitní displeje
  • mechanický zámek telefonu
  • krokoměr
  • kvalitní hudební přehrávač

Zápory:

  • chybí autofokus a makro u integrovaného foťáku
  • při kopírování dat nefunkční telefonní část
  • nepříliš kvalitní internetový prohlížeč

Sony Ericsson W710i: Hudebním krokem do světa, fotka

Sony Ericsson W710i je dobře funkčně vybavený telefon, který překvapí některými nadstandardními funkcemi. Poskytne vylepšený přehrávač, zajímavou a použitelnou funkci Track ID, rádio s RDS, 512MB kartu i kvalitní sluchátka. Jako telefon překvapí možností minimalizace aplikací (nejen Javových) obdobně jako tomu je u smartphonů. 1 000 kontaktů taktéž postačí většině uživatelů. Paměť na SMS již není omezena, záleží pouze na volné celkové paměti telefonu. Při použití jako fotoaparát trochu zamrzí absence autofocusu, i tak jsou výsledné fotografie použitelné.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 30

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Sony Ericsson W710i: Hudebním krokem do světa


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.