Přeposlat Sony Ericsson W850i : Vysouvací hudebně laděný kvádřík

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Ericsson W850i : Vysouvací hudebně laděný kvádřík

02.02.2007 | Martin Vagner | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Sony Ericsson nasadil s hudebními telefony vysokou laťku. Používá k tomu protřelé označení Walkman, které je dobře známé z dob dřívějších. Když k tomu všemu přidáme i vysouvací mechanismus, kvalitní displej, tak se nám tu narodila nová perla...

Sony Ericsson nasadil s hudebními telefony vysokou laťku. Používá k tomu protřelé označení Walkman, které je dobře známé z dob dřívějších. Když k tomu všemu přidáme i vysouvací mechanismus, kvalitní displej, tak se nám tu narodila nová perla s označením W850i.

Logo Walkman ve spojení se Sony Ericsson se na světových trzích dobře zabydlelo. Kultovní modely W800i, W900i nebo W810i zná téměř každý, nyní se na ně pokouší navázat novinka s označením W850i.

Sony Ericsson W850i : Vysouvací hudebně laděný kvádřík, fotka

Barevné varianty

Jak jsme si již zvykli tak Sony Ericsson stále neumí efektivně pracovat s daty EDGE a UMTS. A tak stejně jako u modelu K790i a K800i se v prodeji setkáte s modely W850i, který podporuje sítě třetí generace a W830i, který je vybaven technologií EDGE. Oba modely jsou jinak naprosto identické, tak prosím berte naši recenzi společně pro oba modely.

Nový Walkman udivuje především svým výsuvným mechanismem, který je u Sony Ericsson naprostou novinkou. Doposud jsme byli zvyklí spíše na modely s konstrukcí otočnou(W550i, W900i). Osobně hodnotím vysouvací mechanismus jako pohodlnější.

Mechanika odsunu obou dílů je na výborné úrovni. Stačí vyvinout menší tlak a pružina již sama dopomůže k otevření telefonu. Trošku sice zamrzí mírná vůle u obou dílů, ale ta se zatím po dobu používání nezvětšuje.

Při pohledu na telefon vás asi nejvíce upoutá velký jemný displej. Jde o stejnou verzi jakou známe ze Sony Ericsson K800i, tedy o rozlišení 240x320 bodů při dodržení 265 tisíc zobrazovaných barev. Displej je opravdu kvalitní a hlavně i dobře čitelný na slunci. Pod ním najdeme standardní porci funkčních kláves. Hlavním prvkem je objemný kurzorový kříž, který se však dost dobře neovládá. Jde vlastně o středové tlačítko se čtyřmi mikrospínači, které jsou ukryty pod tenkou vrstvu plastu, kterou musíte promáčknout s využitím větší síly. V těchto místech navíc najdete malé průsvitné body, které spolu s podélným tlačítkem dokáží problikávat do rytmu hudby, aby ještě více zvýraznili hudební zařízení. Na obou stranách okolo ovládacího kříže najdeme šest funkčních kláves. Dvě velké kulaté klávesy plní povely, které se zobrazují na displeji, ty čtyři malé jsou také dobře známé. Tlačítko s obrácenou šipkou vás vrací v menu zpět, klávesa C smaže vše co smáznout lze a poslední dvě slouží ke spuštění internetového prohlížeče Netfront a také Menu činností.

Sony Ericsson W850i : Vysouvací hudebně laděný kvádřík, fotka

Zavřený telefon

Číselná klávesnice je spojena do tří oválků po čtyřech klávesách, již po prvních dotycích je patrné, že tlačítka se budou pohodlně ovládat. Na bocích telefonu je pusto a prázdno. Jedinými prvky jsou klávesy na ovládání hlasitosti, které jsou mírně zapuštěné.

Zadní partie telefonu jsou velmi zajímavé. Plast je zajímavě prolisován, což lahodí každému oku. Vršek si zabrala čočka dvoumegapixelového fotoaparátu, která je však mírně zapuštěna do těla telefonu, což v sobě nese nevýhodu v podobě pravidelného znečistění. Vedle najdeme také přisvětlovací diodu a externí reproduktor. Sony Ericsson W850i je osazen baterií Li-Pol o kapacitě 950 mAh, což dodá telefonu energii zhruba na 2-3 dny.

Jak již známe z předešlých modelů Sony Ericsson, tak i zde výrobce uvolnil zajímavý režim letadlo, který umožňuje používat telefon i bez přihlášení k síti. Bohužel je k tomu stále potřeba mít vloženou SIM kartu, i když ta vlastně nebude funkční.

Základní struktura pohotovostního režimu nedoznala žádných výrazných změn. Informace o operátoru, síle signálu, baterii jsou stále na stejných místech. Digitální hodiny lze nyní zvětšit do pozadí a je fajn, že ponořením do nabídky telefonu se automaticky přesunou do horní lišty. Menu telefonu je také stejné, nicméně změnou defaultního schémátka lze měnit i samotné ikonky či jejich rozmístění.

Sony Ericsson W850i : Vysouvací hudebně laděný kvádřík, fotka

Detail čelní strany

Telefonní seznam pojme až tisíc vícepoložkových záznamů s omezením na 2 500 čísel. Ke kontaktu tak lze uložit až čtyři různá čísla, poznámku, samostatnou melodii, e-mail či rovnou webovou stránku či den narozenin. Jako každý Sony Ericsson, tak i tento Walkman řadí kontakty začínající diakritikou na konec seznamu.

Paměť na zprávy všeho druhu je nyní sdílená, takže se vám do telefonu vejde tolik zpráv kolik je místa v paměti telefonu. Textové zprávy lze tvořit s pomocí slovníku T9 a není problém napsat dlouhou zprávu. Zajímavostí je možnost převedení rozepsané zprávy na multimediální. Ty jsou omezeny velikostí 300 kb, což je již příjemnější číslo. Editor MMS zpráv doznal zajímavých změn. Nyní lze vybírat položky rovnou ze spodní lišty, která vám nabízí přístup k nejdůležitějším nabídkám.

E-mailový klient je stejný jak u starších modelů, lze pracovat s více účty, nechybí podpora příloh či upozornění samostatnou melodií. Novinkou je RSS čtečka, která je přímo integrována do menu zpráv.

Sony Ericsson W850i : Vysouvací hudebně laděný kvádřík, fotka

S přídavnými reproduktory

Walkman W850i je i zábavný telefon, tak nechybí jednoduché programy na úpravu videa, fotek a hudby. V nabídce také najdeme rovnou tři hry: Juiced, QuadraPop a Treasure Towers. Hlavní výhodou u nových Sony Ericssonů je propracovaný multitasking. Lze tak mít na pozadí spuštěných více Java aplikací. Ty se všechny sdružují do Menu činností, které lze vyvolat samostatnou klávesou. Zde si můžete nadefinovat vlastní zkratky či rovnou přečíst zprávy.

Asi největší novinkou modelu W850i je jeho nový propracovanější hudební přehrávač Walkman. Nabízí povedenější uživatelské prostředí s možností zobrazení obrázku alba. Telefon automaticky rozřadí skladby dle ID tagů. Díky kartě Memory Stisk Duo o velikosti 1 GB lze opravdu slušně využít telefon k poslechu hudby. Přenos souborů je navíc jednodušší díky podpoře Mass Storage. Další zajímavostí nového Walkmanu je funkce rozeznávání muziky Track ID, který odešle krátký vámi nahraný klip na speciální server, který prozradí autora a název skladby. Hudebnímu telefonu nesmí chybět rádio, zde opět s podporou funkce RDS.

Z datových funkcí si musíme vystačit s GPRS a novějším UMTS(u modelu W830i naopak EDGE). Soubory do telefonu lze dostat i pomocí infraportu či Bluetooth. U něj nechybí podpora profilu A2DP.

Sony Ericsson W850i : Vysouvací hudebně laděný kvádřík, fotka

Zadní strana obou barevných variant

Jak jsme se již zmínili tak hudba brzdí možnosti integrovaného fotoaparátu. Zde tedy najdeme dvoumegapixelové rozlišení bez Autofokusu a makra. Z organizačních funkcí je zajímavý propracovaný budík, kalendář s možností opakování. Internetový prohlížeč Netfront nabízí již lepší možnosti než dříve, nicméně multitasking nesdílí, což je škoda.

Závěr

Sony Ericsson W850i je vynikající hudební telefon se spoustou dalších doplňkových funkcí. Pokud je právě hudba to co preferujete, tak jej asi upřednostníte před kolegou K800i, který se více tlačí do fotografování.

Sony Ericsson W850i : Vysouvací hudebně laděný kvádřík, fotka

Pohledy z různých úhlů

Klady:

  • vynikající hudební přehrávač
  • karta o velikosti 1 GB v balení
  • kvalitní sluchátka
  • velmi slušný a přehledný displej

Zápory:

  • ne příliš pohodlný kurzorový kříž
  • chybí EDGE(u modelu W850i), chybí UMTS(u W830i)
  • u fotoaparátu chybí autofokus a makro

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 28

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Sony Ericsson W850i : Vysouvací hudebně laděný kvádřík


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.