Přeposlat Nokia E50 - Hyper recenze

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nokia E50 - Hyper recenze

29.01.2007 | Martin Chroust | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Nokia E50 je telefon určeným výhradně pro práci. Tedy spíše chytrým telefonem, v této Nokii totiž naleznete operační systém Symbian series 60.

Nokia E50 je telefon určeným výhradně pro práci. Tedy spíše chytrým telefonem, v této Nokii totiž naleznete operační systém Symbian series 60. Nabídku pracovních funkcí a konzervativního designu doplňuje také megapixelový fotoaparát a slušná nabídka funkcí. Plusem je také to, že si můžete koupit i variantu bez fotoaparátu, Nokia tak myslí na ty, kteří nemohou v práci používat telefon s fotoaparátem

Nokia E50 - Hyper recenze, fotka

Nokia E50 je rovnoměrný kvádřík s rozměry 113x43x16 mm, v kapse u kalhot vás bude tížit svými stočtyřmi gramy. K dostání je ve dvou barevných variantách: bílé a černé, vždy v kombinaci se stříbrnou. Velkou část přední strany zabírá displej. Jeho rozměry činí 31x41 mm, využívá QVGA rozlišení (240x320 pix) a zobrazuje až 262 tisíc barev. Displej je aktivní, takže, na sluníčku jej bez problému přečtete. Pod displejem je vyhrazeno místo na ovládací prvky. Najdeme zde dvě kontextové klávesy, klávesy pro přijmutí a ukončení hovoru, klávesu C a také klávesu s tužkou. Touto klávesou je možno kopírovat text nebo přepínat mezi režimy psaní. Alfanumerická klávesnice je v jednom bloku, klávesy mají uprostřed vyvýšení čímž je určen znatelný přechod mezi tlačítky. Na spodní hraně nalezneme klasický konektor Pop Port. Na levém boku telefonu neobjevíme mimo infraportu nic zajímavého, ale opak je pravdou. Odejmeme-li zadní kryt, tak na vás vykoukne slot pro paměťové karty MicroSD, které doplňují interní paměť o velikosti 70 MB.

O přijaté zprávě či zmeškaném volání se dozvíte díky blikající diodě okolo hlavního ovládacího prvku – joysticku. Telefon pracuje v operačním Systému Symbian 9.1 Series 60 3rd Edition, majitelé aplikací pro starší verze Symbianu budou muset zakoupit verze nové. Nový operační systém je totiž nekompatibilní se staršími aplikacemi. Telefon je určen pro pracovní využití, takže nesmíme zapomenout na podporu e-mailu ani webového prohlížeče. K internetu se lze bezdrátově připojit pomocí EDGE či GPRS (třídy 10) nebo pomocí HSCSD (s teoretickou rychlostí 43,2 kbps). Kancelářské aplikace jsou opravdu na velmi dobré úrovni, v telefonu nalezneme kalendář, úkoly i budík (bohužel, jen jednoduchý bez možnosti nastavení opakování), dále zde najdeme balík aplikací Quickoffice pro tvorbu dokumentů ve formátech *.doc a *.xls a mnoho dalšího. Pro dekomprimaci souborů se bude hodit aplikace Zip manager.

Nokia E50 - Hyper recenze, fotka

Telefon podporuje vyzvánění až čtyřicetiosmihlasých polyfonních melodií. Lze přehrávat také soubory ve formátu Mp3 či AAC. Nokii E50 lze využít také jako přehrávač hudebních souborů a to díky podpoře již zmíněných paměťových karet. Chcete-li si krátit čas, můžete využít videopřehrávač nebo Java hry, v telefonu však žádné nenajdete – musíte si je dohrát, ať již přes datový kabel, infraport nebo Bluetooth. 1,3 megapixelový fotoaparát je krytý sklíčkem krytu a tak nehrozí možnost jeho poškrábání, s Nokií E50 můžete natáčet také video. Existuje také varianta bez fotoaparátu pro ty, kteří ve svém povolání nemohou využívat mobilní telefony s fotoaparátem, které jsou potenciální hrozbou pro vynášení informací.

Zprávy mohou být u tohoto modelu trojího typu – SMS, MMS a e-mail. E-mailové zprávy mohou být stahovány celé nebo jen s náhledy, samozřejmostí je práce s přílohami (soubory kancelářských aplikací, *.zip a *.pdf soubory) a práce i IMAP4 a POP3 klienty. Psát je možno i se slovníkem T9, ale jeho diakritika není před odesláním ořezána a tak zkracuje zprávu na 70 znaků. Maximální délka jedné dlouho SMS zprávy činí 1600 znaků (10 zpráv).

Nokia E50 je stylovým telefonem s operačním systémem a příznivou cenou, někomu možná bude vadit přílišně seskupení malých kláves okolo joysticku (zvlášť klávesa C a klávesa s tužkou). Také zamrzí absence opakovaného budíku, který zvládají í „hloupé“ telefony bez operačního systému. Své klady bude přístroj hledat v klasickém designu, netrpícím žádnými designovými výstřelky nebo kupříkladu podporou USB Mass Storage. Nokia E50 vypadá jako standardní telefon, ale neberme ji tak, je o mnoho chytřejší.

Nokia E50 - Hyper recenze, fotka

Klady:

  • možnost volby verze bez fotoaparátu
  • operační systém Symbian series 60
  • konzervativní design
  • podpora USB Mass Storage

Zápory:

  • malé ovládací klávesy
  • pouze jednoduchý budík
Související odkazy a zdroje informací

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 47

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nokia E50 - Hyper recenze


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.