Přeposlat Kyocera Event

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kyocera Event

04.04.2013 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Chytrý telefon Kyocera Event podporuje pouze 3G a je v podstatě identická s modelem Kyocera Hydro, na rozdíl od něj ale není voděvzdorná. Přesto se zdá být výhodnou koupí, a to zejména díky své velmi nízké ceně, kvalitnímu fotoaparátu a operačnímu systému Android 4.0. Ačkoliv zde nemůžete očekávat bleskovou rychlost přenosu dat ani ohromně rychlý procesor, jako levný smartphone je Event skvělou volbou. Pojďme si ho tedy představit blíže.

Kyocera Event

Kyocera Event je poměrně kompaktní přístroj, který je při hmotnosti 105 gramů velmi lehký a dobře se drží v ruce. Se svou celoplastovou stavbou sice nepůsobí vyloženě luxusním dojmem, hrany tohoto černého přístroje jsou však elegantně zaoblené. Kyocera Event měří 114 x 61 x 11,7 milimetru, díky čemuž se snadno vejde i do přední kapsy riflí. Na levém boku se nachází ovladač hlasitosti, na horním okraji pak 3,5 mm vstup pro sluchátka a Micro-USB port, pravá strana zase patří hlavnímu vypínači. Na zadní straně je umístěn fotoaparát a blesk. Zadní panel je možné za pomoci speciálního nástroje odklopit a dostat se tak ke slotu pro paměťové karty microSD (maximální kapacita karty je 32 GB). Bohužel je však nutné nejdříve vyndat baterii, než se ke zdířce dostanete.

 

Kyocera Event

 

HVGA displej má délku úhlopříčky odpovídajících 3,5 palce (8,9 cm) a skromnější rozlišení 480 x 320 pixelů. Dotyková odpověď displeje je vcelku pohotová, ale problémy nastávají při složitějších úkonech (například poklepání na kolonku s URL při prohlížení webu nebo psaní). Často jsou tyto poklepy zaregistrovány nepřesně, mnohdy je třeba zopakovat úkon nebo poklepat na kýžené místo vícekrát. Operačním systémem je Android 4.0.4 (Ice Cream Sandwich), nabízející množství aplikací od Googlu (Chrome, GMail, Mapy apod.). Nechybí ale ani standardní aplikace typu kalkulačky, budíku, stopek, kalendáře, zpravodajství apod. Event disponuje 4GB volné vnitřní paměti a podporou Bluetooth 2.1.

 

Kyocera Event

 

Kamera má rozlišení skromných 3,2 megapixelu, kupodivu ale nabízí vysokou obrazovou kvalitu snímků. Máte s ní k dispozici také blesk, digitální zoom, pět druhů vyvážení bílé, šest scénických režimů, doplnění geografické polohy, pět různých velikostí snímků (od 480 x 320 až po 2048 x 1536), trojí kvalitu snímků, pět barevných efektů, trojí nastavení expozice a šest úrovní ISO. Video lze natáčet ve dvou režimech (MMS nebo Dlouhé video; první je limitováno maximální celkovou délkou 30 sekund), zahrnuje kontinuální blesk, vyvážení bílé, doplnění zeměpisné polohy, barevné efekty nebo třeba čtyři různé úrovně kvality (od 320 x 240 po 800 x 480 pixelů). Jak už bylo uvedeno, v poměru k nízké ceně tohoto přístroje poskytuje kamera velmi slušnou kvalitu pořízených snímků i videozáznamů. Velký význam má samozřejmě zejména dobré nasvícení, protože v případě horších světelných podmínek se kvalita snímků výrazně zhoršuje. Videozáznam je také obrazově kvalitní a objekty v centru dění stále zůstávají správně zaostřené, pouze zvuková stopa je poněkud nedokonalá (zvuk je slabý a mírně deformovaný).

 

Kyocera Event

 

Hlasová kvalita hovoru je ovšem výborná. Zejména příchozí hovor zní hlasitě, čistě a bez nepříjemných zvuků na pozadí. Procesor Qualcomm MSM 8655 s taktovací rychlostí 1 GHz je plně dostačující a dobře zvládá všechny požadavky na něj kladené. Běžné úkony, jakým je přepnutí do hlavního menu nebo zapnutí hry či aplikace tedy probíhají rychle a hladce. V průměru trvá asi 40 vteřin, než tento mobilní přístroj vypnete a ihned znovu zapnete, zapnutí kamery pak trvá v průměru 2,1 vteřiny. Baterie s kapacitou 1500 mAh postačí k 8 hodinám a 40 minutám kontinuálního hovoru, což je mírně nadprůměrný výsledek. Závěrem lze tedy konstatovat, že Kyocera Event je podařený smartphone nižší kategorie, který uspokojí každého méně i středně náročného uživatele, zejména pak ale všechny, kteří hledají velmi slušnou kvalitu za nízkou cenu.

Kyocera Event

Základní údaje:

Rozměry: 114 x 61 x 11,7 milimetru

Hmotnost: 105 gramů

Velikost displeje: 3,5 palce (8,9 cm)

Rozlišení displeje: 480 x 320 pixelů

Procesor: Qualcomm Snapdragon S2 MSM8655, jednojádrový s 1 GHz

Operační systém: Android 4.0.4 (Ice Cream Sandwich)

Rozlišení fotoaparátu: 3,2 megapixelu

Výdrž baterie: Přes 8,5 hodiny nepřetržitého hovoru

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Kyocera Event


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.