Přeposlat Samsung Chrono 2

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung Chrono 2

28.03.2013 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Samsung v současnosti ohromuje novým smartphonem Galaxy S IV, ne každý ale potřebuje tak vysokou kvalitu. Požadavkům podstatně méně náročných uživatelů se proto korejská společnost snaží vyhovět modely nižší kategorie, mezi něž patří také Chrono 2. Tento rozevírací mobil nabízí dobrou hlasovou kvalitu hovoru a poměrně zdařilý přehrávač hudby. Na druhou stranu ale nedisponuje vůbec žádnou podporou videa, má velmi slabý fotoaparát a nepříliš povedenou klávesnici. Doporučit tento jednoduchý mobil lze pouze nenáročným uživatelům, kteří chtějí levný telefon zejména na časté volání. V jiném případě určitě najdete lepší konkurenci.

Samsung Chrono 2

Rozměry tohoto malého přístroje činí pouze 96 x 48 x 19 milimetrů, hmotnost pak nepřesahuje 102 gramů. Velmi skladný mobil má prakticky stejný „véčkový“ design, jaký známe už dlouhá léta, v tomto případě je ale na pohled velmi kvalitně stavěný. Povrch tvoří kvalitní lesklý plast černé barvy, zadní strana vykazuje dobře uchopitelný texturovaný vzor. Zbytek povrchu (včetně vnitřních částí) je tvořen stejným typem materiálu, ovšem v barvě kovově rudé. Na levé straně přístroje nalezneme dvě tlačítka pro ovládání hlasitosti, napravo pak pro ovládání fotoaparátu. Nad tímto ovládacím prvkem se nachází standardní 3,5 mm vstup pro stereofonní sluchátka.

 

Samsung Chrono 2

 

Vnější displej má délku úhlopříčky 1,3 palce (3,3 cm) a rozlišení 128 x 128 pixelů. Displej zobrazuje údaje o aktuálním čase, datu, síti, signálu a stavu baterie. Bohužel se však údaje objevují jen krátce po zavření mobilu, bez možnosti zobrazit je průběžně. Rozevírací mechanismus se otevírá hezky jemně, tělo telefonu je ale příliš oblé a kluzké pro otevírání pouze jednou rukou. Vnitřní LCD displej má úhlopříčku 2,2 palce (5,6 cm) a rozlišení 320 x 240 pixelů. Při maximálním nastavení jasnosti vypadá docela pěkně, ale pozorovací úhly jsou extrémně úzké; v podstatě je na displej efektivně vidět jen při pohledu zpříma. Klávesnice pod displejem sice vykazuje velké klávesy, ale je bohužel příliš jednoduché zmáčknout nechtěně špatnou. Klávesy jsou také příliš ploché, což tento problém ještě umocňuje.

 

Samsung Chrono 2

 

Velkým pozitivem Chrono 2 je naopak dobrá hlasová kvalita hovoru. Dobře pracuje také potlačení hluku na pozadí. Telefon operuje na 2G síti a nedisponuje podporou Wi-Fi. Výdrž baterie je obstojná, blíží se totiž 7 hodinám kontinuálního hovoru. Velkých změn od předchozího modelu nedoznalo uživatelské rozhraní, které stále stojí na hlavním menu s devíti ikonami a několika standardními aplikacemi. Webový prohlížeč Myriad 6.2 je již zastaralý a nepříliš dynamický, což ještě podtrhuje pomalá 2G síť. K dispozici je celkem 40 MB vnitřní paměti (z toho využitelných 33 MB), k tomu lze přidat až 32 GB v rámci karty microSD (slot se nachází pod krytem baterie). Hudba je přehrávána velmi kvalitně, což potěší. Na druhou stranu, video je u tohoto modelu zcela „out“. Nelze jej ani natáčet, ani přehrávat (vzhledem k nízkému rozlišení a dalším specifikacím je to ale možná dobře). Fotoaparát s rozlišením 1,3 megapixelu pořizuje přesně dle očekávání jen velmi slabé fotky, které nemají ani pořádný detail, ani správné vyvážení a sytost barev.

 

Samsung Chrono 2

 

Samsung Chrono 2 je zkrátka dalším z řady jednoduchých telefonů určených zejména k častému volání. Pro tento účel je vybaven vcelku dobře, stejně tak i ke kvalitnímu přehrávání hudby. Všechno ostatní už je ale o poznání slabší. Podpora multimédií, kvalita displeje, rychlost a bohužel i stavba kláves pod displejem jsou na dnešní úroveň již velmi pozadu. Jak již bylo řečeno, méně nároční uživatelé mohou přesto ocenit jeho zmíněné kvality, stejně jako relativně nízkou cenu. Pokud ale (vcelku oprávněně) očekáváte od svého smartphonu více, rozhodně na Chrono 2 nečekejte.

 

Samsung Chrono 2

Základní údaje:

Rozměry: 96 x 48 x 19 milimetrů

Hmotnost: 102 gramů

Úhlopříčka vnějšího displeje: 1,3 palce (3,3 cm)

Rozlišení vnějšího displeje: 128 x 128 pixelů

Úhlopříčka vnitřního displeje: 2,2 palce (5,6 cm)

Rozlišení vnitřního displeje: 320 x 240 pixelů

Volná vnitřní paměť: 40 GB

Rozlišení fotoaparátu: 1,3 megapixelu

Výdrž baterie: 7 hodin kontinuálního hovoru

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung Chrono 2


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.