Přeposlat Alcatel One Touch Premiere

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Alcatel One Touch Premiere

08.02.2013 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Alcatel One Touch Premiere je buď předraženým mobilním telefonem nebo nekvalitním smartphonem, záleží na úhlu pohledu. V každém případě se o něm ale nedá mluvit příliš pozitivně. Jako mobil s důrazem na psaní textových zpráv není vyloženě špatný, coby chytrý telefon však nemá šanci držet krok s většinovou konkurencí. Protože je ale k dostání za cenu běžnou pro smartphony, budeme ho tak posuzovat i v této recenzi. Je to ale předem prohraný boj o úspěch – kromě solidní podpory e-mailu, multimediálních souborů a webového prohlížeče prakticky nevykazuje žádnou přednost. Jeho fyzická klávesnice není příliš povedená, procesor je velmi pomalý a výdrž akumulátoru je značně nízká.

Alcatel One Touch Premiere

One Touch Premiere měří 118 x 58 x 12 milimetrů a dosahuje hmotnosti 121 gramů. Velikostí je tedy příjemný a dobře se drží v ruce. Bohužel je na něm ale vidět důraz na úspornost, a to na úkor kvality. Panel skla nad displejem není dostatečně dobře zasazen do těla přístroje a mírně vystupuje nad okraj okolního plastu. Zadní panel představuje matně modrý hladký plast a přední panel i boky přístroje tvoří leskle černý plastový kryt. Na pravém boku se nachází ovladač hlasitosti, na levém boku hlavní vypínač, a na horním okraji standardní 3,5 mm vstup pro sluchátka. Fyzická klávesnice bohužel také příliš neoslní. Jednotlivé klávesy jsou sice vyrobeny z velmi kvalitního neklouzavého plastu, jsou ale velmi drobné a při psaní na klávesnici často nechtěně mačkáte okolní klávesy. V tomto případě by byla rozhodně lepší obrazovková klávesnice, což je u přístroje s důrazem na psaní textových zpráv na pováženou.

 

Alcatel One Touch Premiere

 

V poměru k velikosti přístroje máte k dispozici velmi malý displej s úhlopříčkou pouhých 2,8 palce (7,1 cm). Při rozlišení mizerných 320 x 240 pixelů pak bohužel text i obraz působí velmi nekvalitně a zrnitě. Celkem šest funkčních kláves pod displejem je navíc příliš natěsnáno a špatně umístěno. Zmíněná čtyřřadá fyzická klávesnice typu QWERTY je pak umístěna pod linií funkčních kláves. 3G přístroj pracuje s podporou 802.11b/g/n Wi-Fi, zvuková kvalita hovoru je poměrně dobrá. Potlačení hluku na pozadí je ale nepříliš efektivní a přístroj nelze použít v hlučnějším venkovním prostředí. Výdrž baterie je bohužel velmi špatná, přičemž horší je snad pouze u předchozího hodnoceného modelu – Alcatel One Touch Shockwave. Jeho výrobní bratránek si vede o něco lépe, přesto překonává jen těsně hranici rovných čtyř hodin doby kontinuálního hovoru. I průměrní konkurenti se dnes přitom blíží až trojnásobku této hodnoty.

 

Alcatel One Touch Premiere

 

Operačním systémem je již zastaralý Android 2.3.5 (Gingerbread), skutečným problémem z hlediska softwaru je ale mnohem spíše minimum aplikací, které jsou k dostání. K dispozici je v podstatě jen několik předinstalovaných aplikací, možnost stahovat další (zejména v rámci Google Play) přístroj Premiere nenabízí. U mobilního telefonu bez vyšších ambicí by to velký problém nepředstavovalo, ale jak už bylo řečeno v úvodu, podle ceny posuzujeme i tento model. A androidový smartphone takřka bez aplikací nebudí právě velkou důvěru. Té pak rozhodně nepřidá ani procesor, kterým je na současné poměry slabý a zastaralý 600 MHz Qualcomm Snapdragon S1 MSM7627. Tento čip byl relevantní již před několika lety, čemuž bohužel plně odpovídá i jeho výkon. Nic na tom nemění ani skutečnost, že nízké rozlišení displeje jeho výkon příliš nezatěžuje. Prakticky všechny prováděné operace pak působí pomalým dojmem, od otevírání těch několika málo aplikací až třeba po přepínání domácích obrazovek.

 

Alcatel One Touch Premiere

 

K dispozici je celkem 159 MB volné vnitřní paměti a k tomu předinstalovaná paměťová karta microSD o kapacitě 2 GB. V tomto ohledu však nelze Premiere nic vytknout. Také paměťové karty SanDisk o 32 nebo 64 GB totiž fungují zcela bez problému. Podporována je také většina formátů multimediálních souborů, video je přehráváno (v rámci možností obstojném) maximálním rozlišení 800 x 480 pixelů. Podpora multimédií je tedy dobrá zejména v porovnání s dalšími mobilními telefony, ale samozřejmě neobstojí při srovnání s kvalitnějšími smartphony. Fotoaparát s rozlišením pouhé 2 megapixely je sice pomalý, ale pořizuje kvalitou vcelku standardní (byť dosti tmavé) snímky. Video je nicméně natáčeno ve velmi slabém rozlišení 352 x 288 pixelů, takže je natolik malé, že ani není příliš dobře vidět. Alespoň v kategorii práce s multimédii si nicméně Premiere nevede vyloženě špatně.

 

Alcatel One Touch Premiere

 

Jak tedy celou recenzi uzavřít? Dá se v podstatě konstatovat, že Premiere by byl velmi solidním a vizuálně i výkonnostně pěkným mobilem (či jednoduchým smartphonem), kdyby byl náležitě zpoplatněn. Ovšem vzhledem k tomu, že jeho cena (v současnosti v rámci amerického operátora U. S. Cellular) odpovídá spíše kvalitním chytrým telefonům, nelze jej příliš vychvalovat. Při srovnání s přístroji typu Samsung Galaxy S III prostě nemá nejmenší šanci. Jeho malý displej má slabé rozlišení, klávesnice příliš malé klávesy a baterie velmi špatnou výdrž. K dispozici nejsou téměř žádné aplikace a kromě zastaralého operačního systému vykazuje Premiere také velmi pomalý procesor, jehož doba slávy skončila již před několika lety. Když tedy zvážíme všechny okolnosti, tento přístroj lze jen stěží doporučit. Samozřejmě i zde platí, že přes výše řečené s ním někteří méně nároční uživatelé mohou být relativně spokojeni. Za stejnou nebo i nižší cenu však dnes snadno seženete podstatně vyšší kvalitu.

 

Alcatel One Touch Premiere

 

Základní údaje:

Rozměry: 118 x 58 x 12 milimetrů

Hmotnost: 121 gramů

Typ displeje: LCD, dotykový

Úhlopříčka displeje: 2,8 palce (7,1 cm)

Rozlišení displeje: 320 x 240 pixelů

Procesor: Jednojádrový 600 MHz Qualcomm Snapdragon S1 MSM7627

Operační systém: Android 2.3.5 (Gingerbread)

Volná vnitřní paměť: 159 MB

Rozlišení fotoaparátu: 2 megapixely

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Alcatel One Touch Premiere


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.