Přeposlat Motorola Defy XT

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Motorola Defy XT

06.09.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Stejně jako její technologičtí předchůdci je i Motorola Defy XT odolným androidovým komunikátorem, který je takzvaně dobrým společníkem do písku a na vodu. Kromě vítaného faktu, že je odolný proti vodě a prachu a vešel se do poměrně dobrých rozměrů, toho však moc nenabízí. Jeho operačním systémem je zastaralá verze Androidu, nepodporuje 4G a výdrž baterie je také poměrně slabá. Nepříjemný je pak jakýsi zvláštní panelovací efekt na displeji. Co se týče přehrávání multimediálních souborů, Defy XT dosahuje sotva průměru. Jak kdosi vtipně poznamenal: tento smartphone je dobrým společníkem na výletě k vodě, jinak je ale lepší nechat ho ležet na prodejním pultu.

Motorola Defy XT

Motorola Defy XT je příjemně malým a dobře přenosným zařízením, alespoň ve srovnání s plošně velkými komunikátory, jako jsou Motorola Electrify 2 nebo Samsung Galaxy S III. Při rozměrech 114 x 58 x 13 milimetrů a hmotnosti 115 gramů jde o lehký a pohodlně uchopitelný přístroj. Na první pohled jde o běžnou černou destičku s gumou potaženým zadním panelem a mechanismem k překrytí citlivých částí v rámci ochrany před nepřízní okolního prostředí. Defy XT působí vcelku statným dojmem. Displej přístroje nabízí rozlišení 854 x 480 pixelů. V rámci úhlopříčky 3,7 palce (9,4 cm) je hustota pixelů dostatečně ostrá, neboť činí 265 ppi. Při letmém pohledu působí skutečně skvěle. Když se však podíváte blíže, objeví se podivný svislý panelovací efekt. Jde vlastně o projev dotykového snímače, který byste správně vůbec neměli vidět. Ze začátku tento vizuální efekt příliš nevadí, ale po čase už je stále přítomný (a poněkud protivný). Pod displejem se nachází čtyři dotykové funkční klávesy. Obrazovková klávesnice je vcelku příjemná a dobře se s ní pracuje.

Motorola Defy XT

Přístroj je vodovzdorný a odolný proti prachu, navíc zahrnuje displej s odolností proti poškrábání. Je tedy podstatně odolnější než běžné chytré telefony. Nezapomeňte ale, že nejde o „rugged“ model, takže ho určitě nezkoušejte házet na podlahu (ne že by to snad někoho napadlo). Odolnost proti vodě je ale jiná záležitost. Když se vstupy a porty zatáhnou gumovým krytem, vydrží toho Defy XT skutečně hodně. Přímo ve vodě jej sice nemůžete používat, ale po následném vytažení a osušení zase pracuje zcela normálně. Problémem není ani celkové zahrabání do písku nebo jiného sypkého materiálu. Klíč zase na displeji nedělá žádné vrypy, takže tento komunikátor můžeme vřele doporučit při delším pobytu v terénu (nejlépe někde na písku u rybníka).

Motorola Defy XT

Defy XT pracuje na dvoupásmové síti EV-DO Rev. A (850/1900 MHz) s podporou 802.11b/g/n Wi-Fi. Hlasová kvalita hovoru je průměrná. Hlasy zní ve sluchátkách mírně zastřeně a i při maximálním nastavení hlasitosti máte často pocit, že by mohlo být ještě vyšší. Reproduktor odvádí dobrou práci, ale není dostatečně hlasitý pro využití v hlučném venkovním prostředí. Hovory prováděné s telefonem zní trochu tlumeně, ačkoliv potlačení hluku na pozadí pracuje vcelku efektivně. Hovory přes Bluetooth jsou hlasově kvalitní. Zklamáním je ale nižší výdrž baterie, činící jen asi 4:40 hodin volacího času. Podobným nedostatkem je pak také fakt, že není podporována rychlá síť 4G LTE.

Motorola Defy XT

Procesorem je jednojádrový Qualcomm Snapdragon S1 MSM7227A s frekvencí 1 GHz, který je již zastaralý a rozhodně není vhodný pro ty, kteří touží po rychlostním démonovi. Nejde sice o vyloženě slabý a špatný procesor, ale na trhu dnes už snadno seženete mnohem výkonnější jednotky. Horší je fakt, že operačním systémem je stále Android 2.3.7 (Gingerbread), který je již poměrně zastaralý a nenabízí množství inovací, přinášených komunikátory s Androidem 4.0 (Ice Cream Sandwich) nebo 4.1 (Jelly Bean). Množství bloatwaru je naštěstí smazatelné a smartphone by neměl mít problém poradit si s většinou z více než půl milionu aplikací, stažitelných z Google Play.

 

Motorola Defy XT

 

Pod zadním krytem se nachází paměťový slot pro karty microSD, kde je výrobcem vložena karta s kapacitou 2 GB. Není ale problém doplnit paměť například kartou SanDisk o 64 GB. K dispozici je také 263 MB volné vnitřní paměti. Hudbu přehrává Defy XT kvalitně, a to s výjimkou souborů ve formátu FLAC. Z video souborů nejsou podporovány DivX, jinak se video přehrává až do kvality 800 x 480 pixelů. Fotoaparát má rozlišení 5 megapixelů a nabízí automatické ostření i LED blesk. Závěrková prodleva je s délkou 1,3 vteřiny poměrně dlouhá, detail snímku je průměrný a barvy mírně vybledlé. Nahrávání videa probíhá až do rozlišení 800 x 480 pixelů a rychlosti 30 rámečků za vteřinu venku i ve vnitřních prostorách. Přehrávání je plynulé, ale rozlišení je poněkud slabší. K dispozici je také frontální kamera pro video chat.

 

Motorola Defy XT

 

Pokud stojíte o poměrně odolný komunikátor elegantního vzhledu a menších rozměrů, pak by se vám Motorola Defy XT mohla zalíbit. Bohužel však proti této volbě mluví mnoho záporných skutečností. Pomalejší procesor, zastaralý operační systém a malá výdrž baterie jsou jen některými z nich. Defy XT rozhodně není vyloženě špatný výrobek, svými parametry však spadá spíše do kategorie střední až nižší uživatelské náročnosti. Za stejné peníze dnes nepochybně seženete i výrazně lepší modely chytrých telefonů.

 

Základní údaje:

Rozměry: 114 x 58 x 13 milimetrů

Hmotnost: 115 gramů

Typ displeje: LCD, dotykový

Úhlopříčka displeje: 3,7 palce (9,4 cm)

Rozlišení displeje: 854 x 480 pixelů

Procesor: Jednojádrový Qualcomm Snapdragon S1 MSM7227A, frekvence 1 GHz

Operační systém: Android 2.3.7 (Gingerbread)

Volná vnitřní paměť: 263 MB

Rozlišení fotoaparátu: 5 megapixelů

Výdrž baterie: 4:40 hodin nepřetržitého hovoru

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Motorola Defy XT


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.