Přeposlat Samsung Illusion

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung Illusion

17.08.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Smartphone Samsung Illusion je jedním z mnoha komunikátorů střední výkonnosti, který v posledních měsících zaútočil na city a vkus uživatelů. Rozhodně nejde o konkurenta pro nejlepší hráče na trhu, o to se však ostatně ani nepokouší. Jeho výhodami jsou skvělá hlasová kvalita hovoru, dobrá výdrž baterie a vcelku obstojná klávesnice. Také výdrž baterie výrazně přesahuje průměr. Naopak displej o nízkém rozlišení a velmi slabý fotoaparát velkou čest tomuto chytrému telefonu nedělají. Jak si tedy bude vést při bližším pohledu?

Samsung Illusion

Tělo tohoto přístroje měří 114 x 61 x 13 milimetrů, hmotnost dosahuje zhruba 119 gramů. Celé tělo je vyrobeno z plastu, s klasicky texturovaným zadním panelem. Na rozdíl od „obřích“ přístrojů typu Galaxy Nexus je Illusion pohodlný při držení i manipulaci. Dotykový displej má úhlopříčku 3,5 palce (8,9 cm) a rozlišení 480 x 320 pixelů. Je přitom vcelku jasný a barvy působí živě, zklamáním je ale jeho nízké rozlišení. Naopak pozitivem je obrazovková QWERTY klávesnice, umožňující psaní s vysokou mírou přesnosti. Čtyři dotykové funkční klávesy jsou umístěny pod displejem a umožňují některé ze základních ovládacích funkcí.

 

Samsung Illusion

 

Illusion pracuje na síti EV-DO Rev. A (800/1900 MHz) s 802.11 b/g/n Wi-Fi. S příslušným tarifem lze tento telefon využít také jako mobilní hotspot pro využití Wi-Fi spojení až na pět dalších zařízení. Hlasová kvalita je jedním slovem skvělá. Příjem signálu je spíše průměrný, příchozí hovory zní čistě a plně. Nastavení hlasitosti může jít až do extrémních poloh, takže je třeba je volit opatrně. Reproduktor zní čistě a silně, ačkoliv nedostačuje pro využití v hlučném venkovním prostředí. Také přes bluetooth zní hovor dobře a přirozeně, hlasové vyzvánění pracuje zcela bez problémů. Výdrž baterie je s více než osmi hodinami kontinuálního hovoru nadprůměrná.

 

Samsung Illusion

 

Procesorem Illusion je Cortex A8 Hummingbirg s frekvencí 1 GHz. V rámci svého účelu si vede vcelku dobře, ačkoliv pochopitelně zaostává za dvoujádrovými procesory novější generace. Operačním systémem je klasický Android 2.3.5 (Gingerbread) s uživatelským rozhraním doplněným extenzí TouchWiz od Samsungu. Ta není tak rozsáhle implementována jako třeba uživatelské rozhraní Sense od HTC, ale nabízí některá velmi pěkná barevná a grafická vylepšení. Součástí je sice také určité množství nesmazatelného bloatwaru, není ho však víc než u ostatních androidových komunikátorů.

 

Samsung Illusion

 

Na levé straně tohoto chytrého telefonu se nachází slot pro paměťovou kartu, což je nepochybně výhoda oproti přístrojům s klasickým nepohodlným umístěním pod krytem baterie. Celková vnitřní paměť činí asi 990 MB, výrobce však vybavil Illusion předinstalovanou paměťovou kartou o kapacitě 2 GB. Karty SanDisk s 32 a 64 GB paměti jsou však podporovány také. Hudba je přehrávána velmi kvalitně, podporovány jsou soubory formátu AAC, MP3, OGG, WAV WMA, ne však FLAC. Video soubory jsou přehrávány ve vysoké kvalitě až do rozlišení 720 pixelů. Fotoaparát má rozlišení 3,2 megapixelu, je však nepochybně určitým zklamáním. Pracuje sice rychle, postrádá ale automatické zaostřování a LED blesk. Pořízené snímky sice nejsou vyloženě špatné, rozhodně ale nenahradí kvalitou ani průměrný digitální fotoaparát. Kamera natáčí video v DVD kvalitě 720 x 480 pixelů, a to při vysoké rychlosti 30 rámečků za vteřinu (venku i vevnitř).

 

Samsung Illusion

 

Celkové shrnutí kvalit tohoto smartphonu je podobné jako u řady dalších v rámci této výkonnostní kategorie. Nepochybně jde o kvalitní přístroj, nabízející množství užitečných doplňků, výbornou zvukovou kvalitu hovoru a dobrou výdrž baterie. Slabinou je zejména displej o nižším rozlišení, nepříliš kvalitní fotoaparát a spíše průměrný procesor. Samsung Illusion rozhodně není špatným komunikátorem, mezi jeho konkurenty však sotva nenajdeme množství ještě lepších.

 

Samsung Illusion

 

Základní údaje:

Rozměry: 114 x 61 x 13 milimetrů

Hmotnost: 119 gramů

Typ displeje: TFT LCD, dotykový

Úhlopříčka displeje: 3,5 palce (8,9 cm)

Rozlišení displeje: 480 x 320 pixelů

Operační systém: Android 2.3.5 (Gingerbread)

Procesor: Cortex A8 Hummingbirg, frekvence 1 GHz

Volná vnitřní paměť: 990 MB

Rozlišení fotoaparátu: 3,2 megapixelu

Výdrž baterie: Přes 8 hodin nepřetržitého hovoru

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung Illusion


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.